0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

G. Y.

Değerli korsanlar, 2. el 40-46 feet bir tekne araştırması yaparken adını daha önce hiç duymadığım bu katamaran tekneyi gördüm. Fiyat olarak, bir Bavaria veya Beneteau ile aşağı yukarı aynı fiyatlarda. Tunus üretimiymiş. 37 sinin fiyatı bana uygun geldi, ancak kalite ve koylarda 10-15 günlük konaklamalar için uygunmudur. Dalgalı havalardaki başarısı nedir, yedekparçası varmadır, bilmiyorum. 2. El piyasası daha oluşmamış, alırım ondan sonra beğenmezsem nasıl satarım buda ayrı bir konu. Kısacası değerli görüşlerinize ihtiyacım var. Ya biraz daha kafa yorup, fuarlara katılıyorsa incelemeye gideceğim, yada kafamdan atıp bilinen markalarda araştırmalarıma devam edeceğim.
Bu arada Viko S35 (39 feet) tekneyede baktım ama, gerek boyunun kısa olması gerekse yukarıda saydığım uzun süreli konaklamalar, kötü havalar için çok uygun olmadığı konusunda okuduğum yazılar ve yorumlar sonrası Viko defterini kapattım.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2022, 14:41:56 Gönderen: Gökhan Yurder »

*

K. G.

Ynt: Aventura katamaran hakkında yorumlarınızı rica ediyorum.
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2022, 16:19:13 »
Bir başka bilinen markanın Tunus yapımı 46’ katamaranı zorla temsilciye iade edildi. Çok dikkat edin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*

G. Y.

« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2022, 21:10:06 »
Tekneyi alan kullanan olmadığı için normal olarak yorum yapacak kaptan'da yok.
Türkiye distrübütörüde çok zayıf bir firma, tabiri caizse tekne satışı ile alakaları yok, evrak ve müşavirlik işi yapan bir firma.
Teknenin bir katalogu bile yok.
İleride ne olur bilmiyorum ama, şu an için uzak durmakta fayda var diye düşünüyorum.

*

M. C.

« Yanıtla #3 : Ocak 09, 2022, 23:59:27 »

Gökhan kaptanim, katamaran kullanicisi olarak naçizane önerilerim
          Satın almadan önce mutlaka kiralayıp tanimadiğiniz bir tekneyi almayınız.
         Katamaranlar mühendislik  açısından önemli detaylar içerir .Katamaran
         tecrübeniz yoksa tecrübesi olan bir arkadaşınızla seyre cikin, sert havada deneyiniz.
         Katamaranlarda gövdeleri dar olduğundan 40 fert altında çok efektif olmaz ,
         Kabinler dar, depolama  imkanları azdır,  boy kisaldikça  baş kiç salınımı dalgalı havada
        orsa seyrini zorlaştırır. Ayrıca  motorunu konuusuna dikkat etmek gerekir su ustu hacmi büyük olduğundan
       Alt limite seçilen motorlar ser rüzgarda  liman içi manevra da aciz kalabilir, bunun için aynı boy mono tekneyi takılan
      güçte iki motor olması tavsiye edilir saygılarımla

*

G. Y.

« Yanıtla #4 : Ocak 10, 2022, 12:17:56 »
Mehmet kaptanım, verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.
Motoryat sonrası ilk yelkenli deneyimim olacağından sanıyorum başlangıcı monohull teknelerle yapmak daha efektif bir karar olacak.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Aventura'yı fiyat/performans açısından düşündüm ama 40 feet ve üzerine çıkınca bir anlamı kalmadı.

*

M. İ.

« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2022, 14:07:15 »
 Bu teknenin 2-3 yıl sonra nasıl bir halde olacağı süpriz. İyi de olabilir çok kötü de. İkinci eldeki değer kaybı ve kolay satılabilirliği de göz önüne alınınca sıfır bir Aventura yerine ikinci el kendini kanıtlamış bir katamaranı tercih ederim.
*

N. D.

« Yanıtla #6 : Ocak 13, 2022, 15:16:46 »
Bu teknenin ilk Türkiye temsilcisi olacak kisi ilen tanistim, kendilerinin esas isi Ucak tamiri ve bakimi, dolayisiylan ciddi calismaya alismis kisiler.

Bu marka ilen temsilcilik icin konusulurken bir adet 34 ismarlamislar, gelen teknedeki eksikleri görünce temsilcilikten vaz gecmisler.
Fakat gelen teknede ellerinde oldugu icin kendi 50 mono teknelerini satip bu 34 katamarani kullanmaya baslamislar, (muhtemelen kimsenin tanimadigi 34 kati zor satarlardi)
2 yetiskin cocugu olan bir aile, teknenin 34 olmasina karsin büyüklük yer bakimindan cok memnundular.
Acikcasi teknenin yapim kalitesi haric her seyinden memnundular, gerci genelde Marinadan cikmadan yasiyorlardi.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bali katlarin bir kismida Tunusta yapiliyor, icine girmenize gerek yok uzaktan bakinca bir sürü göze hos gelmeyen sey görmek mümkün.

Genelde yeni yapilan teknelerin yapim süreleri gittikce kisaliyor ve kaliteleri düsüyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sadece piyasada satilanlarin 2-3 kati fiyatina satilan bazi markalar kalite bakiminda daha iyiler, bizim piyasadaki bilinen markalarin hepsi ayni artik, zaten bircogunun ismi farkli olsada sahibi ayni sirket.

Nacizane fikrim, yeni fiyatina ikinci el iyi kalite (marka) tekne almaniz daha iyi, veya bircok markanin bilinen eski modellerinin kaliteleri yenilere göre nispeten daha iyi.

üretici Piyasanin istedigi tekneleri üretiyor, buda yelkencilikten gittikce uzaklasan ve yüzen evlere dogru giden bir trend.

önemli olan ne istediginize karar verip size uyan tekneyi bulmaniz.
Kolay gelsin.

« Son Düzenleme: Ocak 13, 2022, 15:18:07 Gönderen: Nedim Delen »
*

G. Y.

« Yanıtla #7 : Ocak 13, 2022, 18:17:59 »
Nedim Kaptanım bilgi için teşekkürler, şimdi şöyle bir durum var.

Tamam piyasada kabul gören bazı markalar var bunlar yıllardır denenmiş ve kabul görmüşlerki halen dahi fiyatları ne olursa olsun satış rakamları düşmüyor. Bu 1.si.
2. bir durum var, buda bu piyasaya yeni çıkmış ve var olmaya çalışan markalar ve onların üretimleri.
Burada olay 2'ye ayrılıyor.
Çok kaliteli üretim yaparak piyasada var olmaya çalışan, tutulma gayreti içinde olan ve ilk piyasaya çıkma deneyimi olduğu için fiyatları aşağıda, kaliteyi yukarıda tutmaya çalışanlar.

2.si kalite diplerde, fiyat uygun tutalım kimi ne çarparsak kar mantığı ile piyasaya çıkanlar.

İlk alnertatifler her zaman iyidir, yani iyi kalite, üstün hizmet ve promosyon fiyatlar geleceğin marka namzetleri.
2.si dolandırıcılar.

Ben bu bakımdan bu markayı merak ettim.
işini iyi yapmaya çalışan, piyasada kalıcı olamak isteyen ve bu aşamada yeni oldukları için monohol yerine katamaran deneyimi sunan bir markamıdır ?

Yoksa, adi mallarını göz boyayıp kakalamaya çalışan bir marka mı ?
Bunu merak ettiğim için siz değerli kaptanlarımın görüşlerini almak istedim.

Burada, distribütörede çok önemli görevler düşüyor elbette, ama bu markanın temsilcisinin bu konu umurunda değil anladığım kadarıyla.

