0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ü. G.

Ynt: Zehirli boya uygulama ve detayları hakkında sorular..
« Yanıtla #735 : Şubat 24, 2018, 21:23:40 »
Geçen seneki hatayı yapmadan tekrar ecelak sürmeye karar verdim. Astar değiştirmeyeceğim için işim daha kolay olacaktı. İzmirdeki üretim yerini aradım, satışlarının olup olmadığını sordum. Var dedi. Fiyat nedir dedim. 200 tl 3 kg lik galon için !!!!!! 1 sene önce 100 tl şimdi 200 tl. Bravo dedim. Hayırlısı olsun.

*

N. D.

« Yanıtla #736 : Şubat 25, 2018, 11:50:57 »
Ilginc ama mantikli bilgiler tsk.

*

B. B.

« Yanıtla #737 : Şubat 26, 2018, 11:18:47 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Geçen seneki hatayı yapmadan tekrar ecelak sürmeye karar verdim. Astar değiştirmeyeceğim için işim daha kolay olacaktı. İzmirdeki üretim yerini aradım, satışlarının olup olmadığını sordum. Var dedi. Fiyat nedir dedim. 200 tl 3 kg lik galon için !!!!!! 1 sene önce 100 tl şimdi 200 tl. Bravo dedim. Hayırlısı olsun.

Cuma günü bende aradım, ürünler henüz çıkmadı bu nedenle fiyatlara karar vermedik, 15 gün sonra çıkacak  dediler  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ü. G.

« Yanıtla #738 : Şubat 26, 2018, 11:30:35 »
Ben doğrudan fabrikayı aradım ve bu fiyatı verdiler.

*

C. K.

« Yanıtla #739 : Mart 02, 2018, 21:01:16 »
Tekno marin spa extra 079 zehirli boyayı denemiş olan gekolar göZlemlerini paylaşabilirlermi?

Yoğun biyosit  ve akrilat içeren nano teknoloji içeren en güçlü zehirli diye lansmanı yapılmış.

Fiyatı 3,6 kg ın 800 tl den 200 tl ye kadar düşmüş.Acep niye  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. K.

« Yanıtla #740 : Mart 03, 2018, 14:09:16 »
Ünsal Bey bilgiler ve de deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim. En pahalı zehirli de alınsa belirttiğiniz konular dikkate alınmazsa sonuç hüsran demek ki.
*

B. B.

« Yanıtla #741 : Mart 07, 2018, 11:21:15 »
Tekno marin spa extra 079 zehirli boyayı denemiş olan gekolar göZlemlerini paylaşabilirlermi?

Yoğun biyosit  ve akrilat içeren nano teknoloji içeren en güçlü zehirli diye lansmanı yapılmış.

Fiyatı 3,6 kg ın 800 tl den 200 tl ye kadar düşmüş.Acep niye  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Cengiz bey

Bu fiyat hangi magazada? Son kullanma tarihi gecmis olabilir mi acaba?
*

T. M.

« Yanıtla #742 : Mart 07, 2018, 12:34:30 »
Bir sitede 4 kg fiyatı veriliyor yaklaşık 800 TL, diğer bir sitede 229 TL /1 kg fiyatı. Acaba ondan olabilirmi ? İlk önce bende şaşırmıştım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. K.

« Yanıtla #743 : Mart 07, 2018, 17:21:52 »
Barış bey

Hepsiburda sitesinde mevcuttu. lakin şimdi baktım hepsi kapışılmış.
*

C. K.

« Yanıtla #744 : Mart 07, 2018, 17:34:18 »

Barış Bey, hepsiburda da bitmiş.bunu kaçırmayın derim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

G. Y.

« Yanıtla #745 : Mart 10, 2018, 10:24:39 »
Sevgili Gezgin Korsanlar,

Teknomarin ailesinin bir bireyi olarak zehirli boyalar konusunda bir kaç tane tavsiye ve fikir de ben vermek istedim. Birebir yat boyaları ve zehirli boyalar imalatının içinde olduğumuzdan dolayı tavsiyelerim işe yarayabilir. Tavsiyelerim, marka ayrımı yapmaksızın(tabi zehirli konusunda iddialı markaları kastediyorum) her marka zehirli boya için geçerlidir:

1. Öncelikle Zehirli boya uygulamalarında mikron kalınlığına çok dikkat etmeniz gerekiyor. Zehirli boyanızın iddialı bir marka olduğunu varsayarak, minimum 2 veya 3 kat uygun kalınlıkta uygulama yapmanız gerekir. Zehirli boya içerisindeki biocidleri ve bakır bileşiklerini düzenli olarak suya vererek çalışır. Siz ne kadar çok kat uygularsanız, zehirli boyanın suya vereceği madde miktarını artırmış ve boyanın ömrünü uzatmış olursunuz.

2. Mümkünse ilk katı fırça ile yedirerek, takip eden katları duruma göre fırça veya rulo ile uygulayınız. Yedirerek uyguladığınız ilk kat, astarın gözeneklerini tam olarak dolduracak ve üzerine devam edeceğiniz katlar için uygun bir zemin oluşturacaktır.

3. Zehirli boya uygulamasından sonra maximum ve minimum karada bekleme sürelerine mutlaka dikkat ediniz. Her marka için farklılık gösterebilir. Bekleme süresi aşıldığında, zehirli boyaya özellik veren biocidler deaktive olacağından dolayı zehirli boya performans göstermez.

4. Zehirli boyalarda koyu renkler genellikle daha performanslıdır, sebebi içerisine doğru oranda girilebilen bakır oksitlerdir. Bakır oksit miktarı arttıkça, boyanın rengi koyulaşır. Bu nedenle çok açık renkli zehirli boyalardan, koyu renklerdeki gibi bir performans bekleyemeyiz. Özellikle beyaz zehirli boyalar bir sezonu bile çıkartmayabilir.

5. Eskiden kullandığınız zehirli boyalarla, günümüzde kullandığınız zehirli boyaları çok fazla kıyaslamayınız. Eskiden zehirli boyaların içerisine TBTO denilen kalay bileşikleri katılabiliyordu. Kalay ağır bir metal olduğu gibi güçlü bir zehirdir ve deniz ortamındaki tüm canlılar için zararlıdır. Doğal olarakda besin zinciri yoluyla insan vücuduna da girebiliyordu. TBTO maddesi bunda 3-4 sene önce Avrupa genelinde yasaklandı. Türkiye'de bu olay denetlenmemekle birlikte, dünya genelinde TBTO üretimi sonlandırıldı. Yani günümüzde imal edilen zehirli boyalara üreticiler isteselerde TBTO koyamıyorlar; formüllerini günümüzün şartlarına uyarlamak durumundalar. Zaten bu uyarlamayı başarılı olarak yapan boya imalatçıları hala ürünlerinin arkasında güvenle durabilirler.

6. Farklı bir marka zehirli boyaya geçerken mutlaka o markanın uygun zehirli boya astarını kullanmaya dikkat edin. Eğer uyumsuz bir astar kullanılırsa yapışma problemleri ve boya kalkma problemleri olabilir. Yine aynı markanın bir zehirli sisteminden diğerine geçiş yaparken uygun ara astar kullanmaya dikkat edin. Genellikle yumuşak zehirliler ile klasik sert zehirliler aynı marka olsalar dahi yapısal olarak birbirleriyle uyumsuzdurlar.

7. Zehirli boyaları kesinlikle tiner ile inceltmeyin. Zehirli boyalar inceltildiği takdirde etkilerini yitirirler. Eğer rafta çok durmuş ve uygulanmayacak gibi yoğunlaşmış bir ürün varsa onu da üretici firmanın tavsiye ettiği miktarda tavsiye ettiği tiner ile inceltin.

