0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. A.

Marmariste tekne temizliği, takibi yapabilecek eleman?
« : Haziran 09, 2021, 23:45:29 »
Merhabalar,

Ece marinde ki bir arkadaşımın teknesini, bir karı koca temizleyip düzenliyor, her hafta ugrayıp kontrol ediyor, güverteyi yıkıyor, yatak çarşaf falan çamasırları yıkayıp arkadaşım gitmeden sefer hazır hale getiriyorlar makul bir ücret karşılığı. Hatta alış verişleri falan yapıp yerleştiriyorlar tekneye. Ayrıca göz kulak olup kontrol ediyorlar.

Marmariste böyle hizmet veren kimse tanıyormusunuz, haftaya Yatch Marine geçiyorum orada bu şekilde hizmet veren birilerine ihtiyacım var.

*

A. K.

Ynt: Marmariste tekne temizliği, takibi yapabilecek eleman?
« Yanıtla #1 : Haziran 10, 2021, 00:08:34 »
Merakım için soruyorum Ece marinde bu hizmet için ne alıyorlardı. Eğer mahsuru yoksa Bildirebilirmisiniz.

*

A. A.

« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2021, 00:32:54 »
Arkadaşım istanbul da , ciddi vakit sıkıntısı var. 2-3 gün gittiğinde vakit kaybedecek işlerle uğraşmak istemiyor. Tekneye gittiğinde herşeyin hazır buluyor, direkt çıkıyor, dönüşte kirli hali bırakıyor, çarşaflar falan değişiyormuş, bayan temizliği yapıp kirli çarşafları falan yıkarken, eşi ufak tefek tamirat güverte yıkama vs yapıyormuş. . Tamirat usta vs gerekince başında duran birisi oluyormuş, gidemediği zamanlar tekneyi kontrol eden birisi oluyor.
Bir anlammda charter tekne gibi temiz alıyor, kirli bırakıyor döndüğünde temizlik yapılmış ortalık düzelmiş ufak tefek tamiratlar yapılmış buluyor. Mesela alışveriş online sipariş verince gitiğinde alınanlar teslim alınmış yerine yerleşmiş oluyormuş.

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #3 : Haziran 10, 2021, 00:49:27 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merakım için soruyorum Ece marinde bu hizmet için ne alıyorlardı. Eğer mahsuru yoksa Bildirebilirmisiniz.
Fethiye'de bu iş için tekne boyuna göre 50-100 Eur/ay civarında bir rayiç var.

Karşılığında haftada bir teknenin havalandırılması, dış yıkama, yağmur sonrası (ve periyodik) yelkenleri açıp kurutma, motor çalıştırma, pervane ileri-geri yapma, sahibi gelmeden önce ve gittikten sonra tekneyi neta etme, kötü havalarda tekneye göz kulak olmak ve çamaşır, iç temizlik, tamirat, alışveriş gibi işleri organize etmek gibi hizmetler yapılıyor.

*

A. A.

« Yanıtla #4 : Haziran 10, 2021, 00:51:36 »
Fiyatı yazmayı unutmuşum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. 600tl imiş.

*

L. K.

« Yanıtla #5 : Haziran 10, 2021, 07:52:45 »
Bedava, Yazlığı 1 kereliğine kaba temizleme yaptırıyorum 150€ dan düşük fiyat veren yok.
*

O. T.

« Yanıtla #6 : Haziran 10, 2021, 12:45:55 »
Fiyatı yazmayı unutmuşum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. 600tl imiş.

Mükemmel fiyat 600 TL
Marmaris, Fethiye’ye yerleşmiş emekli ciftlerden filan bakmak iyi olur benim görüşüm, yerli halktan bakarsaniz Özgür abinin dediği gibi 100euro isterler bide kaprislerinden durulmaz.
*

E. S.

« Yanıtla #7 : Haziran 10, 2021, 12:46:56 »
Peki Marinalar bu hizmeti veren kişi veya firmalardan Usta giriş komisyonu tarzı bir şey talep etmiyor mu?
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #8 : Haziran 10, 2021, 13:23:09 »
Peki Marinalar bu hizmeti veren kişi veya firmalardan Usta giriş komisyonu tarzı bir şey talep etmiyor mu?
Genelde bu kişiler öyle profesyonel firma, usta görüntüsünde değil, marinaya gelip giden, içerideki esnaf ve güvenlik ile tanışan, selamlaşan, oturup çay içen, sürekli marinalara girip çıkan, bilenen tanınan insanlar oluyor. Zaten bütün gün marina içinde dolaşır, teknelere inip çıkarlar, herkes göz aşinası olduğundan birşey demez.

ama tuvalete bile kartla girilen marinalarda nasıl işliyor bilmem.
Fethiye Ece marina halka açık, herkesin tesislerden serbestçe yararlandığı, samimi sıcak ve sorunsuz bir mekandır.

Eğer elinizde takım çantası, alet edevat ile girerseniz güvenlik belgelerinizi ve kime nereye gittiğinizi sorar tabi.
*

E. K.

« Yanıtla #9 : Haziran 10, 2021, 16:06:01 »
Merhaba Ahmet Korsan. Konuyla ilgili size mesaj gonderdim ve oneride bulundum.
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2021, 16:07:41 Gönderen: Erkin Küçükkaragöz »
*

A. K.

« Yanıtla #10 : Haziran 10, 2021, 17:19:55 »
Kartla girilen daha kolay en azından sizi kimse  çevirmiyor.  Tekne sahibi kendine 1 adet fazla kart cıkartıyor , iş bitti.

Aslında tekne sahibi gelen kişinin kendi elemanı olduğunu SGK belgeleriyle ispat etmesi gerekir. Bir ara Kalamış çekek yerinde dişini geçirdiklerine soruyorlardı .