Malum sitedeki ilanlarla mal satmaya çalışan, satmaya çalıştığı malın bir kataloğu dahi olmayan bir satıcı.

Mesela, Aventura markası ile Türkiye'ye tekne getiriyorsun.
Bu tekneleri Türkiye'de satmaya çalışıyorsun.
Gezgin Korsan gibi yüzlerce kaptanın üye olduğu bir sosyal platform var.
Bu platformda senin getirdiğin tekne tartışılıyor.
Senin bundan haberin yok.
Distribütörün bu işlerle uğraşmadığı çok belli, ve sattığı malla ne kadar ilgisi olduğunun bir göstergesi bence.

Sonuç, bilinen markalarla devam.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Ocak 13, 2022, 18:28:03 Gönderen: Gökhan Yurder »
*

M. Ş.

« Yanıtla #8 : Temmuz 18, 2022, 12:07:23 »
Merhabalar

Markanın Türkiye Temsilcisiyim.Bu platformu pek takip etmedim.
Tuzla marinada  Aventura 37   mevcuttur.
Canlı olarak görmek isteyen önden bizi haber vererek gelip bakabilir.
Saygılar

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2022, 12:15:24 Gönderen: Mesut Şabudak »
*

M. Ş.

« Yanıtla #9 : Temmuz 18, 2022, 12:14:49 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhabalar

Markanın Türkiye Temsilcisiyim.Bu platformu pek takip etmedim.
Tuzla marinada  Aventura 37   mevcuttur.
Canlı olarak görmek isteyen önden bizi haber vererek gelip bakabilir.
Saygılar

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. Ş.

« Yanıtla #10 : Temmuz 20, 2022, 08:51:18 »
Ayrıca takip edenler bilir
A 14  modelimiz  Avrupa da  2022 yılında kendi klasmanın en iyi teknesi seçildi
37 modelimiz Avrupa da ilk beş tekne arasında gösteriliyor Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 
*

B. E.

« Yanıtla #11 : Temmuz 20, 2022, 10:03:11 »
Merhaba Mesut bey,

Bence modellerinizi detaylıca burada anlatmanız iyi olacaktır. Ayrıca grupta bir çok farklı sorular ve yorumlar konuşuldu. Onlara göre genel bilgilendirme firmanızın desteği, ürün kalitesi artı ve eksilerini pazarlama gözüyle değilde dostane bir yorumlarla anlatırsanız markanız açısından faydalı olacaktır. Bu platformdan daha etkili olabilecek ve kendiniz anlatabilecek bir yer sanırım bulamazsınız. Sadece bugün için değil. Sürekli sizin açıklamalarınızda burada kalacağı için ileride de okunmaya devam edecektir. İyi günler...
*

B. B.

« Yanıtla #12 : Ağustos 02, 2022, 17:23:11 »
Benim gibi bir çok monohull'cu catamaran hayali kuruyor. Aventura da fiyatı ile benim gibilerin dikkatini çekiyor ama daha öteye gidemiyor. Bu markanın yaygınlaşmasını istiyorsanız ilk yapmanız gereken charter sektörüne bir kaç tekne verip almayı düşünenlere deneyimleme imkanı sunmanız. Sonra tekneleriniz ile ilgilenenleri listeye alıp uygun hava deniz koşullarında ekipler halinde deneyimleme imkanları sunulabilir.
1-2 sene kadar evvel sizle görüştüm fiyat teklifi vs aldım . O zaman İstanbul'da görebileceğim tekneniz yada güneyde kiralayabileceğim tekne olup olmadığını sormuştum ama yanıt alamamıştım...
*

C. A.

« Yanıtla #13 : Aralık 06, 2023, 16:44:00 »
Pendik marinadaki fuarda Aventura katamaranı gördüm ve içini gezdim fiyat ve performans olarak iyi görünüyordu. 37 feet tasarım olarak hacmine göre iyi dizayn edilmiş.