0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. M.

Beneteau Masa Lambası Sorunu
« : Şubat 17, 2013, 18:11:24 »
Bence de olmali.Eger forum satilacaksa simdi olsun sebebi de bu olsun.

Benim teknem Beneteau oceanis 40 2. El aldigim teknemde masa lambasi cikmadi diye bir heves siparis verdim.150 avro.Gelince gordumki 40-50 tl ye yapilabilirmis.
« Son Düzenleme: Şubat 17, 2013, 18:11:51 Gönderen: Hakan Meriç »

*

T. A.

Ynt: Beneteau Masa Lambası Sorunu
« Yanıtla #1 : Şubat 17, 2013, 19:33:42 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Benim teknem Beneteau oceanis 40 2. El aldigim teknemde masa lambasi cikmadi diye bir heves siparis verdim.150 avro.Gelince gordumki 40-50 tl ye yapilabilirmis.

Hakan korsan, o lamba çok beladır çok. 40-43-46-50 serisinin ortak lambasıdır. Çabuk yamulur ve bozulur. İnanılmaz Amper çeker, pek te aydınlatmaz. (ben ampulünü LED'le değiştirdim). en büyük sorun, kullanmayıp çıkardığınızda dikkat etmezseniz seyirde yuvasına su kaçar. Paslanır. Lambayla birlikte bir de yuvasını sipariş edersiniz. Yenisini yapmak ta pek kolay değildir. 
« Son Düzenleme: Şubat 17, 2013, 19:34:32 Gönderen: Tunç Aytunç »

*

M. A.

« Yanıtla #2 : Şubat 17, 2013, 19:39:38 »
150 avroya şişhaneden kristal avize alınır yav nasıl lambaymış o  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. M.

« Yanıtla #3 : Şubat 17, 2013, 20:04:23 »
Dogrudur Tunc korsan ciddi dikkat istiyor.Yuvasi da geldi.Ama sabit ve ergonomik birsey olmadigi icin surekli bir yer bulmak gerekiyor.

*

N. B.

« Yanıtla #4 : Şubat 17, 2013, 20:33:54 »
Masa lambasına nasıl su kaçıyor?

*

H. Z.

« Yanıtla #5 : Şubat 17, 2013, 20:53:32 »
Bildiğim kadarıyla o lamba havuzlukta da kullanılıyor. Su alma sebebi o olabilir mi?
« Son Düzenleme: Şubat 17, 2013, 20:54:53 Gönderen: Hakan Zorlu »
*

H. A.

« Yanıtla #6 : Şubat 17, 2013, 22:42:18 »
Bu konuyu Beneteau başlığında tartışalım.
*

T. A.

« Yanıtla #7 : Şubat 18, 2013, 00:12:35 »
Lamba havuzlukta kullanılmak üzere yapılmış. Kullanmayınca yuvasından çıkartıp içeri alınıyor. Bir kapak ile yuva örtülüyor. Aslında iyi bir fikir gibi duruyor ama içeri aldığınız lamba hiç ergonomik değil, bir yere tıkıştırıyorsunuz orada genelde yamuluyor. Bu arada seyir esnasında da yuvasına su giriyor ve yuva paslanıyor.
*

N. B.

« Yanıtla #8 : Şubat 18, 2013, 00:26:50 »
Teşekkür Tunç korsan.
*

S. D.

« Yanıtla #9 : Şubat 26, 2021, 19:25:27 »
Bu lambanın led ışığı olmadığını ben de az önce farkettim ve dehşete düştüm.

Led versiyonu var mı? Ya da buna uygun led ampül bulunabiliyor mu?
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #10 : Şubat 26, 2021, 23:04:28 »
Aynı dertli havuzluk masa lambası Bavarialarda da var, üstündeki abajur kırılır, soketi korozyon olur, içeride nereye koysan yuvarlanır çapariz olur, tam bir bela.

Ben abajuru attım, içine led ampul koydum, camının içine de birkaç kat kağıt sarıp biraz loşlaştırdım, idare ediyoruz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

öZgür (mobil)

*

S. D.

« Yanıtla #11 : Şubat 27, 2021, 00:10:42 »
Anlaşıldı buna uygun led ampul bulunacak Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #12 : Şubat 27, 2021, 11:50:24 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Anlaşıldı buna uygun led ampul bulunacak Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bizdeki standart çift kontaklı (ba15D) seyir feneri ampullerinden kullanıyor.

Abajursuz kullanmanın tek sorunu masada tam göz hizasında olduğu için en düşük güçte ampul taksan bile fena göz alıyor, biz dayanmak için üstüne bir örtü, havlu filan koyuyoruz, bi süre sonra o da çok geliyor, kapatıp mum ışığına (ateşsiz elektronik mum tabi!) geçiyoruz.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

öZgür (mobil)

*

G. K.

« Yanıtla #13 : Şubat 27, 2021, 15:19:07 »
Ben xiami yeelight ambiance lamp diye birşey kullanıyorum . Hem işiği kisilip açılıyor hem istediğim yere rahatlıkla taşınıyor. Şarjı da epey uzun gidiyor.

SM-T860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

S. Ç.

« Yanıtla #14 : Şubat 27, 2021, 21:22:56 »
Şu sağa sola sığmayan problemli lambanın bir resmini koysanıza meraktan geberdim..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap