0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Ç.

DİKKAT: Mavi Kart - Yeni ceza
« : Mart 16, 2016, 23:33:55 »

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hadi hayırlısı epey can yakacaklar galiba.
« Son Düzenleme: Mart 16, 2016, 23:38:36 Gönderen: Alpaslan Çolakoğlu »

*

A. Ç.

Ynt: DİKKAT: Mavi Kart - Yeni ceza
« Yanıtla #1 : Mart 17, 2016, 00:23:04 »

Hadi hayırlısı epey can yakacaklar galiba.
Önleminizi yani kartınızı alın işletin,afişin sonuna dikkat edin marinada bile denetleme olabilirmiş.
« Son Düzenleme: Mart 17, 2016, 00:23:59 Gönderen: Alpaslan Çolakoğlu »

*

M. A.

« Yanıtla #2 : Mart 17, 2016, 10:28:19 »
Bu ceza tutarını doğru mu okudum?
Hukukçu arkadaşlara danışmak isterim. Başka cezalar da bu kadar yüksek mi? mesela şehir içinde yere çöp atmak, restaurantlardan çıkan çöpün yanlışlıkla yola dökülmesi vs (benzer bir ceza düşünmeye çalışıyorum)

Niye denizci olunca vurun abalıya oluyor? Ya da dünyada buna benzer başka bir uygulama var mı?

(bu arada mavi kartımı geçen hafta aldım, ama çoğu yere atık veremiyorsunuz henüz... Atık litre başına ödeme de yapacak mıyız???)

*

K. T.

« Yanıtla #3 : Mart 17, 2016, 10:58:39 »
Şimdi bu kart var ama yılda 1 kez falan işletmişiz sıkıntı doğar mı ? nereden bilecekler kullanım sıkılığı ?

*

A. Ç.

« Yanıtla #4 : Mart 17, 2016, 11:09:34 »
Bir deli kuyuya bir taş attı, kuyu durulmak bilmiyor. Kişi var, teknesini her gün bir kaç saat için kullanıyor, tuvaletini hiç kullanmıyor. Kişi var, senede bir defa denize çıkıyor, uzun süre denizde kalıyor ve teknesini bırakıp evine dönüyor, kimisi ise teknesini ev gibi kullanıyor, denizde yaşıyor, pis su tankı belki bir kaç günde bir boşaltmak istiyor. Kartı aldın, gerçekten atık biriktikçe teslim ettin, kontol eden senin tekneni nasıl kullandığını nereden bilecek?

Bunca senedir kullanılıyor, denizlerde temizlik açısından bir değişiklik var mı? İstatistiki veri görmek isterim.
« Son Düzenleme: Mart 17, 2016, 11:11:50 Gönderen: Ahmet Çelenoğlu »

*

M. A.

« Yanıtla #5 : Mart 17, 2016, 11:15:04 »
Kolay kolay bunun kontrolü denk gelmez çünkü çok tekne var.
Ama suçüstü yapar pis su sintine falan bastığınızı tespit ederlerse, kesilen cezalar çok ağırdır.
Devletle şaka olmaz ne isteniyorsa yapın kafanız rahat olsun  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. A.

« Yanıtla #6 : Mayıs 19, 2016, 15:04:17 »
Hisarönü de kesilen bir cezanın tutanağı: Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2016, 15:06:01 Gönderen: Tunç Aytunç »
*

K. Ö.

« Yanıtla #7 : Mayıs 19, 2016, 15:07:55 »
Kişi başı günlük 50 L. ' mi ?
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2016, 15:08:27 Gönderen: Kaan Özkan »
*

H. D.

« Yanıtla #8 : Mayıs 19, 2016, 15:16:20 »
İnsan her gün,günde 50 litre pis suyu nasıl üretebilir ki?
*

