0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. K.

Tonialto Belgesi
« : Haziran 11, 2019, 22:51:08 »
Merhaba Değerli Gezgin Korsan Ailesi
Bugün bizim tirhandili alt temizliğini yapmak için karaya aldık. Tersanede kızakların çıkarılmasını beklerken birisi geldi ve bu tekneyi ben alacaktım ama tonialto belgesi olmadığı için almadım dedi, nasıl yani dedim.? siz tekneyi imal eden kişiden aldınız o yüzden bir sorun olmadı ama tonialto belgesi olmadığı için siz başkasına satamazsınız dedi ve gitti.
Şimdi Özel Tekne  Belgesi mevcut ve teknenin bütün bilgileri orada yazıyor ve bildiğim kadarıyla da satış yaparken ötb yeterli oluyor gerek internette gerekse forumda aradım ama net bir bilgiye ulaşamadım bu vatandaş gerçekten bir şeyler bilerek mi söyledi yoksa sadece sallayıp geçti mi.?

*

H. E.

Ynt: Tonialto Belgesi
« Yanıtla #1 : Haziran 11, 2019, 22:57:17 »
Tekne bir limana bağlı değilmi?

*

M. K.

« Yanıtla #2 : Haziran 11, 2019, 23:21:31 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tekne bir limana bağlı değilmi?
Bodrum Limanına bağlı Hulki Korsanım

*

H. E.

« Yanıtla #3 : Haziran 11, 2019, 23:37:18 »
O zaman sıkıntı nerede?

*

H. E.

« Yanıtla #4 : Haziran 11, 2019, 23:42:33 »
Şu an net hatırlamıyorum, ama yabancı bayrak iken istenen bir belgeydi(marka dahi olsanız)
Ruhsatıınız kafi bence

*

H. E.

« Yanıtla #5 : Haziran 11, 2019, 23:43:57 »
Ben de Bodrum limana kayıtlıyım
*

S. T.

« Yanıtla #6 : Haziran 12, 2019, 00:22:12 »
Bugün bizim tirhandili alt temizliğini yapmak için karaya aldık. Tersanede kızakların çıkarılmasını beklerken birisi geldi ve bu tekneyi ben alacaktım ama tonialto belgesi olmadığı için almadım dedi, nasıl yani dedim.? siz tekneyi imal eden kişiden aldınız o yüzden bir sorun olmadı ama tonialto belgesi olmadığı için siz başkasına satamazsınız dedi ve gitti.
Şimdi Özel Tekne  Belgesi mevcut ve teknenin bütün bilgileri orada yazıyor ve bildiğim kadarıyla da satış yaparken ötb yeterli oluyor gerek internette gerekse forumda aradım ama net bir bilgiye ulaşamadım bu vatandaş gerçekten bir şeyler bilerek mi söyledi yoksa sadece sallayıp geçti mi.?

Öyle şaçma şey olurmu?
İmalatcı tekneyi bana satacak,ben satamıyacam?
Özel tekne ruhsatnamesinde,gros ton-net ton diye bir bölüm var,zaten..orda yazar tonajı..

*

H. E.

« Yanıtla #7 : Haziran 12, 2019, 00:31:33 »
Ticari kayıt değil, değilmi?
(Güzel türkçemizin kullanımı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
*

M. K.

« Yanıtla #8 : Haziran 12, 2019, 00:41:18 »
O zaman sıkıntı nerede?

Aslında bir sıkıntı yok Hulki Korsanım, olur da bir gün satmak istersek böyle bir şeyle karşı karşıya gelir miyiz acaba diye düşündüm o adını bile bilmediğim vatandaşın söylediklerinden sonra.

*

M. K.

« Yanıtla #9 : Haziran 12, 2019, 00:44:16 »
Ticari kayıt değil, değilmi?
(Güzel türkçemizin kullanımı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)

Yok değil, özel tekne
*

M. K.

« Yanıtla #10 : Haziran 12, 2019, 00:54:26 »

Öyle şaçma şey olurmu?
İmalatcı tekneyi bana satacak,ben satamıyacam?
Özel tekne ruhsatnamesinde,gros ton-net ton diye bir bölüm var,zaten..orda yazar tonajı..
Aynı fikirdeyim Servet Korsanım hatta o şahıs gittikten sonra bi ruhsatı kontrol ettim eksik birşey var mı diye.
Aslında internette aradım ama tam sağlıklı bilgiye ulaşamadım. Tonialto belgesi, özel tekne ruhsatnamesi çıkartmak için gerekli olan, teknenin özelliklerinin belirtildiği belge oluyor anladığım kadarıyla. Teknenin ruhsatı olduğuna göre de bir problem görünmüyor. Adam sinek misali geldi iki dakikada mide bulandırdı gitti .  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. T.

« Yanıtla #11 : Haziran 12, 2019, 01:27:06 »

yorulmam okurum dersen,burda bilgiler var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap..
Ama eksik bir bilgi ile tekne kaydedilmez..
Bir yanlışlık yapmıslarsa,bunun sorumlusu siz olamazsınız,kısıtlayıcı,yasaklayıcı,cezalandırıcı olamazlar..

Gerçi kendi yaptıkları yanlış,ve eksiklere ''şehven'' deyip,topu vatandaş'a attıklarınıda 1-2 kere yaşayarak ögrendim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.