0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. Ö.

Malum sebeplerle uzundur forumda olmadığımdan son geliştirdiğim uygulamayı sizlere biraz gecikmeli olarak duyurmak isterim;

TEKNE GÜNEŞ PANELİ HESAPLAMA ve AKÜ ANALİZ UYGULAMASI (v2.1-Android)
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Her tip tekne için enerji tüketim ve üretim miktarlarınız analiz edilerek güneş paneli ihtiyacınızın olup olmadığı tespit edilerek bulunduğunuz bölgenin güneşlenme süresine göre yaz ve kış sezonu için ne güçte güneş paneli ihtiyacınız olduğu hesaplanarak sunulur.

Ayrıca teknenizdeki tüketim ihtiyaçlarınıza göre var olan servis (tenvirat) akülerinizin yeterli olup olmadığı, eğer yeterli değilse hangi cins (Kurşun-Asit, AGM, Jel veya Deep-Cycle) akü kullanırsanız ne kadar kapasitede bir akü bankına ihtiyacınız olduğu otomatik olarak analiz edilerek sunulur.

Motoryat, yelkenli, motorlu gezi teknesi, katamaran, yat, gulet, balıkçı teknesi vb. her türlü tekne tipi için uygun olan program 6V, 12V, 24V, 48V ve 96V akü sistemleri ile uyumludur.

Bu uygulama çok hassas ve bilimsel bir hesaplama yapmak için değil, sizin gireceğiniz bilgilere göre gerçekçi bir analiz ve tavsiye üretmek amacıyla hazırlanmıştır. Kayıplar, verim vb. gibi konularda ortalama değerler ön kabul olarak alınmış, kullanıma göre çok değişken olan kriterler hesaba katılmamıştır.

İstediğinizde ekranlar arasında ileri-geri giderek üretim ve tüketim rakamlarınızı değiştirerek farklı senaryolara göre durumunuzu analiz edebilirsiniz.

Paylaşım butonu ile sonuçları ve enerji tüketim raporunuzu PDF olarak paylaşabilirsiniz.

Notlar:
- Ne yazık ki sadece Android versiyonu var. IOS için uygulama geliştirme maliyetleri nedeni ile çok popüler olmadıkça IPhone'lar için bir versiyonu ol(a)mayacak.

- v.2.1 olmasına rağmen halen ufak tefek hatalar olabilir, lütfen gördüklerinizi haber edin ki düzeltebileyim. Çok değişkenli bir program olduğu için arkaplanı biraz karışık oldu, ne kadar test yapsam da gözümden kaçan şeyler olabiliyor.

- Geliştirilmesi için fikirleriniz varsa duymayı çok isterim, şimdilik benim aklımdaki gelecek geliştirmeler;
tüm raporların PDF olarak paylaşılması, kullanıcının tüm tüketicilerin güçlerini değiştirebilmesi ve yeni kendi tüketicisini ekleyebilmesi, ingilizce dil seçeneği ve tüm dünya denizleri.

- Bu uygulama ticari bir ürün değil, para ile satılmıyor ama içinde gördüğünüz reklamlar sayesinde az da olsa para kazanıyorum, bundan hoşlanmıyorsanız uygulamayı kullanmama (ve bu mesajı forumdan kaldırma-lütfen aşağıdaki şikayet butonuna basınız..) hakkına sahipsiniz (ki google play'den yüklerken "reklam içerir" bilgisi görülüyor..)

*

E. O.

cok güzel uygulama olmuş  Özgür kaptan, elinize sağlık. teşekkürler

*

H. Z.

Yükledim bende, ama güneş panelim kaç watt bilmiyorum. Bana heye eden @HakanE bilir,  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

B. H.

Android olmadığı için malesef bu değerli programı kullanamıyorum. Bilgisayar üzerinden kullanma şansımız varmı? Yada bilgisayar üzerinden bakabileceğimiz benzer bir program bilen varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

*

H. Z.

Android emülatörleri var. Ama onun yerine 250-350₺ bandında ikinci el bir Samsung veya Asus tablet tavsiye ederim.

İkinci seçenek ise Türk Telekom harici diğer iki operatör ikiz sim kart hizmeti veriyor. Bir Android yedek telefon. Yunanistan'da telefonla denize girince ikiz simli diğer telefonum sayesinde tatilimi yatım kesmek zorunda kalmamıştım

(Ben Androidciyim ama yedek ipad'im var)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. Ö.

özgür korsan elinize sağlık güzel çalışma
*

A. Ç.

Android olmadığı için malesef bu değerli programı kullanamıyorum. Bilgisayar üzerinden kullanma şansımız varmı? Yada bilgisayar üzerinden bakabileceğimiz benzer bir program bilen varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

Android hayatımıza fazlası ile girdi. Yine de ben ekranı ruş olan ve ekranı nisbeten küçük tablet veya cep telefonundan haz etmyorum. Whatsapp yazılımını memu üzerinden bilgisayara kurdum. Aşağıdaki linkten indirip kurun, sonra da android olan her şeyi bilgisayarınızda kullanmaya başlayın:

*

B. H.

Android emülatörleri var. Ama onun yerine 250-350₺ bandında ikinci el bir Samsung veya Asus tablet tavsiye ederim.

İkinci seçenek ise Türk Telekom harici diğer iki operatör ikiz sim kart hizmeti veriyor. Bir Android yedek telefon. Yunanistan'da telefonla denize girince ikiz simli diğer telefonum sayesinde tatilimi yatım kesmek zorunda kalmamıştım

(Ben Androidciyim ama yedek ipad'im var)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teşekkürler Hakan korsan.  Bu android zaman zaman başka konulardada lazım oluyor. Samsung tablet iyi fikir. Bu hafta alayım. Özgür korsanın bu uygulamasını inceleme şansım oldu. Bence çok  başarılı. Eline sağlık
*

B. H.

Android hayatımıza fazlası ile girdi. Yine de ben ekranı ruş olan ve ekranı nisbeten küçük tablet veya cep telefonundan haz etmyorum. Whatsapp yazılımını memu üzerinden bilgisayara kurdum. Aşağıdaki linkten indirip kurun, sonra da android olan her şeyi bilgisayarınızda kullanmaya başlayın:

Teşekkürler Ahmet korsan.
*

K. G.

Özgür Hocam hoş geldiniz
Çok değerli çalışmanız herkese faydalı olacak. Android iyidir, I Phone için ayrıca para vermeye gerek yok
*

M. E. V.

Elinize saglik, uygulamayi yukledim. Gayet kullanışlı anlaşılır  olmuş.  Biraz daha kurcalayacagim. Selametle...

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

A. D.

Özgürüm ellerine sağlık. Çok iyi olmuş ama ben hala savımın arkasındayım. Oyun yapsan daha çok para kazanırsın. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. Ö.

Özgürüm ellerine sağlık. Çok iyi olmuş ama ben hala savımın arkasındayım. Oyun yapsan daha çok para kazanırsın. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
yav oyun yapabilsem yapıcam da o kadarını beceremiyorum işte!..
Estetik özürlüyüm görüyorsun, kütük gibi oldu bu uygulama da! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kaldı ki niyetim para kazanmak değil. Reklamların sebebi harcadığım emek/zaman/elektrik için ufak da olsa bir karşılık almak, hepsini cepten harcamamak. (ki böyle 300-500 kişiye hitap eden uygulama yazarken bilgisayarının harcadığı elektrik masrafını karşılamıyor bile.. Ancak tüm dünyada ilgi görecek onbinlerce yüklenecek o zaman kayda değer kazanç getirir.. oyun gibi işte!)

Bu uygulamanın ortaya çıkışı sürekli çevremden gelen "kaçlık panel takalım?" sorusuna telefonda cevap vermekten yorulmuş olmamdı. Artık "ahan uygulama orada yükle kendin bak" diyebiliyorum!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sağolsun Tiryaki fitili ateşledi, sonra Cem Eğrikavuk ve senin tavsiyelerin gelişmesini sağladı ve işte buradayız!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sen esas yorum yap hesap kitap sonuçlar ile ilgili, daha optimize edecek çok yolu var uygulamanın..

Olumlu görüşlerini sunan herkeslere çok teşekkürler..
Beğeniden çok beğenmediğiniz yönleri, eksik gördüklerinizi iletmeniz daha faydalı olacak benim için..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

100 W
*

Ö. Ö.

100 W
100W hayatta yetmez Zorluya!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yükledim bende, ama güneş panelim kaç watt bilmiyorum. Bana heye eden @HakanE bilir,  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Boşver 100'ü filan, gir kendi bilgilerini bak bakalım kaç ihtiyacın varmış?
HakanE kandırmış mı seni kandırmamış mı anlarsın şıp diye!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap