0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ç. Ş.

Portatif ve pratik tüp dolum kompresörü
« : Ağustos 20, 2020, 11:31:34 »
Selam, korsan dostlar,
Bir desteğe ihtiyacım var. Küçük bir tüpü ( 7Litre) doldurabilecek kapasitede ve mümkün olan en küçük boyuta kompresör ihtiyacım var.
Özellikli deneyimli dalını korsanların fikir ve tavsiyesine muhtacım.

Yaptığım aramalar hep aliexprese gidiyor. Ya doğru arayamıyorum yada sahiden bu alet çok nadir, bilemiyorum.

Lütfen yardım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

Ynt: Portatif ve pratik tüp dolum kompresörü
« Yanıtla #1 : Ağustos 20, 2020, 11:48:46 »
Tüpler yüksek basınçla doldurulur, normal çalışma basınçları 200 atü'dür. Bu basınca ulaşabilecek kompresörler en az 3 kafalı (silindirli) olur. Zamanında kidde denilen uçaklardan çıkma kompresörler vardı, bir elektrik motoru veya küçük bir benzin motoru takarak kompresör yapardık, benim hatırladığım en küçük kompresör budur ama o bile taşınmayacak kadar ağır ve büyüktür.  Bauer kompresör sanırım Türkiye'de bu konuda iyi firmalardan biridir. Benim önerim kompresör yerine daha büyük kapasiteli tüp almanızdır. Ben 7 litre tüpü kullanacağım diyorsanız, büyük kapasiteli çiftli tüp doldurtup, bir ara hortumla küçük tüpünüzü doldurabilirsiniz, tüpünüz tam kapasitede dolmasa da birkaç defa kullanabilirsiniz.

*

Ç. Ş.

« Yanıtla #2 : Ağustos 20, 2020, 11:58:00 »
Ahmet korsanı, teşekkürler. Farklı bir çözüm olabilir dediğiniz gibi.
Fakat ben aradığım türde kompresörlerin varlığını duymuştum. Ama net üzerinde bulamadım bir türlü.

Bulamazsam yada zaten öyle bir kompresör yok ve olanlar da çok aşırı ağır ise, son çare dediğiniz olabilir.

*

Ç. Ş.

« Yanıtla #3 : Ağustos 20, 2020, 22:04:59 »
Belki başka birilerinin de işine yarar, ulaştığım bilgileri paylaşayım.
Bu aradığım tip kompresörler en hafif 44 kg. Dakikada 100 litre hava basabiliyor ve 330 bara kadar opsiyonu var.
Sayın Ahmet korsanın yazdığı gibi Bauer bu konunun en iyisi gibi görünüyor.

Fiyata gelince sıfır ürün 4000 euro civarında. Bana yüksek geldi. Marka alternatifi  veya el bakacağım.