0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. E.

Değerli gezgin korsanlar; beslenme ile ilgili doğru bilgi sunarak sizleri aydınlatmak ve destek olmak amacı ile forumda beslenme ve sağlıkla ilgili bir konu açtım. Hepimizin hayatını içine alan beslenme konusu, alternatif beslenme yolları, hastalıklarda diyet önerileri, özel durumlarda beslenme konularında bana soracağınız soruları keyifle cevaplayacağım. Beslenme konusunda her yerde bir çok bilgi ve öneri var. Bu bilgilerin güncelleyip size özel önerileri de içine alarak beslenme konusunda aydınlatmak, daima bilgi alabileceğiniz bir diyetisyeniniz olduğunu bilerek kendiniz özel hissetmenizi sağlamak için sağlık ve beslenme köşesindeyim. Sevgi ve sağlıkla kalın.

*

Ö. T.

Ynt: Panoramik Beslenme ile Denge İçinde Sağlıklı Bir Yaşam
« Yanıtla #1 : Aralık 16, 2015, 21:53:48 »
Geko forumumuza hayırlı olsun , renk getirdiniz , teşekkürler Nesrin korsan.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #2 : Aralık 16, 2015, 21:56:35 »
Hoşgeldiniz! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Önce başlıktaki "Panaromik Beslenme" nin ne olduğunu anlatıp üzerine şu sıralar popüler Düşük Karbonhidrat Yüksek Yağ (LCHF) diyetleri hakkında bildiklerinizi paylaşsanız harika olurdu.

*

H. Z.

« Yanıtla #3 : Aralık 16, 2015, 21:59:15 »
Ekmeği kestim, yediğimin %40 ını yiyorum ilk 1 ay 9 kilo verdim. Ama şimdi durdu. Günde 6-7 K adım yürüyorum ama son bir ayda 1 kilo verdim. 5 kilo daha versen spora başlayacağım. Dizlere yük olmamak için 5 kilo daha verip daha nasıl kilo veririm.

Not 5 senede sigara bırakma sonrası 28 kilo aldım.

*

A. Ü.

« Yanıtla #4 : Aralık 16, 2015, 22:03:27 »
Hakan senle biz minyonlarız.Kğ olanlar düşünsün:)

*

N. E.

« Yanıtla #5 : Aralık 16, 2015, 22:14:52 »
Teşekkür ederim Öcal bey:)
*

N. E.

« Yanıtla #6 : Aralık 16, 2015, 22:33:15 »
Merhaba Hakan bey. Kilo verirken ekmek ve türevlerini kesmeniz şu anda yaşadığınız gibi kısa bir sürede çok hızlı kilo vermenizi sağlar. Ancak bu besinler sürekli hayatımızın içinde. En fazla 1 ay sonra arada bir, daha sonra daha da sık bu besinleri özlemeniz, vücuduzun da ihtiyaç hissetmesi nedeni ile tekrar tüketilmeye başlanır. Özellikle spor yaptığınızda kas glikojeninizin tükenmemesi, spor sonrasında kan şekerinizin düşmemesi ve en önemlisi kilo kaybınızın kas dokunuzdan değil yağdan olabilmesi için günlük beslenmenizde ekmek ve türevleri olarak grupladığımız karbonhidratlara yer vermelisiniz. Pekiii nasıl kilo verebilirsiniz? Öncelikle şu andaki sağlık durumunuzu belirlemek amacı ile kan tahlillerinizi yaptırmanız gerekir. Eğer sağlık kontrolünüz yapılmadan bir beslenme programına başlarsanız kilo verseniz bile eğer bir sorun varsa tetiklemiş olursunuz. Örneğin ürik asitiniz yüksekse kilo verme programınız buna göre düzenlenmelidir. Değeri düşürene kadar kırmızı et, küçük balıklar ve bazı sebzelerin tüketimi sınırlanmalıdır. Sağlık durumunuz belirlendikten sonra, sosyal hayatınız, besin ve öğün düzeniniz, alışkanlıklarınız, aktiviteniz bir bütün olarak değerlendirilip size özel bir beslenme programı ile takip edilmelisiniz. 
*

N. E.

« Yanıtla #7 : Aralık 16, 2015, 22:40:32 »
Merhaba Özgür bey. Panorama bir bakışta bütünü görmektir. Biz de kişiye özel beslenme düzenleyebilmek için size bakıp tüm yaşamınız ,sosyal hayatınızı içine alan bir beslenme programı  oluşturuyoruz. Düşük karbonhidratlı  diyetler sürdürelebilir değildir. Karbonhidratı belli bir süre hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Karbonhidrat sadece ekmek, pilav,  makarna, hamur işleri değildir.  Çorba, meyve,  sebzeler, diyet bisküviler, kuruyemişler vb de karbonhidrattır. Karbonhidrat sınırlı diyetlerle kilo vermek koruma programlarını güçleştirir. Uzun süreli protein diyetlerini sıklıkla uygulamak ilerleyen yaşlarda karaciğer ve böbrek problemlerini tetikleyebilirken, fazla protein kalsiyumun emilimini de azalttığı için kemik erimesine zemin hazırlayabilir 
*

C. G.

« Yanıtla #8 : Aralık 17, 2015, 00:01:49 »
Gunluk ideal karbonhidrat alimi ne kadar olmali.
*

K. T.

« Yanıtla #9 : Aralık 17, 2015, 09:03:52 »
Yemin ediyorum en sevdiğim konu başlığı olacak bu... Nesrin korsanım öncelikle ne iyi ettinizde geldiniz...
Benim çok sorum olur ama baştan basit 1-2 soru ile başlıyım...
Hayatım boyunca hep zayıf biriydim... Kilo almak aslında birçok kişi için çok kolay gibi görünse de benim için inanılmaz zordu. Yoğun bir iş temposu , düzensiz beslenme hatta beslenmeme ,sadece su içerek yaşayabilirim herhalde inanışı bile belirmişti kafamda bir süre... Bundan tam iki yıl önce ingiltere'de futbol managerliği yapan zamanından Hakan ünsal'ı Alpay'ı ingiltere'ye transferlerini sağlayan çok sevdiğim aile dostumuz Müjdat Gürel abi'm fitness ile uğraşmam gerektiğini bu sayede kilo alamasam bile düzenli beslenerek kas kütlemi arttırabileceğimi anlattı... Zorla iktire kaktıra beni bu işe başlattı... 2 ay'dan sonra gözle görülür değişiklikler insanı inanaılmaz motive ediyor... 2 yıl sonra başlangıçta 1.80 boy 60 kilo iken 74 kg'a kadar çıktım... Şu an 72 kg'yum yağ oranım %9

/// sıkıntı bundan sonra başladı...

Son dönemde artık kilo alımı falan yalan oldu... Artık bu kilo'da kaldım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ne kadar çalışsamda ne kadar beslensemde yok artık olmuyo dahası diye sanırım bişey yok... Sanki benim için bir everest vardı ve ben ordayım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bu zamana kadar süt protein takviyesi (whey protein) bcaa gulitamin ve zaman zaman creatin kullandım... Son dönemde ara verdim şu an yine idman öncesi creatin ve idman süresince bcaa kullanıyorum...  Fakat gelişim yok denecek gibi ben zaten bunu hissediyorum... Acaba protein sentezini arttıracak Primabolon tarzı bir iğne yaptırayım mı... Kan değerlerimde herhalgi bir sıkıntı yok. Sadece aileden gelen bir yüksek tansiyon durumu var... O kadar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #10 : Aralık 17, 2015, 09:18:47 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yemin ediyorum en sevdiğim konu başlığı olacak bu... Nesrin korsanım öncelikle ne iyi ettinizde geldiniz...
Benim çok sorum olur ama baştan basit 1-2 soru ile başlıyım...
Hayatım boyunca hep zayıf biriydim... Kilo almak aslında birçok kişi için çok kolay gibi görünse de benim için inanılmaz zordu. Yoğun bir iş temposu , düzensiz beslenme hatta beslenmeme ,sadece su içerek yaşayabilirim herhalde inanışı bile belirmişti kafamda bir süre... Bundan tam iki yıl önce ingiltere'de futbol managerliği yapan zamanından Hakan ünsal'ı Alpay'ı ingiltere'ye transferlerini sağlayan çok sevdiğim aile dostumuz Müjdat Gürel abi'm fitness ile uğraşmam gerektiğini bu sayede kilo alamasam bile düzenli beslenerek kas kütlemi arttırabileceğimi anlattı... Zorla iktire kaktıra beni bu işe başlattı... 2 ay'dan sonra gözle görülür değişiklikler insanı inanaılmaz motive ediyor... 2 yıl sonra başlangıçta 1.80 boy 60 kilo iken 74 kg'a kadar çıktım... Şu an 72 kg'yum yağ oranım %9

/// sıkıntı bundan sonra başladı...

Son dönemde artık kilo alımı falan yalan oldu... Artık bu kilo'da kaldım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ne kadar çalışsamda ne kadar beslensemde yok artık olmuyo dahası diye sanırım bişey yok... Sanki benim için bir everest vardı ve ben ordayım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bu zamana kadar süt protein takviyesi (whey protein) bcaa gulitamin ve zaman zaman creatin kullandım... Son dönemde ara verdim şu an yine idman öncesi creatin ve idman süresince bcaa kullanıyorum...  Fakat gelişim yok denecek gibi ben zaten bunu hissediyorum... Acaba protein sentezini arttıracak Primabolon tarzı bir iğne yaptırayım mı... Kan değerlerimde herhalgi bir sıkıntı yok. Sadece aileden gelen bir yüksek tansiyon durumu var... O kadar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Adana'ya yerleş!
*

H. E.

« Yanıtla #11 : Aralık 17, 2015, 09:24:18 »
...

Önce başlıktaki "Panaromik Beslenme" nin ne olduğunu anlatıp...

Panoramik Beslenme

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. G.

« Yanıtla #12 : Aralık 17, 2015, 10:16:02 »
Kivanc,

Bende fazla 10 kg var sana vereyim lazimsa.
*

K. T.

« Yanıtla #13 : Aralık 17, 2015, 10:30:03 »
Kivanc,

Bende fazla 10 kg var sana vereyim lazimsa.

Ahhh keşke  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. D.

« Yanıtla #14 : Aralık 17, 2015, 10:31:17 »
O arka planda Köprü olan resimdeki şiş köfteyi rezil etmişler.Ne öyle üstüne pişmiş domates dilimi yerleştirmeler lan.... burası sanat müzesimi.Ayrıca o molekül boyutundaki pidemidir nedir öyle?Kırmızı renkteki havuç turşusu suyu yannış!!!! bardaklara konmuş,yeşillikler solmuş.Turşu tabagındaki zevksizliğe hiç bir şey demiyecegim,uzunlamasına dilimlenmiş hıyar turşusu üstüne biber turşularını atıvermişler..öff öff hayret bişe yaaa.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Aralık 17, 2015, 10:32:02 Gönderen: Hüseyin Durmaz »