0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. A.

Ynt: Merdiven (companionway) restorasyonu
« Yanıtla #15 : Kasım 25, 2016, 18:33:49 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kaymazları söküp tik kaplayın ben yaptım özgün bir çalışma oldu ama fenada olmadı.Ya da ben beğeniyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Şevket korsanım, sadece Tapatalk'da görünen birkaç fotoğrafınıza bakabilmiştim. Şimdi googledrive'dakilerin hepsine baktım. Kıç havuzluk kaplaması inanılmaz iyi olmuş, takdire şayan gerçekten, tebrik ederim. Özenmemek elde değil, maaşallah diyelim, keyifle kullanın. Acaba kıç havuzluk teak kaplama işine de mi girsem diye heveslendim şimdi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sent from my iPhone using Tapatalk

*

M. K.

« Yanıtla #16 : Kasım 25, 2016, 18:53:50 »
Merhabalar

Özden Korsan,
Size üyelik aşamasında aşağıdaki gibi bir mesaj geldi mi?

Forum'a giriş yapabilmeniz ve diğer özelliklerinden faydalanabilmeniz için, aşağıdaki bilgileri bu e-postayı yanıtlayarak veya Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap adresine yollamanız gerekmektedir.

Gerçek ad ve soyadınız:
Doğum tarihiniz gün.ay.yıl:
Cep Telefon Numaranız:
Mesleğiniz:
Yaşadığınız Şehir:
Varsa teknenizin adı ve bağlı olduğu marina:
Bize nasıl ulaştınız:

Yukarıdaki bilgiler doldurulup gönderilmediği veya eksik gönderildiği taktirde üyeliğiniz onaylanmayacaktır.
669
Hatirlatmak isteriz ki yeni kayit olan korsanlardan ilk önce kendilerini tanitan bir mesaj yollamalari beklenmektedir. Bu nedenle ilk önce forumun sadece "Kendinizi Tanitin" Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap index.php?board=6.0 bölümüne mesaj yazmaniza izin vardir. Buraya tanitim mesajinizi yazdiktan sonra diger bölümler de kullanima açilacaktir. Yine hatirlatmak isteriz ki forumda korsanlar gerçek kimlikleri ile yer almaktadirlar. Bu nedenle ve foruma üye olarak kabul ettiginiz forum kurallarinda Yazdigi gibi, profilinizde sizi yakindan gösteren bir fotografiniza yer vermelisiniz. Diger tür fotograflar forum üyelerince hos karsilanmamaktadir.
Teşekkürler,
Gezgin Korsan Ekibi.

H.Erim korsanım bu vesile ile ilk mesaj "flag"ının çalışmadığı anlaşılıyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   Görünen o ki arkadaş bu engeli dört kez kırmayı başarmış.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bu durumu "feedback" olarak yazılımı yapan arkadaşlara iletmelisiniz; düzelteceklerdir... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2016, 18:59:51 Gönderen: Mehmet Köstekçi »

*

H. E.

« Yanıtla #17 : Kasım 25, 2016, 19:20:51 »
...

H.Erim korsanım bu vesile ile ilk mesaj "flag"ının çalışmadığı anlaşılıyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   Görünen o ki arkadaş bu engeli dört kez kırmayı başarmış.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bu durumu "feedback" olarak yazılımı yapan arkadaşlara iletmelisiniz; düzelteceklerdir... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

"Flag!, feedback yolluyom" falan dedim ama anlamadılar, "köfteci kapandı abi" dediler.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kural yerli yerinde duruyor da zaman zaman anlaşılmaz şekilde işlemiyor. Ancak sorun değil. Özden Korsan şu ana kadar 7 defa bu uyarıya maruz kaldı. Eminim gerekeni yapacaktır.

*

Ş. Ö.

« Yanıtla #18 : Kasım 28, 2016, 10:54:48 »

Şevket korsanım, sadece Tapatalk'da görünen birkaç fotoğrafınıza bakabilmiştim. Şimdi googledrive'dakilerin hepsine baktım. Kıç havuzluk kaplaması inanılmaz iyi olmuş, takdire şayan gerçekten, tebrik ederim. Özenmemek elde değil, maaşallah diyelim, keyifle kullanın. Acaba kıç havuzluk teak kaplama işine de mi girsem diye heveslendim şimdi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Önce giriş kapısındaki arabanın olduğu yerdeki alanı kapladım baktım oluyor havuzluk tabanını kapladım.Merdiven basamağı kırılınca merdivenleri kapladım yeni yaptıklarım hoşuma gidince portuçlar ve sabit oturma yerlerinin armuz macunlarını değiştirmek ve tikleri temizlemek gerekli gibi göründü.Bitse de kurtulsam şeklinde değilde sakin sakin işe girişince zevkli hale geliyor.Merdiven basamağı yani motor kaputu biraz oynuyordu onu tamamen parçalarına ayırıp yeniden birleştirip içeriden birleşme yerlerine elyaf yaptım destekledim çok sağlam oldu.
Bende sistem malzeme var ise direk işe girişerek çalışıyor. Gekolarda çok yardımcı oluyor kafamın takıldığı yerlerde.
Aşağıdaki konuda açıklamalar var yardımcı olabilir.
Zevke keder işlerde her ne yapıyorsanız siz beğendikten sonra gerisi teferruat .
Kolay gelsin.
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2016, 11:02:22 Gönderen: Şevket Öztürk »

*

E. A.

« Yanıtla #19 : Kasım 29, 2016, 18:16:12 »
Çok yardımcı olacak Şevket korsanım, çok teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

*

E. A.

« Yanıtla #20 : Şubat 09, 2019, 18:00:31 »
Sevgili korsanlar
Ben bu konuyu açtıktan sonra epey vakit geçti, epey bir araştırma yaptık, bilenlere sorduk vs, fakat nihayetinde sonucu sizlerle paylaşmayı atladığımı fark ettim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hakan (Erim) kaptan basamakları sökmeye çalışmamamı söylemişti. Çok haklıydı. Rahat durdum mu? Hayır  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Sökebildim mi? Hayır  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Çok şükür sökemedim. Daha doğrusu, sökmek için kapağın arkasındaki ısı yalıtımını kaldırmam gerekecekti, yenisini bulmadan kaldırmayayım dedim, bir motor ustası "abi bende malzeme var ama, hiçbiri orijinali gibi olmuyor, bir süre sonra atıyor yapışkanı" deyince rahat durmaya karar verdim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Nihayetinde, merdivenlerin üzerindeki malzemeleri tuttuk söktük. Altı rezil çıktı, fakat herhangi bir çukurluk vs kalmadı. Kapağın beyaz kısımlarını güzel maskeledik. Sonra fırça ile boya sökücü sürüp 20 dk bekledik. Spatula ile basamakların üzerindeki bütün yapışmış malzemeyi ve boyayı kazıdık. Sonra güzel bir zımpara, üzerine önce fırça sonra rulo ile yat verniği, birinci kat kuruduktan sonra ince bir zımpara, sonra yine önce fırça sonra rulo ile bir kat vernik daha. Kuruduktan sonra da internetten satın aldığım 3M kaydırmaz banttan merdivenlerin köşe açıları ile uyumlu şekilde kestik ve yapıştırdık. Sonuç bizim hoşumuza gitti. Bant kalitesi çok iyi, ıslak ayak ile tekne ayakkabısı ile vs o kadar üzerine bastık, hiçbir sıkıntı yok. Bittikten sonraki halinin fotoğrafını aşağıda paylaşıyorum.
Bu işi öğrenmiş olduk. Yardım eden, fikrini tecrübesini paylaşan bütün korsanlara teşekkür ederim. Benzer bir iş yapmak isteyen korsanlara seve seve yardım ederim. Görüşmek üzere.

*

H. E.

« Yanıtla #21 : Şubat 09, 2019, 18:43:07 »
Güzel olmuş. Elinize sağlık.
*

E. A.

« Yanıtla #22 : Şubat 09, 2019, 19:19:58 »
Teşekkür ederim Hakan kaptanım.