0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. A.

MarinTurk - Pendik / Gezgin korsandan kimler baglı
« : Temmuz 08, 2020, 16:03:38 »
Herkese cok selamlar

Daha oncede konu baslıgı acarak goruslerını almıs oldugum 2004 model JEANNEAU SUN ODYSSEY 32 yelkenli tekne ile Marmaris Yat limanindan 01 temmuz 07:00 da cıkmıs oldugumuz yolculuk, dun 07 temmuz 19:00 sularında pendik marinturk limanina yanasarak bitirmiş bulunmaktayız.

Takribi 500 mil olan bu geceli ve gunduzlu yolculukda; yelkenlki tekneler hakkında hicbir bilgim olmamasi nedeni ile konu transferi Kaptan Fatih Fescioglu ile gercekleştirdik.
Kendisi, iyi bir yelkenci, iyi bir deniz sevdalısı, iyi bir egitmen, yol arkdası / kafadar, problemleri tecrubesi ile cok hız cozebilen, yolculuk guzergahını defalarca her turlu tekne ile bir cok kez gecmiş, rotayı cok ıyı bılen bir kaptan.
Bu rotayı geceli gunduz, kotu havalı fırtınalı bile olsa kendisi ile gitmek bizlere keyif verdi ve bir cok sey ogretti.

Gece seyiri, yanasma, ayrılma, halat baglama,baglanma, demir atma, Nasıl seyir edilir, nerelere girilir, nerelere gırılmez, nasıl rota izlenır, cenova nın her durumda ne kadar onemlı bir stabilazyon ve motor destekcısı oldugu ve daha aklıma gelmeyen bir sürü sey hakkinda cok verimli ve egitici bir seyir oldu.

Kendisine burdan cok tesekkur ediyorum ve boyle bir egitim dusunen varsa gozu kapalı fatih kaptan ile temasa kesinlikle gecmelidir.

Marinturk limanina F peronunda 43 numarya baglandıgımda farkına vardım kı, 44 numarada Gezgin korsan flamasi bulunan yanlıs hatırlamıyorsam Bavaria 38 gordum.

Marinturk limaninda bulunan kac tane GEzgin korsan uyesi oldugunuz cok meral ederek bu konuyu actım.
Ayrıca Gezgin korsan flamasinin nerden bulacagımı merak ediyorum.

zaman ayırıp okudugunuz icin tesekkurler
herkese Iyı calısmalar dilem.
Selametle

*

M. A.

Ynt: MarinTurk - Pendik / Gezgin korsandan kimler baglı
« Yanıtla #1 : Temmuz 08, 2020, 16:43:15 »
Erkan kaptan merhaba,

Ben henüz tekneyi alamasam da, ay ortasında marmaris te görmeye ve bitirmeye gidiyorum bir aksilik olmazsa. Marinturk Pendik F41 i rezerve ettirdim, inşallah komşu olacağız.
Transfer konusunda benim de ihtiyacım var, size ayrıca özelden yazacağım.

Hayırlı olsun tekneniz,
Görüşmek dileğiyle

*

F. F.

« Yanıtla #2 : Temmuz 08, 2020, 16:54:27 »
sağol kardeşim sizinle yol yapmak benim için de çok keyifli idi, gece gündüz yol yapmamiza fırtınalı havalara rağmen sen de eşinde çok iyi uyum sağladınız 450 mil güle oynaya bitti..umarim tekrar görüşürüz..denizde ve hayatta pruvan neta rüzgar kolayına olsun hep...

*

A. S.

« Yanıtla #3 : Temmuz 26, 2020, 18:20:40 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Herkese cok selamlar

Daha oncede konu baslıgı acarak goruslerını almıs oldugum 2004 model JEANNEAU SUN ODYSSEY 32 yelkenli tekne ile Marmaris Yat limanindan 01 temmuz 07:00 da cıkmıs oldugumuz yolculuk, dun 07 temmuz 19:00 sularında pendik marinturk limanina yanasarak bitirmiş bulunmaktayız.

Takribi 500 mil olan bu geceli ve gunduzlu yolculukda; yelkenlki tekneler hakkında hicbir bilgim olmamasi nedeni ile konu transferi Kaptan Fatih Fescioglu ile gercekleştirdik.
Kendisi, iyi bir yelkenci, iyi bir deniz sevdalısı, iyi bir egitmen, yol arkdası / kafadar, problemleri tecrubesi ile cok hız cozebilen, yolculuk guzergahını defalarca her turlu tekne ile bir cok kez gecmiş, rotayı cok ıyı bılen bir kaptan.
Bu rotayı geceli gunduz, kotu havalı fırtınalı bile olsa kendisi ile gitmek bizlere keyif verdi ve bir cok sey ogretti.

