0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

İ. E.

Yok böyle bir Bilardocu
« : Şubat 22, 2014, 12:57:46 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. D.

Ynt: Yok böyle bir Bilardocu
« Yanıtla #1 : Şubat 22, 2014, 17:43:15 »
Yavaşlamış bir topun yeniden hızlanması mümkün degildir çünkü kinetik enerjisi azalmıştır,ama bu filimde fizik kanunları çalışmıyor.2.41 de başlıyan vuruşa 2.44 de dikkatle bakın

*

E. O.

« Yanıtla #2 : Şubat 22, 2014, 18:44:58 »
Hüseyin Korsanım, ukalalık addetmezseniz, bu topların değişik yerlerinden yapılan farklı vuruşlarla filmde de izlendiği gibi inanılmaz durumlara şahit olunabilir. Durduğu veya duracağı zannedilen top hafifçe bir banttan çok hızlanarak çıkabilir. Dümdüz giderken birdenbire gerisin geriye hızlanarak 360 derece yönlenebilir vb...
Gençliğimde uslanmaz bir üçbant bilardocuydum. Hiçbir zaman iyi bir bilardocu olamadım gerçi.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ama kendi çapımda derecelerim vardı.

*

N. B.

« Yanıtla #3 : Şubat 22, 2014, 19:15:43 »
Tam da fizik kanunları çalışıyor. Eyüp korsanın dediği gibi,
falsolu ve çektirmeli vuruşlarda top döndüğü için inanılmaz hareketler yapar.

Videodaki incelik o değil.
Her vuruş belki 10-20 defa çekiliyor.
Bunlardan istenilen sonuç alınanlar birleştirilip yayına veriliyor.
Yoksa vuruşların tamamı başarılı diye bir durum yok.

Ben maalesef karambolcüydüm Eyüp korsan.
« Son Düzenleme: Şubat 22, 2014, 19:17:11 Gönderen: Noyan Bakır »

*

H. D.

« Yanıtla #4 : Şubat 22, 2014, 19:17:55 »
Noyan korsanım ben ne demişim kısaca.Montajlara dikkat etmemişlere getirmiştim lafı.

*

N. B.

« Yanıtla #5 : Şubat 22, 2014, 19:23:59 »
Noyan korsanım ben ne demişim kısaca.Montajlara dikkat etmemişlere getirmiştim lafı.
Nasıl getirdiyseniz?
*

E. O.

« Yanıtla #6 : Şubat 22, 2014, 19:39:57 »
Ben maalesef karambolcüydüm Eyüp korsan.
Noyan abi, ben de yıllarca karambol oynadım...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. D.

« Yanıtla #7 : Şubat 22, 2014, 20:04:40 »
Fizik kanunlarına aykırı görünüş olduğuna göre ve gerçektede böyle şey olamıyacagına göre demekki montajda hata yapmışlar lara çıkar diye düşünmüştüm,neyse önemli degil,akşam keyfiniz bol olsun
*

E. Y.

« Yanıtla #8 : Şubat 22, 2014, 21:16:44 »
Yavaşlamış bir topun yeniden hızlanması mümkün degildir çünkü kinetik enerjisi azalmıştır,ama bu filimde fizik kanunları çalışmıyor.2.41 de başlıyan vuruşa 2.44 de dikkatle bakın
Bant topa değiyor ve hızlanıyor. Gayet normal. Semih Saygıner (Dünya şampiyonu bilardocumuz) bu vuruşları Tv de bir çok kez yaptı. Montajsız Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. D.

« Yanıtla #9 : Şubat 22, 2014, 21:38:08 »
Erol korsanım sürenin 2.41 olduğu andan itibaren top zaten hep banda degmiş olarak yavaşken hızlanıyor,yavaş top nasıl olurda hızlanır acaba?
*

E. Y.

« Yanıtla #10 : Şubat 22, 2014, 21:42:18 »
Topun üzerindeki falso olabilir mi acaba?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. B.

« Yanıtla #11 : Şubat 22, 2014, 22:03:53 »
Top yavaş gidiyor çünkü gidiş yönünün tersine dönüyor ve sürtünme kuvvetini yenince
dönüş yönünde hızlanıyor.
Buna bilardoda çektirme veya kleps çekme denir. Topun iyice dibine vurarak yapılır.
Bu vuruşta çuhayı yırtma tehlikesi olduğundan bilardo salonlarının çoğunda
"Kleps çekmek yasaktır" diye uyarı vardır.

Siz nasıl bilmiyorsunuz bunları Hüseyin korsan. Hayret.
*

H. D.

« Yanıtla #12 : Şubat 22, 2014, 22:18:24 »
Noyan korsanım filme dikkatle ve durdura durdura bakın derim.Sol orta delik ağzında iki kırmızı top var,beyaz topu bunların üstünden aşırıp köşedeki kırmızı topu deliğe düşürüyor ama kendisi düşmüyor çünkü beyaz top zaten orta deliğin yönünde dönüyor ve orta deliğe dogru banda dayanık olarak ilerlerken yavaşlıyacagına hızlanıyor yani beyaz topun köşe deliği ile orta deliğin ortalarında iken ters dönmek gibi bir durumu yok.
« Son Düzenleme: Şubat 22, 2014, 22:19:45 Gönderen: Hüseyin Durmaz »
*

N. B.

« Yanıtla #13 : Şubat 22, 2014, 22:59:17 »
Tamam işte aşağıda anlattığım gibi topu ters dönüşle gönderiyor ve top çarpıp geri geliyor.
Yani döndüğü yönde hareketini tamamlıyor. Hiç bir hile yok. Azcık çalışsam ben bile yaparım.
*

İ. P.

« Yanıtla #14 : Haziran 17, 2014, 08:22:00 »
Hiuseyin Korsanim, toptaki yuklu kunetik enerjinin harekete gecmesinden olmasin?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap