0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. H. Ö.

Navionics abonelik
« : Temmuz 16, 2018, 18:07:38 »
Chartplotter ımda navionics kart kullanıyorum.

İki yıldır güncellemeler için PayPal Türkiye’de yasak olduğu için abonelik yenilemede sorun yaşıyor, Türkiye adresimi girerek kredi kartı opsiyonu kullanamıyorum. PayPal den başka opsiyon sunmuyor sistem. Ancak ABD adresi kullanarak kredi kartı ile yenileme yapabiliyorum.

Durumu firmaya sordum , gelen cevap şöyle...

“For the subscription renewal of a Navionics plotter chart through the Chart Installer program, we would like to inform you that the Paypal and credit card circuits are not available for people living in Turkey.”

Benzer ürünü kullanan dostlar vardır mutlaka , yenilemenizi nasıl yapıyorsunuz?

Bu kadar teknenin ve kullanıcının olduğu Türkiye için neden bir çözüm üretmemişler ? Buna rağmen bu ürün neden satılıyor ülkemizde ?

Hala bir yanlış anlama olduğunu düşünüyorum, firmaya tekrar yazmadan önce değerli yorumlarınızı bekliyorum ...

Sevgiler

*

Ü. Ö.

Ynt: Navionics abonelik
« Yanıtla #1 : Temmuz 16, 2018, 20:04:15 »
Bende yedekleme olsun diye, evde rota planlarım diye telefonda da navionics var.
Wifi üzerinden teknedeyken telefon ve cihaz birbirini görüyor. Telefonda navionicsi açinca haritalari güncelleyeyim mi? Diye soruyor. Güncelleyebiliyorum.
Telefondaki zaten ücretli ve güncel.

Seçenekler de aşağidaki fotoda.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #2 : Temmuz 16, 2018, 20:09:47 »
Wifi üzerinden bağlandığimda raymarine rayremote ile uzaktan haritayi da takip edebiliyorum. (dümende oğlan varken mesela)

Ancak bu durumda wifi açik ve bağli olduğu için telefon 4.5g internet bağlantisini kapatiyor. Data hatsiz kaliyorum.

Ben de bu konuyu çözemedim. Bir çare bilen var mi?

*

A. Ç.

« Yanıtla #3 : Temmuz 16, 2018, 20:55:41 »
Navionics'in ödeme işimn çözmesi gerekir. Yurt dışı internet host firmaları da ödeme alamıyordu, bunun sebebinin Türkiye kaynaklı olduğunu bilsek de firmalar başka ödeme frmalartıi le anlaşarak bu sorunu çözdüler. Türkiye'de de mal satmaya çalışıyorsa çözmesi gerekir. Her ne kadar tekne ile birlikte geliyorsa da tekne üreticilerine iletilecek memnuniyetsizliğin de çözüme yardımcı olacağına inanıyorum.

*

O. E.

« Yanıtla #4 : Temmuz 18, 2018, 18:27:10 »
Navionics alındıktan sonra 1 sene içerisinde güncelleme yapar ise ücretsiz güncellenebiliyor.
Bir seneyi geçer ise aldığınız yetkili satıcıya kartınızı yolluyorsunuz Güncelleme ücretinin yarısını ödüyorsunuz.
Tablet ve telefon applikasyonları internetten güncellemek mümkün ama Chartplotter için kartlar yetkili servislerce yapılıyor.

*

T. A.

« Yanıtla #5 : Temmuz 18, 2018, 19:08:38 »
Chartplotter kartları bir kart okuyucu ve bilgisayar kullanarak internet üzerinden güncellenebilir.
*

O. E.

« Yanıtla #6 : Temmuz 18, 2018, 19:17:15 »
Chartplotter kartları bir kart okuyucu ve bilgisayar kullanarak internet üzerinden güncellenebilir.

Aslında olabilir
Bu %50 Discount geçerli midir acaba ?
Ben raymarine Ali ile görüştüm abi bize yolla %50 iskonto ile hemen halletsin arkadaşlar dedi .
*

A. H. Ö.

« Yanıtla #7 : Temmuz 19, 2018, 10:05:01 »

Ben de böyle yapabiliyorum zaten. Ancak Türkiye dışında bir adres girerek yapabiliyorum, örneğin ABD... Türkiye  adresinde otomatik PayPal e yönleniyor ve malum PayPal yasak ülkemizde, garip olan ise kredi kartı seçeneğinin Türkiye için verilmemesi.

Navionics in verdiği cevapta da böyle yazılmış , Türkiye’de yaşayanlara PayPal ve kredi kartı seçeneği sunmuyoruz diyorlar... Neden? burası nasıl bir ülke ki ? O zaman ürünüde satmasınlar değilmi?

Raymarine , garmın,B&G gibi Bayilerde Türkiye dışında bir adres girerek yapıyor olmalılar.

Ben biyerde hatamı yapıyorum acaba diye düşünmüş o nedenle yazmıştım.

*

A. H. Ö.

« Yanıtla #8 : Temmuz 19, 2018, 10:07:33 »

Aslında olabilir
Ben raymarine Ali ile görüştüm abi bize yolla %50 iskonto ile hemen halletsin arkadaşlar dedi .

Evet %50 indirim geçerli , ben 99 € ya yaptım.
Bu arada Bayilerin nasıl yaptığını araştıracağım .
*

O. E.

« Yanıtla #9 : Temmuz 19, 2018, 16:57:57 »

Aslında olabilir

Evet %50 indirim geçerli , ben 99 € ya yaptım.
Bu arada Bayilerin nasıl yaptığını araştıracağım .

Yurt dışı Kredi kartı ile yaptınız  değil mi?
*

A. H. Ö.

« Yanıtla #10 : Temmuz 19, 2018, 17:12:37 »
Hayır, kart Türkiye bankası , kart adreside Türkiye üstelik . Sadece fatura adresini ABD girdim kabul etti , onayladı ...
*

O. E.

« Yanıtla #11 : Temmuz 19, 2018, 17:13:55 »
Hayır, kart Türkiye bankası , kart adreside Türkiye üstelik . Sadece fatura adresini ABD girdim kabul etti , onayladı ...

Super Bilgi çok işe yarayacak
Teşekkürler Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Z. E.

« Yanıtla #12 : Mayıs 22, 2021, 12:01:40 »
Maalesef şu an işe yaramıyor, ben yapamadım.
*

B. D.

« Yanıtla #13 : Kasım 05, 2021, 23:08:14 »
Merhaba , bu sene uygulama üzerinden update eden oldumu? Paypal hesabı bulduk bir türlü ama KK ile bir türlü ödemeyi kabul ettiremedim.Bir yolu var mı?
*

T. T.

« Yanıtla #14 : Kasım 06, 2021, 00:19:48 »
türkiye üzerinden PayPal ı kabul etmiyor.ülke olarak italya seçin.italya da bir otelin telefon numarasını girin.kredi kartınızı girin kabul edecektir.