0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Z.

23-24 Ekim 2021 Ataköy Marina da buluşuyoruz
« : Ekim 19, 2021, 21:42:34 »
‼️‼️‼️
Kaptanlarım merhaba,

Ataköy Marina Mega Yat Limanı'nda havalar müsait olursa 23/24 Ekim Cumartesi, Pazar günleri,  *Kışa Merhaba Etkinliği* yapmak istiyoruz.

Ataköy Marina'dan izin alındı.    *Bağlama, elektrik ve su ücretsiz olacak*.

Tekneler Cumartesi sabah giriş, Pazar akşam çıkış yapacaklar.

Önümüzdeki hafta sonu hava sıcaklığı ve rüzgar güzel görunüyor.

Cumartesi akşamı hep beraber, herkes  yemeğini ve içkisini getirerek, müşterek çekekde küçük depoların önünde rüzgar altında sofra kuracağız.

Diğer zamanlar serbest, istenirse Alaçatı Muhallebicisi'nde uygun fiyata sabah kahvaltısı olabilir.

Bu program için önerisi ve katkısı olan bir kaptanlarım  varsa buradan veya özelden görüş yazabilirler.

Katılımcı kaptanlarımın  benimle tekne ve kaptan ismini paylaşmasını rica ederim.

Arzu ederseniz yanınızda, ortamımızda olmaktan mutluluk duyacak misafirleriniz de olabilir.

Katılımcılar için ayrıca yeni bir kışa  merhaba grubu kurulacak ve katılımcılar ilave olacaktır.

*Can Pembecioğlu*
S/Y Geren Ataköy Marina

Tel: 05322365858

Sevgiler.
⛵🇹🇷

*

H. Z.

Ynt: 23-24 Ekim 2021 Ataköy Marina da buluşuyoruz
« Yanıtla #1 : Ekim 19, 2021, 21:44:08 »
Kaptanlarım merhaba, Ataköy marina Mega Yatda yapacağımız hafta sonu etkinliği için havalar düzeliyor,  23/24 ekim cumartesi, pazar kışa merhaba etkinliği yapmamız kesinleşti, İlkay bey, Teoman Arsay abimiz, SG. İsmet komutanımız, Tuna bey, Ali bey sizlerin ve marina dışından gelecek DADD, ADYK, GEZGİN KORSAN,  denizci dostlarımız ve sizlerin çağıracağınız  misafirlerimizide ağırlıyacağız, isteyen kaptanlarımız cumartesi sabah giriş pazar akşam çıkış olarak mega yatta kalabilirler,   cumartesi öğleden sonra saat 17.00 de hep beraber herkes  yemeğini ve içkisini getirerek müşterek çekekdeki küçük depoların önünde rüzgar altında sofra kuracağız, sanıyorum marina bize masa ve sandalye organize edecek, diğer zamanlar serbest, istenirse pazar sabahı  Alaçatıda uygun fiyata sabah kahvaltısı olabilir,  Katılımcı kaptanlarımın  benimle  tekne ve kaptan ismini ve misafirlerinizin bilgileri için  benimle isterseniz özelden paylaşmasını rica edeceğim,
Bu organizasyonda canlı müzik içinde katkılarınızı rica edeceğim,
Bu aşamadan sonra katılımcılar için yine bir yeni WhatsApp gurubu kurup, bunun üzerinden katılımcıları dahil edeceğimiz yazışma ve bilgilendirme yapacağız. Sevgiler.
Can
⛵🇹🇷

*

T. Ö.

« Yanıtla #2 : Ekim 22, 2021, 18:52:44 »
Geliyoruz

*

T. Ö.

« Yanıtla #3 : Ekim 25, 2021, 12:59:20 »
Geldik, gördük ama zor döndük.
Güzel ve keyifli bir akşamdı. Amatör müzik gurubumuz ile metalcilerin romantik parçalara daha bir özen gösterdiğini  test ettik. Onlar da hazır seyirciyi bulunca yemeden içmeden çaldılar.Can korsan , Aziz korsan . Nezih korsanlar yanaşma ve ayrılma sırasında çok yardımcı oldular. Daksar ekibi geceye renk kattı. Can Korsan Daksar yararına kitap satışında bir açık arttırma yaptı ama kitaba 500 lira teklifi duyunca hemen sattım diye bağırdı. Masamızda armatör bir arkadaşımız misafirdi.Adam yahu ben biraz yükselsin en son teklifi yükselteyim diye bekliyordum ama beni kurtardılar dedi.Açık arttırmalarda acele etmemek lazım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Hakan Gönüllü Muazzez den ayrı düşmüş.Onu öğrendik.Daha çıtır bir off road karavan edinmiş.Teoman abinin maaşallahı vardı. Erol Yapıcı beni Daksar üyesi yapmıştı. O akşam eğitimlere katılma sözü verdim. Bir zaman yaratıp gideceğiz artık.West İstanbul marin Ataköy'e göre duş-Wc açısından 5 yıldızlı imiş onu öğrendik. Kıymetini bileceğiz. Ataköy lokasyon olarak çok iyi. Marina yönetimine sağladıkları masa sandalye ve etkinlik mekanı için teşekkür ederiz.En keyfine düşkün masa bizmişiz. Porselen tabak çatal bıçak kaşık ve buz ile tam teşekküllü cam içki bardaklı bir masa kurduk.Tatlılarımızı bile getirmiştik. Süleyman(Wilusa) korsan el/ev  yapımı rakılara degüstatörlük yapmaya niyetlenmişti. Sabah günaydın deyip hayatta kaldığını görmek bizi rahatlattı.Hüseyin Soyal korsan maaşallah hiç yaşlanmıyor. Koral korsan , Aren ve Serkan korsan ile kısa sohbetlerimiz oldu. Misafirlerimizi bırakamadık. Gezgin korsan tez vakitte bir buluşma ayarlasın da hasret giderelim. Moderasyon uyuma hareket bekleniyor.   
Neyse önceden de baktığımız hava durumu pazar sabahı için 17-22 arası kuzeyli hava gösteriyor ama akşamki rapor ertesi sabah için  Büyükçekmece tarafından 25 üzeri bir esintinin Marmaraya indiğini gösteriyordu. Kahvaltı yapmaktan vazgeçip Can korsan ve Nezih korsanların yardımı ile aborda olduğumuz mega yat finger'ı denilen tuhaf pontondan baş ve kıç tarafımızda yakın mesafeli duran tekne komşularımıza temas vermeden ayrılıp usturmaçaları toplayıp güverteyi neta ettik. Ataköy mega yat mendirek çıkışından West İstanbul marina 12 mil civarı yani 1 saat 45 dakika ile 2 ssaat arası bir mesafe. Çıkışta hava çiseler gibi belli belirsiz yağar kapalı halde olup 13-18 knot arası bir esinti halinde rüzgar vardı. Sertleşecek hava için havuzluk etrafına yaptırdığım kış bahçesi formundaki şeffaf pvc  yumuşak cam örtüleri fermuarlarını sıkılayarak kapattım.Serpinti körüğünü ve onun üzerine ek olarak diktirdiğim bimini ile onu birleştirip havuzluğa su girişini kesen brandayı da fermuarladım. Rüzgarın önüne yelken gibi büyük bir ilave direnç alanı yarattığımın farkındaydım ama bizim 2 kişilik her havaya alışkın mürettebat dışında 7 ve 9 yaşlarında 2 çocuk ile tekne tecrübesi hiç  olmayan 2 misafirimiz vardı içeride durmaya mideleri izin vermiyordu. Yeşilköy'e doğru dalgalar yükselmeye ve hava sertleşmeye başladı .Florya önlerinde Küçükçekmece körfezine girerken yağmur ve dalga serpintisi nedeniyle arda fermuarı aralayıp önümü çıplak göz ile görmeye çalışıyordum ki Sevil:  Tuğrul  burada bir şey ötüyor bir arıza sinyali var dedi.Göstergeye bakın 30 knotu bulunca alarm veriyor dedim. 30-33 arası değişiyor dediler. Rüzgar sancak baş omuzluktan vurup hızımızı 2-3 knot düşüruyordu. Çadır nedeniyle de iskeleye doğru bayağı bir yatırıyordu bizi. 1 saat boyunca yazın yediğin hurmalar tekerlemesini içimden söyleyerek dalgalarla tüm güverte ve pvcler yıkanarak seyir yaptık. Havuzluk o kadar kuru ve sakindi ki PVC örtüleri diken Ali ustaya dualar ettim. 30-35 arası havada misafirlerin panik yapmasını önledi.(Paniği sadece ben yaptım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) Marina önlerinde hava 25lere düştü içeri rahat girdik. Palamar bir gün önce abi hava yarın kötü patlayacak demişti.Botu dibime kadar yanaştırıp "kötü patladı ama dimi abi" dedi pis pis baktım. Yerimize kıçtan yanaşmak için  (bende baş pervane yok) 47 feet tornistanda hemen dümen dinlemiyor ama dinlemeye başladımı da tornistan manevrası 10 numara.İlk denemede botla bize yardım etmeye çalışan palamar az kalsın çarpmamıza neden oluyordu. Ne olur ben istemeden yardım etmeyin dedim. 2. denemede -iyi manevra için tornistanda çok ağır yol gitmek gerekiyor- yavaş gitme yüzünden rüzgar bizi iskeleye basıp salma torpilini tonoz halatına taktık ama hızlı manevra ile temassız kurtardık.3. denemede yerimize sorunsuz girdik.Hemen çay yapıldı ve kahvaltıya başladık.Kaç aydır bu kadar lezzetli çay içmemiş ve bu kadar nefis kahvaltı yapmamış olduğumu hatırladım.Relax olmak, stresten arınmak ne demek o an harika tanımlamalar yapabilirdim. Can Pembecioğlu ve organizasyona katkı sunan herkese teşekkür ederiz. Keyifli ve heyacan dolu bir haftasonu geçirdik. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. B. A.

« Yanıtla #4 : Ekim 25, 2021, 15:58:03 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
...Keyifli ve heyacan dolu bir haftasonu geçirdik. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ne güzel etkinlik olmuş... Istanbul'da olaydım... Kahvaltı organizasyonu bekliyoruz ama... Ekim ayı geldi geçiyor...