Gece seyiri, yanasma, ayrılma, halat baglama,baglanma, demir atma, Nasıl seyir edilir, nerelere girilir, nerelere gırılmez, nasıl rota izlenır, cenova nın her durumda ne kadar onemlı bir stabilazyon ve motor destekcısı oldugu ve daha aklıma gelmeyen bir sürü sey hakkinda cok verimli ve egitici bir seyir oldu.

Kendisine burdan cok tesekkur ediyorum ve boyle bir egitim dusunen varsa gozu kapalı fatih kaptan ile temasa kesinlikle gecmelidir.

Marinturk limanina F peronunda 43 numarya baglandıgımda farkına vardım kı, 44 numarada Gezgin korsan flamasi bulunan yanlıs hatırlamıyorsam Bavaria 38 gordum.

Marinturk limaninda bulunan kac tane GEzgin korsan uyesi oldugunuz cok meral ederek bu konuyu actım.
Ayrıca Gezgin korsan flamasinin nerden bulacagımı merak ediyorum.

zaman ayırıp okudugunuz icin tesekkurler
herkese Iyı calısmalar dilem.
Selametle

Erkan Korsan öncelikle geç yanıt verdiğim için özür dilerim
Define Sandığı

YENİ HESAP:

Hakan Gönüllü

TR 07 0011 1000 0000 0091 2458 57    Finans Bank
Hesabına 80 TL ödeme yaptıktan sonra
05322166343 bolu telefona WhatsApp dan bana adres bilgilerini verirseniz kargonuzu hemen yapabilirim...

*

B. N. Ç.

« Yanıtla #4 : Ağustos 28, 2020, 16:23:42 »
Erkan Bey Merhaba

MarinTurk G deyim. Kahveye bekleriz...

*

V. K.

« Yanıtla #5 : Eylül 01, 2020, 12:20:09 »
Merhaba Erkan bey ,

Marin Turk  D deyim....  Görüşmek üzere....
*

B. D.

« Yanıtla #6 : Eylül 10, 2020, 10:48:33 »
Bir aksilik olmaz ise bir aya kadar bende Marinturk F pantonunda olacağım..
Görüşmek üzere.
*

B. N. Ç.

« Yanıtla #7 : Eylül 10, 2020, 19:44:02 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
bekleriz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

U. K.

« Yanıtla #8 : Eylül 11, 2020, 18:37:05 »
C/28 m/y EVA Teknesi. MarinTürk'de 6.yılım herkese selam
*

S. Ö.

« Yanıtla #9 : Eylül 12, 2020, 10:00:11 »
Marintürk’te 7. Yıllım, 2 yıl daha kalmak üzere anlaştım.
Sürekli yer değiştiriyorum, adım üstünde Gezgin Korsan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Şu anda F 44’deyim😉
*

A. Ç.

« Yanıtla #10 : Ekim 14, 2020, 23:51:09 »
F9’dan selamlar
*

B. D.

« Yanıtla #11 : Kasım 16, 2020, 21:46:21 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bir aksilik olmaz ise bir aya kadar bende Marinturk F pantonunda olacağım..
Görüşmek üzere.
Bir ay demişim ama iki ay olmuş Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sonunda ben de geldim.
f82 de çaya,kahveye beklerim.

Selamlar.
*

G. U.

« Yanıtla #12 : Aralık 13, 2020, 23:24:58 »
F pontonunda çoğalıyoruz gibi.
F32 - In the End.
Pontonun muhtemelen en küçüğü olan Egeyat 26 teknem ile sık sık marinadayım. Misafir severim, misafirliği de severim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #13 : Aralık 14, 2020, 00:39:30 »
Teknesi marintürk te olmayan icabet edemiyormu bu davetlere? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. I. C.

« Yanıtla #14 : Ocak 29, 2021, 09:37:40 »
bağlanmak üzere sözleşme yaptım. bir aksilik olmaz ise 5 şubat itibari ile J pontondayım. bu taraflarda hiç korsan yokmuş, temsil etmeye geldim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap