0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. H. A.

Ynt: LUCKY LUKE ile Okyanuslara..
« Yanıtla #15 : Haziran 11, 2020, 09:09:16 »
Eyüp Korsan hazırlıklarınızı sanki kendim hazırlanıyormuşum hissi ve heyecanıyla okudum. Herhalde Nisan 2021 e kadar zaman bir türlü geçmek bilmeyecek. Bol bol sağlıklar ve keyifli seyirler dilerim. Anılarınızı bekliyoruz.

*

M. A.

« Yanıtla #16 : Haziran 11, 2020, 12:19:02 »
Eyüp abi harika bir haber. Çok sevindim her şey gönlünce olsun.. Umarım hemen geçer zaman... Güzel bir uğurlama yaparız beraber...

6V aküleri sanırım hem paralel ve hem seri olarak 12V yaptınız. Erol abi yaptıysa en iyisini yapmıştır...

*

E. O.

« Yanıtla #17 : Haziran 11, 2020, 22:16:38 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Eyüp’cüm hayallerinizin gerçek olması en büyük dileğimiz. Sizin gibi tecrübeli denizcilere  dünya turu yakışır. Gördüğüm kadarıyla hazırlıklarda sona gelinmiş, kalanlar içinde kolaylıklar diliyoruz.  Şu andan itibaren bu başlığı ilgiyle izliyoruz. Herşey gönlünüzce olsun.

Hakkı abim, çok teşekkürler.. Bu yaz geceleri çok sık aynı koya demirler, uzun uzun sohbet ederiz sanırım..
Gitmeden önce senden öğreneceklerimin de çok olduğunu biliyorum.

*

E. O.

« Yanıtla #18 : Haziran 11, 2020, 22:17:23 »
Yolunuz açık işleriniz kolayına olsun. Takipte olacağız.

Orhan hocam, sağolasın.. Haberleşiriz..

*

E. O.

« Yanıtla #19 : Haziran 11, 2020, 22:20:37 »
Reisim,

Rüzgarlar ve en önemlisi DALGALAR kolayınıza olsun.

Nurettincim, sen salimen gittin geldin.. Darısı bize..
Seni ve Ebru'yu her zaman ararım, telefonlarınız devamlı açık olsun..

*

E. O.

« Yanıtla #20 : Haziran 11, 2020, 22:22:15 »
O torunun fotoğrafını kaldıralım lütfen.
1- Nazar değer
2- Böyle bir tatlılık nasıl bırakılır da gidilir, reca ediyorum.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hakancım, en hassas noktamızdan vuruyorsun..
Vallahi biz de bilmiyoruz n'apacağımızı..
*

E. O.

« Yanıtla #21 : Haziran 11, 2020, 22:23:04 »
Güzel bir gezi olacağını şimdiden hissediyorum. 

Daha önceki paylaşımlarınız gibi , yine bir solukta okuyacağız...

Her şey kolayınıza olsun...         Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Nejat abi, çok sağol..
*

E. O.

« Yanıtla #22 : Haziran 11, 2020, 22:35:42 »
Eyüp korsan, özellikle ustalar, üstadlarla bir kaç gün çalışarak iş öğrenme, çalışmaları video ile kayda alma yaklaşımınıza bayıldım. Harika bir fikir. Bence bunu her tekne sahibi okyanus geçişi veya dünya turu beklemeksizin uygulamalı.

İlk yardım ve sağlık çantanızla ilgili paylaşımınızı da özellikle merak ediyor ve bekliyorum. Zira, benim özellikle merak ettiğim konulardan biri bu. Bugün pek çok ilacı reçetesiz alamıyoruz, ancak okyanusun ortasında da reçete yazdırıp nöbetçi eczaneye gidecek haliniz yok, ilaçları temin imkanını nasıl sağladığınızı da paylaşırsanız çok memnun olurum.

Yolunuz şimdiden açık olsun, rüzgarların, dalgaların en keyiflisiyle inşallah.

Serkan Korsanım, güzel dilekleriniz için teşekkürler..

Sağlık çantalarımız çok detaylı hazırlandı, eşim ve ben hekim oluğumuz için bizim kullanabileceğimiz malzemeler çok yer tutuyor.

Hekim olmayan denizci arkadaşların mesleki bilgi ve yeterlilikleri açısından bu kadar detaylı çanta bulundurmalarına gerek yok.

Genel olarak düşüncem, düzenli sağlık kontrollerini yaptırmak, kronik rahatsızlıklar varsa kullanılması gerekli ilaçları bulundurmak.
Ayrıca ağrı kesici, ateş düşürücü vb listesini ileride paylaşacağım birtakım ilaçları bulundurmak yeterli olacaktır.

Yanımızda bir eczane veya hastane taşımak istemiyoruz.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. O.

« Yanıtla #23 : Haziran 11, 2020, 22:37:11 »
Merhaba Eyüp Korsan,
Yapılan iş listesini heyecan içinde okuduğumu farkettim. Hayal ettiğim günlerin içinde olan sizleri heyecan ve keyifle takip ediyor olacağım. Dokümante edilmiş tüm süreçler çok eğitici bir özellik kazanıyor. Pruvanız neta, rüzgarınız kolayına olsun.

Gürkan korsan, çok sağolun.. açıkçası biz de çok heyacanlanıyoruz..
*

E. O.

« Yanıtla #24 : Haziran 11, 2020, 22:40:37 »
Heyecanlı bir hazırlık..Nisan 2021 gelmek bilmez bir türlü..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Anlamadığım tek şey neden 6V akü..
Amperin yüksek olmasıylamı alakalı..

Serdarcım, yıllardır hayal ettiğimiz günler yaklaşıyor..
Evet, vakit geçmiyor aynı askerlik gibi..

Aküler için Erol Şar'ın tavsiyesine uydum..
Uzun uzun anlattı ama aklımda kalan, 6 voltluk aküler çok derin deşarj özelliklerine sahip olduğu.
*

E. O.

« Yanıtla #25 : Haziran 11, 2020, 22:41:07 »
Herşey gönlüne göre olsun Eyüp kaptanım.
Kazasız Belasız keyifli bir seyahat olmasını dilerim.
Biran evvel yola çıkta bizde maceralarından sebeplenelim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Muratcım çok sağol..
*

E. O.

« Yanıtla #26 : Haziran 11, 2020, 22:42:00 »
Çok sevindim, hayallerinizin gerçekleşmesini tüm kalbimle diliyorum. Bu arada Serdar beyin sorduğu sorunun cevabını bende merak ediyorum..

Engin Korsanım, çok teşekkürler..
Akü konusunu aşağı yazdım..
*

E. O.

« Yanıtla #27 : Haziran 11, 2020, 22:44:02 »
Vayy, muhteşem plan Eyüp Korsan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ... bi an yola yarın çıkıyoruz diyeceksiniz sandım... her şey planladığınız gibi gitsin, yolunuz açık ve keyifli olsun  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap biz burada çok kıskanacağız o kesin, bakım ve tamiratları bile  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Meltem korsanım, çok teşekkürler..
Eminim o uzun geceler sizin program ve müzikleri dinleyerek kolayına seyir halinde geçecek..
*

E. O.

« Yanıtla #28 : Haziran 11, 2020, 22:47:49 »
Tebrikler, her şey kolayınıza olsun. İzin verirseniz birkaç soru sormak isterim ;

Nisan-2021   Marmaris  çıkış tarihiniz mi?  Yani ilk plandaki  Ağustos  yerine Nisan'a   çekmeniz  Atlantik geçişinizi  nasıl  etkileyecek bu durumda?

Lithum aküleri yavaş yavaş  teknelerin  standard  ekipman listelerinde göreceğimize inanıyorum,  donanımınıza ekleseydiniz Okyanuslarda  size  daha  çok yardımcı olmazmıydı ?

Teknenizin  donanımına   baston (bowsprit) eklemeyi  düşündünüz mü ?

Onur korsan, teşekkürler..
* bowspritimiz elbette olacak, asimetrik yazınca bastonu varsayıp yazmayı unutmuşum.
* Nisan olunca Avrupa kıyılarında olukça uzun gezmeyi düşünüyoruz. Örn; Küçük oğlum İtalyada..
Akü konusunu yukarda yazdım.. Sanırım Erol burayı okursa cevap verir..
*

E. O.

« Yanıtla #29 : Haziran 11, 2020, 22:49:14 »

Takipte olacagiz Eyup Abi

Yolunuz acik olsun. Umarim bizlere de nasip olur
Ahmetcim, sağol.. herkesin dileklerinin olmasını canı gönülen istiyorum..