0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. G.

Başaltı Öyküleri: Bir Hazine Sandığı!
« : Nisan 02, 2021, 23:30:39 »
Çizer Erhan Candan’ın LeMan dergisinde hâlâ sürdürdüğü aynı adlı köşesinde/sayfasında 2005-2015 arasında yayımlanmış işlerinden derlediği bir albüm bu. Kendisi son birkaç yıldır her hafta LeMan almamın başlıca nedenlerinden. Öykülerine iyice müptela olup sanatçı hakkında biraz bilgi edineyim bari diye gugılladığımda bir de gördüm ki böyle bir albüm yayımlamış ta 2015’te. Kaçırmış olduğum öykülerini bir arada okuyabileceğim için sevinç ve heyecanla hemen aldım kitabı – bir de öyle komik bir fiyattan satılıyor ki! Sırıtık bir suratla, sanki çok güzel birşey yiyormuşum hissiyle okuyorum kitabı, yavaşlatarak, bitmesin diye. (Neyse ki hemen her hafta başka öykülerini okuma şansı var.) İçi tıka basa altın, mücevher, inci filan dolu bir hazine sandığı gibi. Bence çok şanslıyız Türkiyeli denizciler olarak, kendi dilimizde yazılmış böyle bir eser var olduğu için. Türkçe bilmeyen eşimin bu lezzeti tadamadığına üzülüyorum; zira mizah tercümesi mümkün olmayan bir şey.
Bu hazineden haberdar olmayan korsanlar için uyandırma alarmıdır!
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
 Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

Ynt: Başaltı Öyküleri: Bir Hazine Sandığı!
« Yanıtla #1 : Nisan 03, 2021, 09:44:59 »
aaa çok güzel  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ve çok güzel günaydın oldu, teşekkürler Nur Korsan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

yazarı demiş galiba;

“Bana 'deniz de bir duyudur' dedirten bir albüm. İlk öyküsünün eskizini teknemin başaltında karalamıştım... 2005-2015 yılları arası deniz, tekne ve çizgiyle geçen on yıllık bir dönem... Martısı, lodosu, poyrazı, ıssız adası ve feneriyle tüm Kuzey Marmara... Ve bunların arasında gezinip kendi hikayesini arayan bir adam... Evet, sanırım bu benim hikayem...”

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #2 : Nisan 03, 2021, 10:42:48 »
Masrafa soktun bizi!
Bunu alırken fiyatları görüp oha ne ucuzmuş diyip 7-8 tane kitap ısmarlamış olduk! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Memlekette halen kitap en ucuz ve en besleyici şey sanırım..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #3 : Nisan 03, 2021, 12:50:47 »
Masrafa soktun bizi!
Bunu alırken fiyatları görüp oha ne ucuzmuş diyip 7-8 tane kitap ısmarlamış olduk! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Memlekette halen kitap en ucuz ve en besleyici şey sanırım..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Nereden aldınız? Dün ideefix'ten sipariş verecekken "Şifrenizini süresi doldu, yeni şifre belirleyiniz" falan deyince kapattım. Web site tasarımı yapan bu tipler 20 yıldır aynı.

*

N. G.

« Yanıtla #4 : Nisan 03, 2021, 15:48:39 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Katılıyorum! Süpermarkette üç beş bişey alıyorsun, 200 lira tutuyor ve aynılarını haftaya yine alman gerekiyor. Aynı paraya 10 kadar kitap almak mümkün!

Her hafta LeMan ve Uykusuz almayı da ihmal etmeyelim. Çizerlerimiz candır, koruyalım, yaşatalım!

Nereden aldınız?

Gugıllayınca çeşitli yerlerde var görünüyor hâlâ. İdefix'de bitmiş  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #5 : Nisan 03, 2021, 23:27:52 »
Ben bkmkitap.com'dan aldım, pek çok kitapta bol bol indirim yapmışlar, doldurdum sepeti, sezonda ne zaman okuyacaksam artık! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

öZgür (mobil)