0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. O.

Ynt: LUCKY LUKE ile Okyanuslara..
« Yanıtla #30 : Haziran 11, 2020, 22:49:45 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kolay gelsin, ne mutlu size.

Faruk Korsan, teşekkürler..

*

E. O.

« Yanıtla #31 : Haziran 11, 2020, 22:50:32 »
Eyüp Korsan hazırlıklarınızı sanki kendim hazırlanıyormuşum hissi ve heyecanıyla okudum. Herhalde Nisan 2021 e kadar zaman bir türlü geçmek bilmeyecek. Bol bol sağlıklar ve keyifli seyirler dilerim. Anılarınızı bekliyoruz.

Hüsnü korsanım, çok teşekkürler..

*

E. O.

« Yanıtla #32 : Haziran 11, 2020, 22:52:12 »
Eyüp abi harika bir haber. Çok sevindim her şey gönlünce olsun.. Umarım hemen geçer zaman... Güzel bir uğurlama yaparız beraber...

6V aküleri sanırım hem paralel ve hem seri olarak 12V yaptınız. Erol abi yaptıysa en iyisini yapmıştır...

Muratcım, çok teşekkürler..

Sen videolarını paylaşmayı unutma, ben nerde olsam izler, hasret gideririm..

*

D. U.

« Yanıtla #33 : Haziran 11, 2020, 23:25:47 »
Eyüp korsan, şuraya  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bir mavi boncuk bırakıp her şey arzuladığınız gibi olsun diyorum.

*

T. Ö.

« Yanıtla #34 : Haziran 11, 2020, 23:31:30 »
Ugurlamak icin orada olacagiz.

*

S. D.

« Yanıtla #35 : Haziran 12, 2020, 11:01:12 »
Yanıtlarınız için çok teşekkürler Eyüp korsan.
*

M. E.

« Yanıtla #36 : Haziran 12, 2020, 11:35:54 »
Hazırlıkları okurken heyecanlandık,macera başlayınca ne yapacağız bilemiyorum.Dualarla,güzel dilekler ile gitmenizi dünyayı dolaşıp mutlu olmanızı,hayallerinizi gerçekleştirmiş olmanın saadetini de bizimle paylaşmanızı şimdiden bekliyoruz.Şans ve güzellikler sizinle olsun.
*

M. T.

« Yanıtla #37 : Haziran 12, 2020, 12:36:31 »
Iyi yolculuklar Eyup korsan, instagram hesabinizdan slk paylasim yaparsiniz umarim.
*

M. T.

« Yanıtla #38 : Haziran 12, 2020, 12:40:33 »
Heyecanlı bir hazırlık..Nisan 2021 gelmek bilmez bir türlü..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Anlamadığım tek şey neden 6V akü..
Amperin yüksek olmasıylamı alakalı..

Serdarcım, yıllardır hayal ettiğimiz günler yaklaşıyor..
Evet, vakit geçmiyor aynı askerlik gibi..

Aküler için Erol Şar'ın tavsiyesine uydum..
Uzun uzun anlattı ama aklımda kalan, 6 voltluk aküler çok derin deşarj özelliklerine sahip olduğu.

Aslinda bi ara 6V akulerle ilgili konu basligi acacaktim, Amerika’da teknelerde cok slk kullanilan bir yontem. 2 adet 6V yi seri baglayarak 12V aku elde etmek... Turkiye’de pek kimse tercih etmiyor sanirim.

Burda Trojan marka meshur T105 akuler 130 dolar civari... 220-240 AH olmasi lazim. 500 dolara 480 AH servis aku banki elde edebiliyorsunuz.

Bildigim kadariyla 6V akulerin icindeki plakalar daha kalin oldugu icin bu desarjlara ve yuksek akimlara daha iyi dayaniyor.

Eyup korsan Amerika’ya vardiginizda ( ya da US Virgin Islands , Puerto Rico ) size hesapli Lithium aku ayarlayalim...
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2020, 12:42:05 Gönderen: Meriç Taşer »
*

H. E.

« Yanıtla #39 : Haziran 12, 2020, 12:57:26 »
Burada 500 dolara sadece bir tane 180-200 Ah 12V akü alabiliyorsunuz.
*

M. T.

« Yanıtla #40 : Haziran 12, 2020, 13:03:40 »
Hakan korsan, bir ara yazdim mi hatirlamiyorum.. isterseniz hepinize Lithium aku gondereyim burdan.. 650-700 dolar a alirim tahminim 100 AH ligi.. gelmesi gitmesi ne kadara mal olur bilemiyorum.
*

E. O.

« Yanıtla #41 : Haziran 12, 2020, 13:34:14 »
Eyüp Kaptan,
Size ve eşinize, bu hayalinizdeki yolculukta kolaylıklar diliyorum. Yolunuz açık olsun....
*

S. S.

« Yanıtla #42 : Haziran 12, 2020, 14:10:13 »
Eyüp korsan,
Pek çok korsanın (En azından eşimle benim) hayallerini gerçekleştiriyorsunuz. Sağlıkla, selametle tama hayall ettiğiniz gibi gider, gezer, görür, tadar, yaşar ve anlatırsınız. Lütfen mümkün ise her aşamasını kaydedin ve paylaşın ki bizler de sizinle gezelim, sizden sonra çıkacak olursak sizden öğrenelim. Heyecanla bekliyoruz.
Sevgiler.
*

O. Ö.

« Yanıtla #43 : Haziran 12, 2020, 14:48:49 »
IMPI  ekibi   AGM  akülerinden  Lithium'a  geçerken detaylı fiyat/maliyet çalışmalarınıda göstermişti ; 

*

O. Ö.

« Yanıtla #44 : Haziran 12, 2020, 14:57:39 »

Meriç korsan,   6V  akülerle  ilgili  konu  başlığını açın derim,  belkide bazı şeyleri  eksik/yanlış bildiğimiz ortaya çıkacak..