0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. E.

Bunlarda Mı Yelkenci ?
« : Kasım 19, 2018, 21:57:41 »

Bunlarada yelkenci mi deniyor acep ?

*

R. E.

Ynt: Bunlarda Mı Yelkenci ?
« Yanıtla #1 : Kasım 19, 2018, 22:04:15 »

Yarış var.
Hava biraz sert ve şamandıra dönüşü..
Devamında finiş hattı..
Anormallik bence yok..
« Son Düzenleme: Kasım 19, 2018, 22:05:32 Gönderen: Recep Ertürk »

*

O. E.

« Yanıtla #2 : Kasım 19, 2018, 22:14:20 »
Korkutucu
Çok yakın seyrediyorlar...
Ben hiç finish hattı görmedim...
O yüzden

*

F. G.

« Yanıtla #3 : Kasım 20, 2018, 17:33:21 »
 Yaris kurallarindan anlayan biri belki cozebilir durumu. Ben soyle yorumladim...Goruldugu gibi nefes nefese bir mucadele. Beyaz baloncu tehlikeli manevra yaptigi icin ceza aldi. Sonrasinda mavi baloncunun balonu elinde patlayinca onada bir ceza caktilar ve cezalar esitlenince birbirini goturdu ve beyaz baloncuda zaten balonunuyla ugrasmakta olan mavilimin biletini kesti.

*

O. E.

« Yanıtla #4 : Kasım 20, 2018, 17:51:03 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yaris kurallarindan anlayan biri belki cozebilir durumu. Ben soyle yorumladim...Goruldugu gibi nefes nefese bir mucadele. Beyaz baloncu tehlikeli manevra yaptigi icin ceza aldi. Sonrasinda mavi baloncunun balonu elinde patlayinca onada bir ceza caktilar ve cezalar esitlenince birbirini goturdu ve beyaz baloncuda zaten balonunuyla ugrasmakta olan mavilimin biletini kesti.

Bende hemen hemen aynı anladım Handelsbanken teknesi Shenkerin üstüne üstüne gitti çarpmayı son anda engel oldu Sarı bayrak çekildi (penalty)
Ancak Shenker neden ceza yedi  ??
« Son Düzenleme: Kasım 20, 2018, 17:56:12 Gönderen: Oktay Eryılmaz »

*

F. G.

« Yanıtla #5 : Kasım 21, 2018, 22:58:47 »

Bende hemen hemen aynı anladım Handelsbanken teknesi Shenkerin üstüne üstüne gitti çarpmayı son anda engel oldu Sarı bayrak çekildi (penalty)
Ancak Shenker neden ceza yedi  ??

Ilk cezayi alan shenker gibi. Handels da sonrasinda spinnaker ile ilgili ceza aliyor sanki ama tam kurallari bilmeyince cozmek zor. Yani spinnakerin kontrolunu kaybettigi icinmi, suya dusurdugu icinmi yoksa biz farkedemedik aralarinda temas mi oldu?
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2018, 23:00:14 Gönderen: Faruk Göçmen »
*

S. Ç.

« Yanıtla #6 : Kasım 23, 2018, 21:30:56 »
Sarı flama Hansen (beyaz gövdeli tekne) ilk cezayı alıyor, tramolasında , diğer tekneye tehlikeli şekilde yaklaştığı için.. Bir match race, teknik olarak en üst seviye yarışlar bunlar, finish zamanı önemli değil, ilk bitirmek önemli olduğu için rakibi dışarı sürmek de dahil bir çok değişik manevra yapılabiliyor kurallar dahilinde, bu da iyi bir örnek.
*

O. E.

« Yanıtla #7 : Kasım 23, 2018, 21:59:46 »
Sarı flama Hansen (beyaz gövdeli tekne) ilk cezayı alıyor, tramolasında , diğer tekneye tehlikeli şekilde yaklaştığı için.. Bir match race, teknik olarak en üst seviye yarışlar bunlar, finish zamanı önemli değil, ilk bitirmek önemli olduğu için rakibi dışarı sürmek de dahil bir çok değişik manevra yapılabiliyor kurallar dahilinde, bu da iyi bir örnek.

Teşekkürler diğer tekne neden ceza aldı acaba onu çözemedik ?

« Son Düzenleme: Kasım 23, 2018, 22:02:09 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

S. Ç.

« Yanıtla #8 : Kasım 26, 2018, 21:45:07 »
Teşekkürler diğer tekne neden ceza aldı acaba onu çözemedik ?
6:19 da rüzgar altı teknenin (beyaz gövde) yol hakkı var ama diğer tekne balonu suya kaptırıp manevra yapamadığı için yol veremez durumda kalıp protesto ediliyor.
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2018, 21:46:09 Gönderen: Sancan Çokacar »
*

O. E.

« Yanıtla #9 : Kasım 26, 2018, 21:59:56 »
Sancan Kaptan çok teşekkür ederim
Anladığım kadarı ile siz yarışçısınız...
Bu konuda bir başlık açsak yavaş  yavaş kuralları sizden öğrensek ne güzel olur
Selamlar