Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Teknik Bilgi ve Fikir Alışverişi / Ynt: Zincir sayacı Hk
« Son İleti Gönderen: Ari Bagamyan Bugün, 01:01:22 »
Degerli kaptanım basta sizi bi konuda uyarmak isterim eger irgatiniz tamburlu ise  seçiminize dikkat edin   hatta cok yeni geçen ay  mz electronic irgat sayacı ve sensörü aldım arastirma yapmadan ancak tamburlu ırgata olmadıgından  elimde kaldı ki hala kutusuyla sensorde sayaçta bende  yardımcıda olabilirim ama ırgat yapınız cok onemli
2
Yelken ve Döşeme / Yelken Tamiri
« Son İleti Gönderen: Orkun Taşkın Dün, 23:51:05 »
Ana yelkende (sarma) alt yakada fotoda görüleceği üzere 2-3 mm delik var. yelken bandı yapıştırayım diye düşünüyorum ama emin olamadım, önerisi olan var mı ?  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
3
Teknik Bilgi ve Fikir Alışverişi / Ynt: Zincir sayacı Hk
« Son İleti Gönderen: Hazel Çelik Dün, 18:17:19 »
Biz MZ Electronic Zincir Sayacı takmıştık kaptanım. Bağlantısını vs elektrikçi arkadaş yaptı.
4
Teknik Bilgi ve Fikir Alışverişi / Zincir sayacı Hk
« Son İleti Gönderen: Nevzat Tamer Karataş Dün, 14:04:29 »
Merhaba, tek eme ( SY ) zincir sayacı takmak istiyorum. Montajını kendim yapabilirmiyim. Hangi marka model tavsiye edersiniz? Teşekkürler…
5
bulunduğu bölgede hava bozuk Suveyş e gelmeden bir koyda şu an
6
Fatih Aksu' dan haber alan var mı? Çok kritik bir bölgede seyir yapacaktı. Bilen duyan varsa yazabilir mi? Endişeliyim, iyi olduğunu bilelim yeter.
7
Tesisat / Ynt: Dalgalı hava seyri veya Yelken seyrinde su alma problemi
« Son İleti Gönderen: Ari Bagamyan Nisan 26, 2024, 14:08:58 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bir arkadaşımın teknesi de sadece sancak kontra sıkı orsa gittiğinde sintineye su geliyordu. Her aklımıza gelen yere hortumla su verdik bulamadık sorunu. Bir gün kıç portuçta bir elektrik tamiri yaparken karanlık bir köşeye ışık vurduğunu görünce farkettim, havuzluğun suyunu boşaltan, deniz seviyesinden yukarıdaki plastik knistin (frengi deliği) dibinden çatlamış. Çatlak dışarıdan görünmeyen arka kısımda ve elle tutup oynattığında taş gibi sağlam.

Bunların plastik olanlarına yaşlandığında güvenmemek gerek.
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tamda benim sikintim soylediginize benzer kaptanim sancak kontra seyirlerimde su aldigimi fark ettim , ne zamanki iskeleye dogru yatiyorsam seyir sonunda muhakkak temizlik yapmak durumunda kaliyorum
8
« Son İleti Gönderen: Metin Çakmakçı Nisan 26, 2024, 13:30:47 »
Benim de benzer bir deneyimim var. Uzun bir seyir sonrası bir koyda geceledikten sonra sabah kontrolümü yaparken motorun altında 4-5 litre su gördüm. Tattım, pek emin olamasam da tatlı da değil gibiydi. Temizledim bekledim bir su artışı yok, hortumlardan olabilir mi diye motoru çalıştırdım, baktım yine su artışı yoktu. Sürünerek kabin arkasına gidip tüm kapakları açınca tam eksozun tekneden çıkış noktasının altındaki bölümde oldukça su biriktiğini ve motor çalışırken eskiyen eksoz hortumundan kaçırdığını gördüm. İlk başta oldukça derin olan o bölüm suyla doluyor ve yelken seyrinde taşan bölüm ön tarafa geliyordu. Alargada düz duran teknede o bölüme su gelmemesi sorunu bulmamı geciktirmişti. Kolay gelsin.
9
« Son İleti Gönderen: Özgür Ökten Nisan 26, 2024, 12:37:30 »
Bir arkadaşımın teknesi de sadece sancak kontra sıkı orsa gittiğinde sintineye su geliyordu. Her aklımıza gelen yere hortumla su verdik bulamadık sorunu. Bir gün kıç portuçta bir elektrik tamiri yaparken karanlık bir köşeye ışık vurduğunu görünce farkettim, havuzluğun suyunu boşaltan, deniz seviyesinden yukarıdaki plastik knistin (frengi deliği) dibinden çatlamış. Çatlak dışarıdan görünmeyen arka kısımda ve elle tutup oynattığında taş gibi sağlam.

Bunların plastik olanlarına yaşlandığında güvenmemek gerek.
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
10
« Son İleti Gönderen: Ari Bagamyan Nisan 26, 2024, 12:29:51 »
Degerli bilgileriniz icin cok tesekkur ederim sirasiyla denemelere basliyacagim , olasi basina gelebilecek korsanlarida bilgilendirmek acisindan sizi burdan bilgilendiricem
Sayfa: [1] 2 3 ... 10