0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. Ş.

Katlanır Dümen
« : Ocak 02, 2010, 22:32:37 »
Merhaba,

Bavaria 30 teknem için katlanır dümen almayı düşünüyorum. bu konuda olumlu ya da olumsuz deneyimi olanlar var mı? bir de varsa bu tip bir aleti nasıl ve kimden tedarik edilmesini önerir siniz?

Lewmar'ın sanırım bir modeli var... linki aşağıda.
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

selamlar
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2010, 22:33:05 Gönderen: Osman Şentürk »

*

G. K.

Ynt: Katlanır Dümen
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2010, 09:54:39 »

Benim sattığım teknem için almıştım katlanır dümen . LEWMAR idi .
Kaptan Denizcilik'ten (Lewmar'ın Türkiye temsilcisi) almıştım .
Havuzluk geçişini çok rahatlatıyor tabii ki . Kullanışlı o açıdan .
Yalnız şu anki göbek yapısını check etmekte yarar var almadan . Direkt uymayabilir . Adaptör aparat gerekebilir .

*

F. S.

« Yanıtla #2 : Ocak 03, 2010, 23:28:15 »
Bildiğim kadarıyla Bursa da bir firma yerli imalatta yapmakta fiyatları çok daha ucuz.

*

U. K.

« Yanıtla #3 : Ocak 04, 2010, 09:38:56 »
Firmanın adını, telefonunu biliyor musunuz?  Ben de düşünüyorum da.

*

H. B.

« Yanıtla #4 : Ocak 04, 2010, 09:41:29 »

Umut selam,
Tekne borsasında zaman zaman ilanı çıkıyor. 500-700TL gibi fiyatları vardı.

*

E. Ç.

« Yanıtla #5 : Ocak 04, 2010, 10:04:11 »
Firmanın adını, telefonunu biliyor musunuz?  Ben de düşünüyorum da.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İlan İçeriği...

İlan Sahibi: çetin süslü
Telefon: 05324114545
İl / İlçe Bursa /  
İlan Tarihi: 12.04.2008
Tipi: EKİPMAN
Başlık: KATLANABİLİR DİREKSİYON(DÜMEN)

KATLANABİLİR  PASLANMAZDAN İMAL EDİLEN   DİREKSİYON SİMİTLERİ (DÜMEN)  DERİ KAPLI 8o cm 100 cm ve istenilen ölçülerde

Ayrıca bu dümenci arkadaş.Dehler Copy 940 kalıplarına sahip.Aşağıdaki ilanda aynı kişiye ait.

« Son Düzenleme: Ocak 04, 2010, 10:13:04 Gönderen: Erdem Çakır »
*

A. Ç.

« Yanıtla #6 : Ocak 04, 2010, 10:24:22 »
Katlanabilir dümenlerin asıl amacı tekneye binişi (ortaya geçişi) kolaylaştırmaktır. Bu nedenle katlanma köşelerine dikkat etmenizi öneririm. Bu köşeler sivri ve keskinse geçerken yaralanmalaraneden olabilir.
*

U. U.

« Yanıtla #7 : Ocak 04, 2010, 11:56:30 »
Korsanlarım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ,
Ben ustam Erkan Çaylı korsanımın eski teknesi KLE de gördüğüm yöntemi uyguluyorum ve dümen dolabını söküp kenara koyuyorum.Fiyatı bedava Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .Bizim punton arkadaşım Ateş bey (Bavarya 38)teknesinde aynı yöntemi uyguluyor.Böylece çoluk çocuğun rızkınıda tekneye yedirmemiş oluyoruz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ,dimi Erkan korsanım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
*

U. K.

« Yanıtla #8 : Ocak 04, 2010, 12:03:02 »
Utku Abim,
bunun bizim gibi otopilotudümendolabınabağlı teknelerde bir de doğrudandümenmekanizmasınabağlıotopilot masrafı gibi bir yan etkisi olacak.
o sebep mecburen çoluk ve çocuğun rızkını daha az tekneye yedirmek vedahi konforu arttırmak gibi bir düşüncemiz var.  uzun vadede değişecek tabii ki.  daa önümüzde Mart ayında marina parası var.
*

U. U.

« Yanıtla #9 : Ocak 04, 2010, 12:28:50 »
Umut Korsanım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .
Otopilot falan gibi aletler bizi bozduğu için şeyettirmiştim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.Benim teknedeki otopilot 78 model ve satın aldığım abimin ''çalışıyor ama bir ayar istiyor'' dediği bir aletti  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .
O dönemden kalma usta bulamıyacağım için ve de o tarihlerde elektronik daha gelişmediği ve transistör yerine lambaların kullanıldığı çağlarda olunması gibi nedenlerle,toplamda yaklaşık 2 gaz tenekesi hacminde teknenin muhtelif yerlerine dağıtılmış otopilotu sökmem bile 2 yılımı almıştı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.Teknede bir türlü tesbit edilemeyen, akülerin boşalmasına neden de bence dümenin altında yer alan yaklaşık 20 ye 20 bir elektrikmotoru idi.Dümen alttan bisiklet zinciri ile ve dişlileri ile tahrik ediliyordu,tabiiki böyle bir elektrik motoru yelken seyrinde aküleri ne yapar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  .Yönü tesbit eden jiroskop benzeri koca alet arka kamarada yatak altında idi ve çıkarınca koca bir dolap yeri çıktı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .İstanbul'dan çetokaptan'la tekneyi getirirken söz konusu zincir ve dişliler durduk yerde bir birleri ile sarmaş dolaş olup dümen kilitlenmişti Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.İzmirde ilk işim dümen sistemini ve platformu söküp tüm sistemi yeniletmek oldu,dişliler ve tüm rulman yenlendi falan.Tornacı arkadaş 800 liramı (bu günki para ile) alınca çok ağlamıştım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .''Deniz demiri sevmez paslandırır,fakiri sevmez yaslandırır''lafını o usta söylemişti Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. O gündür bu gündür soranlara ''zenginim ''diyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .

Anlattıklarımda hiç bir abartı yok Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.

Yaşlıteknesahibimasalcıyaşlımarinakaptanıderyası  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .
*

E. Ö.

« Yanıtla #10 : Ocak 04, 2010, 14:41:32 »
Utku korsanım senin joystick sistem dümen güzel ama Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
(sazankorsan) Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. D.

« Yanıtla #11 : Ocak 04, 2010, 15:15:42 »
Cetin abi Yelken kalIplarI edinip yelkenli tekne donatan bir abimiz.yapIp bodruma gonderdigi tekneside var. Su an bir katamaran donatmakla mesgul.konu fiyata gelince korsan arkadaslarim adIma bizzati devreye girerim.Fakat Ozellikle gozden kacirmamaniz gereken kIsim/Bu isler bursada tamamen otomotiv yan sanyinde yapIldigindan bazI ara parcalarin gozden kacarak 2.kalite veya paslanmaz olmayan malzemeye kayabiliyor.O neden istenilen urunun tum parca detaylarini belirtin.   
*

O. Ş.

« Yanıtla #12 : Ocak 04, 2010, 21:26:08 »
Cevaplar benim için çok faydalı oldu. ilgili yerler ile kontağa geçerek fiyat ve detay öğrenmeye başladım. hangisi ile ne yapmaya karar verirsem burada yazar hatta birde resmini çekip koyarım. tüm yazarlara teşekkürler..
*

E. Ç.

« Yanıtla #13 : Mayıs 31, 2018, 16:34:41 »
Teknem Jeanneau 40DS, katlanır dümen simidim olmadığından, demirde veya limanda acil durumlar için, dümen simidini söküp yerine göbeğe göre yaptırdığım bir "çubuk" takıyordum.
Geçenlerde Erdem'in yukarıdaki mesajında adı geçen Çetin Bey'i aradım, siparişi verdim. Artık fiyat 2010'daki gibi değil tabi ama hala diğer seçeneğe göre çok uygun. Geçen hafta dümen geldi, memnun kaldım.
Kendisi ile hiç yüz yüze görüşmeden buradan edindiğim güven duygusu ile telefonla siparişimi vermiştim. Dümenim de Bursa'dan kargoyla geldi. Yani hala kendisini yüz yüze tanımıyorum ama katlanır dümen simidi isteyen olursa tavsiye ederim. Çetin Bey'in bende bıraktığı izlenim çok olumlu, sanki işi para için değil de sevdiği için heyecanla yapıyor.
*

İ. G.

« Yanıtla #14 : Haziran 01, 2018, 22:39:09 »
Gelen dümenin bir fotosunu da ekleyebilir misiniz Erkan korsanım. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle..
Teknem Jeanneau 40DS, katlanır dümen simidim olmadığından, demirde veya limanda acil durumlar için, dümen simidini söküp yerine göbeğe göre yaptırdığım bir "çubuk" takıyordum.
Geçenlerde Erdem'in yukarıdaki mesajında adı geçen Çetin Bey'i aradım, siparişi verdim. Artık fiyat 2010'daki gibi değil tabi ama hala diğer seçeneğe göre çok uygun. Geçen hafta dümen geldi, memnun kaldım.
Kendisi ile hiç yüz yüze görüşmeden buradan edindiğim güven duygusu ile telefonla siparişimi vermiştim. Dümenim de Bursa'dan kargoyla geldi. Yani hala kendisini yüz yüze tanımıyorum ama katlanır dümen simidi isteyen olursa tavsiye ederim. Çetin Bey'in bende bıraktığı izlenim çok olumlu, sanki işi para için değil de sevdiği için heyecanla yapıyor.

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi