0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. B.

satılık tekne
« : Kasım 28, 2018, 13:14:49 »
Gezgin korsan dostlarım
Sağlık nedenleri ile üzülerek teknemi satıyorum.Tüm bilgileri sahibinden .com da bulabilirsiniz.
İlan no : 601 569 914
Selamlar.

*

M. B. A.

Ynt: satılık tekne
« Yanıtla #1 : Kasım 28, 2018, 17:24:45 »
Hayırlı olsun. Tekne evvelden Fenerbahçe'de miydi?

*

C. G.

« Yanıtla #2 : Kasım 28, 2018, 17:31:11 »
2011 yılında biz de bakmıştık bu tekneye. Hatta sahibi çok az bir miktar inmediği için inatlaşıp almamıştık.. Tekne fulldü, ama bakımsızdı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sonrasında arkadaşımın babası aldı, onlar da sattı çok denize çıkamadıklarından. Fenerbahçe'deydi o dönem... Adı gibi Tornado, duruşu, tipi bir başka güzel bu teknenin.. Alana, satana hayırlı olsun...

*

M. B. A.

« Yanıtla #3 : Kasım 28, 2018, 17:56:46 »
Tamam iyice hatırladım ben de tekneyi. Ben de formunu, renk kombinasyonunu çok beğenmiştim. Oceanis 351 de güzel teknedir zaten. Bir ara satılık levhası da vardı Fenerbahçedeyken (Kalamış tarafında duruyordu galiba?)

*

C. G.

« Yanıtla #4 : Kasım 28, 2018, 17:59:14 »
Evet yürüyüş yolunun hemen yanında, motoryatlar arasındaydı..

*

M. B. A.

« Yanıtla #5 : Kasım 28, 2018, 18:07:40 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. B. K.

« Yanıtla #6 : Kasım 29, 2018, 01:44:03 »
Melih Korsanim izninle link koyuyorum diger korsanlara kolaylik olsun diye Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu tekne benim de listemde Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #7 : Kasım 29, 2018, 11:27:22 »
Bu modelin en güzel yanı "eni"...
35 feet bir teknede beklenmeyecek genişlikte... Havuzluğu bu sebeple neredeyse 38-40 feet tekne havuzluk büyüklüğünde...
Alan kişi mutlaka memnun kalacaktır...
*

S. K.

« Yanıtla #8 : Kasım 29, 2018, 20:31:57 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
35 feet bir teknede beklenmeyecek genişlikte... Havuzluğu bu sebeple neredeyse 38-40 feet tekne havuzluk büyüklüğünde...
Murat bey bahsettiğiniz tekne modelleri Oceanis 35 ve 35.1...(2015model+) Eminim 351 in de kendine has özellikleri vardır ama yeni 35 ve 35.1 dediğiniz gibi havuzlukları eski 40'ları 43 leri aratmıyor..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. K.

« Yanıtla #9 : Kasım 29, 2018, 20:33:28 »
Tamam iyice hatırladım ben de tekneyi. Ben de formunu, renk kombinasyonunu çok beğenmiştim. Oceanis 351 de güzel teknedir zaten. Bir ara satılık levhası da vardı Fenerbahçedeyken (Kalamış tarafında duruyordu galiba?)

çok iyi hatırlıyorsunuz... Fakat o tornado cc bir tekneydi.. ama font bile aynı ben de önce o sandım..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #10 : Kasım 30, 2018, 11:45:39 »
Murat bey bahsettiğiniz tekne modelleri Oceanis 35 ve 35.1...(2015model+) Eminim 351 in de kendine has özellikleri vardır ama yeni 35 ve 35.1 dediğiniz gibi havuzlukları eski 40'ları 43 leri aratmıyor..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben de 351 sahibiyim. O yüzden yakinen tanırım bu modelleri Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yeni 35.1'ler dediğiniz gibi havuzluğu geniş, lakin her seçim bir vazgeçiş olduğundan ne yazık ki yeni modellerde baş kamara hem çok küçülmüş hem tavan yüksekliği azalmış. (fuarda başımda şapka vardı göremedim, baş kamaraya geçerken bir çarptım, başımın neresine denk geldiyse çok acıtmıştı. Belki de şapkanın üstündeki düğmesine denk gelmişti. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )

Bu arada yeni 35.1 eni 3.72m; 351lerde 3.90m..

Mesela 35.1'lerde çift dümen yapmışlar ama bu seferde oturaklardan feragat etmek zorunda kalmışlar. İnsan tam olarak uzanamıyor. (en azından ben 1.90 boy ile) 351lerde tek dümen var oturaklar çok konforlu, lakin bu sefer de tabi ortada dümen olması, ortayı çok dolduruyor.

Yani velhasıl-ı kelam, 35.1'ler de çok güzel tabi; lakin, 351'lerin genişliği, kullanımı ve planı 35.1'lerden bence daha rahat ve başarılı. (35.1'de kıçtaki platformu saymıyorum. Platform kendi başına ayrı güzel bir şeydir tabi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )
*

T. Ö.

« Yanıtla #11 : Aralık 04, 2018, 22:00:29 »
Ooo 351'ciler burada toplanmis, bir mum da ben dikeyim o zaman.

Benimki '97 model, 3. sahibiyim. 2012 yilindan beri kendisiyle ask yasiyoruz. Aldigimdan beri anayelkenini, biminisini, sprayhoodunu, havuzluk minderlerini, kamara duvarlarinin vinil kaplamalarini, wc sistemini yenilettim; onceki sahibinin soktugu webastonun yenisini alip taktim. Dumanli calisan Yanmar 3GM30'un silindir kapagini rektifiye ettim; subaplari ve gaydlari yeniledim. Pompanin asinan parcalarini ve enjektorleri degistirdim. Buyuk gelen pervaneyi olmasi gereken cap ve hatvede pervaneyle degistirdim. Servis akulerini tazeledim, irgati ve demiri degistirdim, ve tabii her zaman karsimiza cikan cesitli bakim ve onarimlari gerceklestirdim.

Peki, butun bunlari neden yaptim? Kemikli bir yapisi oldugu icin, ic mekanda kullanilan malzeme kalitesi icin, 10.6 metrelik tam boyuna karsin 3.8 metrelik eniyle ferah bir ic mekan sundugu icin, bu boyda uretilen nadir 3 kamarali teknelerden oldugu icin, havuzluk konforu icin, tek basima kolaylikla abrayabildigim icin, hic fena sayilmayan yelken performansi icin, cok sayida kullanisli saklama alani sundugu icin, kaba denizlerde guven verdigi icin, ozmoz bulunmadigi icin ve tabii en onemlisi, satip daha iyisini alamayacagimi dusundugum icin. 3 kisilik bir aileyiz ve senede en fazla 3-4 gun misafir agirliyoruz; daha buyugune en azindan "bizim" sularda cok ihtiyacimiz yok. Sonrasi ne olur bilemeyiz ama bu sartlarda gidip yeni tekne almazdim, makulunu bulabilirsem 40-42 ft bir Hallberg Rassy veya Moody isterdim. Olmuyorsa Clipper serisi bir 411 veya Bavaria 42 Cruiser da kabulumdur.

Peki teknede yapilacak baska neler var? Oncelikle cenova furlingini bulundugu dehlizden cikarmayi, boylelikle cenovanin vardavelaya surtunerek yipranmasinin onune gecmeyi ve olasi bir problemde tambura daha kolay erisebilmeyi amacliyorum. Waeco dipfrizden oturu artan elektrik ihtiyacini karsilayabilmek icin ilave solar paneller eklemeyi, artik tat vermeyen kayisli tip otopilotu hidrolik pompali bir modelle degistirmeyi istiyorum. En sonunda da ikinci el bir 40hp makineye denk gelirsem mevcut 27hp'yi emekli etmeyi dusunuyorum.

Umarim bu yazdiklarim teknenizin yeni sahibine bir miktar yardimci olur. Bu fiyata ancak ikinci el Passat veriyorlar yahu, denize kavusmak icin daha ne olsun? Simdiden hayirlisi olsun.