0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

G. I.

Selamlar,

Geçtiğimiz ay çinden sipariş ettiğim (10 usd) basit bir çakmak soketi(usb) çıkışı gümrük memurlarınca yasaklı ürünler listesine göre sakıncalı bulunup tekrar iade edilmiş.
üstelik tek acıklamada şu;

SIRA   TARİH   SAAT   İŞLEM TÜRÜ   AÇIKLAMA   İŞLEMİ YAPAN
PTT İŞYERİ/ŞUBE   iLÇE   İL
1   24/09/2016   14:30:00   Gonderi yurtdisina sevk edildi   (EDI-received)   -   -   Netherlands (the) (Yurt Disi)
2   25/09/2016   11:37:36   Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen)   Send item to

Gümrük mudurluğunu aradım 02124655520

e-kart ile alışveriş yaptığım için iade işlemi yapılamıyor.
siteye mail attım ancak sonuç yok.
işin kötüsü 5 farklı ürün daha sipariş etmiştim 12 volt projektör vb. hepsi sanırım aynı akıbete uğrayacak.
Bilginize ve dikkatinize.

*

C. G.

Ne serbestmis peki?

*

T. A.

Gökhan Korsan muhtemelen bir karışıklık olmuştur. Yoksa çakmak soketinin geçmesi lazım. Daha geçen haftalarda  almış olduğum 50$'lık ip tv  ve 79$'lık  projeksiyon cihazı sorunsuz elime ulaştı. Satıcıya gümrükten döndüğünü fakat ürünü istediğinizi yazın tekrardan gönderirler. Takip numarasını gönderirseniz belki daha fazla bilgiye ulaşabilirim.

*

T. B.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Gökhan Korsan muhtemelen bir karışıklık olmuştur. Yoksa çakmak soketinin geçmesi lazım. Daha geçen haftalarda  almış olduğum 50$'lık ip tv  ve 79$'lık  projeksiyon cihazı sorunsuz elime ulaştı. Satıcıya gümrükten döndüğünü fakat ürünü istediğinizi yazın tekrardan gönderirler. Takip numarasını gönderirseniz belki daha fazla bilgiye ulaşabilirim.

Ben de katılıyorum, sürekli alış veriş yapıyorum, henüz iki kargom geldim, hiç bir sorun yaşamadım.

*

H. M.

Elektronik sigaralar artik gelmiyor

*

M. B. A.

Takriben 50 civarında ürün getirmişimdir, tümü sorunsuz geldi... En son iki gün önce gelen elektronik ürünlerim var... Bekleyen yaklaşık 4 siparişim var, umarım aksamaz... Bir tek Ebay'de patladım, ürün de gelmedi, param da gitti, bir daha de ebay'den iğne almadım...
*

G. I.

selamlar
RS606309318NL
*

G. I.

PTT den son gelen mail.

Sayın Gokhan Ilgaz,
İlgi : 2016-115120 Numaralı Info Başvurunuz,
RS606309318NL nolu gönderi gümrük mevzuatına göre ülkeye posta yolu ile getirilmesi yasak olan madde içerdiği gerekçesiyle 08/10/2016 tarihinde çıkış ülkesine iade edilmiştir

İSTANBUL (AVRUPA YAKASI)-ULUSLARARASI POSTA İŞLEME MERKEZİ
*

H. Z.

Normal şartlarda pakedi açamazlar, xray sonucu şüphelenirlerse sizi çağırır pakedi açmanızı isterler.

Ben karici batarya ve şarj cihazı sipariş etmşştim, cep tel sanıp Topkapı dağıtım merkezine çağırdılar. Bana pakedi açtırıp özür dileyip pakedi teslim ettiler.

Ayrıca dün aşağıdaki 2 adet 12V çakmak şarj cihazlarım ofise teslim edildi.

Sanırım yanlışlık yapmışlar

*

H. Z.

Aliexpress'den yaptığımız alışverişlerde son durum ne oldu? % kaç gümrük ödüyoruz bilenimiz var mı?
*

N. D.

3 ay oldu birer ikişer dolarlık 18650 pil kutularım ortada yok .
*

S. A.

gelen bütün ürünlerden 11.5 tl  gümrük vergisi tahsil ediliyor
ürünün fiyatı önemli değil
bugün 20 liralık ürüne 11.5 tl gümrük vergisi ödedim
*

A. T.

3 ay oldu birer ikişer dolarlık 18650 pil kutularım ortada yok .
benim de pil siparişim gelmemişti, pillerin havayolu ile taşınması ile ilgili yasaklardan etkilendiğini okumuştum, satıcı paramı iade etmişti.
*

A. K.

Bayram öncesi firmama "no commercial value , 10 € for customs purposes" diye numune olarak gelen 15 askı gümrüklendi. Veklalet gümrükleme vs 3000 civarı para cıktı . Bir sürü yazı ,görüşme ama olmadı bende ürünü gümrüğe bıraktım .

Artık yurt dısından gelen çin dahil  her paket gümrükçü tarafından kontrol edilecekmiş. Vergi kaybı oluyormuş. 
*

H. D.

Ah ah parasını ödediğim ticari olmayan o ufak tefek mallarım hele bir gümrüğe gelse de gümrük harcını ödeyip alabilsek .... nerdeeeeee 3 ay geçti hala yolda lar ölme eşeğim ölme.
Artık ne Ebay dan nede Alibabadan mal almayacağım.