A. Ç.

« Yanıtla #9 : Mayıs 19, 2016, 15:17:17 »
Saçma sapan bir işlem. teknede bulunması gereken asgari tank boyutu kişi başına 2 litre x 2gündür. Gri tank için ise herhangi bir ölçü hiç bir yerde geçmiyor. 2 litre x 2 kişi x 7 gün = 28 litre yapar. Kaldı ki atıkları kıyıdan uzakta (4 mil diye hatırlıyorum) boşaltmak da serbesttir. Suç olmadan ceza olmaz. 
*

D. E.

« Yanıtla #10 : Mayıs 19, 2016, 15:17:36 »
kişi başı günlük 2 lt..6 kişilik bir tekne için 6x2x7=49lt tank..herkes buna göre yaptırdı.. 50lt işemen için kaç litre suyu süzmen gerek biliyor mu bu salaklar..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap biri bu kanun maddesini tam indirebilir mi rica etsek..tutanak tam okunmuyor..
*

K. Ö.

« Yanıtla #11 : Mayıs 19, 2016, 15:19:23 »
Bu iş ilk başladığın da günlük 50 litre olacak diye konuşulmuş O zaman ADF itiraz ederek böyle bir şey olamayacağını ve hesabın 2 litre üzerinden olması gerektiğini kabul ettirmişti.
Eğer değişmedi ise, SG' görevlisinin bir hatası vardır ve kaptan da doğrusundan bihaberdir herhalde.
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2016, 15:21:41 Gönderen: Kaan Özkan »
*

T. A.

« Yanıtla #12 : Mayıs 19, 2016, 15:29:18 »
Öncelikle hemen merak edip arayan soran dostlara teşekkürler. Ceza bana yazılmadı.
Diğer yandan aynı kontrole 2 sene evvel ben de maruz kaldım. S.G. bana 50 litre olayını toleransla 40 uyguladıkları anlattı. Tabii ki bu yalnızca tuvalet değil bulaşık duş vs.   toplami imiş. Ben daha 1 gün evvel cektirmistim sorun olmadı. Uzaklaşıp boşaltma işi S.G.'in söylediğine göre Hisarönü'nde olmuyor. Zira kurallar dahilinde uzaklaşırsanız bu sefer de yunan karasularına çıkış yapmadan girmiş oluyormuşsunuz.
*

K. Ö.

« Yanıtla #13 : Mayıs 19, 2016, 15:35:46 »

".....Pis su üreten yani, tuvaleti bulunan tekne ve yatlar bundan böyle bir pis su tankı ile donatılacaklardır. Pis su tankının kapasitesi, teknenizde bulunan yatak adedine göre günde 2 litre hesabıyla 2 günlük birikime yeterli olmak zorundadır. Pis su tankı kapasitesinin hesaplanmasında sadece tuvalet (WC) suları esas alınacaktır, mutfak ve duş suları MARPOL anlaşmasına göre pis su (sewage) sayılmazlar."

*

D. E.

« Yanıtla #14 : Mayıs 19, 2016, 16:16:33 »
30 feet 6 kişilik bir tekne günde kişi başı 50 litre su harcar mı? yani 300 litre.. 300 litre x 7 gün 2100 litre  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bunu yazan kim ise gidip hakikaten konuşulmalı.. pardon ama 40 litre tölerans dahi gösterseler taşınması 2-3 gün için dahi imkansız bir su kapasitesi.. işte asıl şimdi başlıyor bunların saçmalıkları.. bizim artık ''sevgili denizciliğimizi konuşmak'' yerine gerçek bir STK oluşturup konuşmamızın zamanı geldi geçiyor..burada konuşup konuşup bir yere varamayacağımız gün gibi aşikar..zamanında mavi karta itiraz bile yasalaştıktan sonra yapıldı..yandı gülüm keten helva..
Ben o sırada bazı Avrupa kulüplerinin mektuplarını çevirmiştim.. mektubun biri baya eski tarihli idi..biz burada konuşurken elin oğlu çoktaaannnn bakanlığa yazılar yazmış ve mavi kartın gereksizliğini matematiksel imkansızlığını kağıt üzerinde ispat etmişti..