8. Zehirli boya seçerken mutlaka teknenizin seyir durumuna, suda bekleme durumuna ve hızına göre bir zehirli boya seçiniz. Seçim için boya üreticilerinden tavsiye almaktan çekinmeyiniz.

Genel olarak da şunları söyleyebilirim. %100 yerli üretici Teknomarin olarak, bizim ürünlerimizin ithal muadillere göre ürün yapısı olarak eksisi yoktur fazlasıyla artıları vardır; biz yerli bir firma olarak tamamen yabancıların egemen olduğu bir pazarda tutunabilmek ve yabancı ürün egemenliğini kırabilmek için ürettiğimiz ürünlere normalden daha fazla bakır bileşikleri ve biocidler eklemekteyiz. Bu da bizim zehirlilerin doğru uygulandığı takdirde doğal olarak çok daha iyi performans göstermesini sağlıyor, ürünlerimizin sonuna kadar arkasındayız. Kuruluşumuzdan bu yana geçen 10 senede geldiğimiz noktada doğru yolda olduğumuzu görebiliyorum.

Bodrum, Marmaris ve Fethiye hattında çoğu yabancı yatçılar teknelerini bakım için karaya çektiklerinde Marine Store'lara gelip sadece Teknomarin zehirlisi istiyorlar, artık onların bu denizlerde ilk tercih ettiği ürün haline geldik ve bu da bizi haklı olarak gururlandırıyor.

Yalnız İthal ürünlere nazaran bir konuda çok gerideyiz ve bu bizim kanayan yaramız: DÜŞÜK FİYATLARIMIZ:)) Ancak o konuya el atarsak bize destek veren ve ürünlerimize sahip çıkan tüm dostlarımızı biraz kızdırmış oluruz, o yüzden bir süre daha böyle devam edeceğiz:))

Caner Korsanım, Teknomarin kullanmak isteyen biri olarak tavsiyenizi rica ediyorum. Benim teknem motoryat, dolayısı ile hızı genelde 15-25 mil arası. Koyu renk tercih edeceğim için acaba hangi ürünü ve ne şekilde kullanmalıyım. Boya işini kendim yapmaya kalksam, nasıl uygulamam gerektiği konusunda nasıl bilgi alabilirim, kaç kat atılacak ne kadar süre beklenecek ve denize atılacak. 10 gün karada kalsam boyama işlemine ne zaman başlamam gerekiyor gibi 10 puanlık uzman sorularım mevcut.  Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Özelden de yazabilirsiniz. Mail adresim Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 10, 2018, 10:33:35 Gönderen: Gökhan Yurder »
*

B. B.

« Yanıtla #746 : Mart 26, 2018, 09:56:36 »

Barış Bey, hepsiburda da bitmiş.bunu kaçırmayın derim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Siparisi verdim 10 gün sonra paramı iade ettiler, simdi tekrar siparis verdim bakalim ne olacak?

PTT-VPAPVGB25-140318 no`lu siparişiniz ilgili mağaza tarafından tedarik edilemediği belirtilerek iptal edilmiştir.Ücret iadeniz banka uygulamalarına bağlı olarak 2 ila 4 iş günü içerisinde hesap ekstrenizde artı bakiye olarak yansıyacaktır.
*

T. A.

« Yanıtla #747 : Mart 26, 2018, 23:00:46 »

Siparisi verdim 10 gün sonra paramı iade ettiler, simdi tekrar siparis verdim bakalim ne olacak?

PTT-VPAPVGB25-140318 no`lu siparişiniz ilgili mağaza tarafından tedarik edilemediği belirtilerek iptal edilmiştir.Ücret iadeniz banka uygulamalarına bağlı olarak 2 ila 4 iş günü içerisinde hesap ekstrenizde artı bakiye olarak yansıyacaktır.

Geçen hafta benim ücrette iade oldu, birçok ilan sitesine ilan vermişler ama pek ciddi bir firma değil anladığım kadarıyla.

Birde uygun fiyatlı olarak meges var ama nasıldır? Kullanan var mı acaba?
*

C. K.

« Yanıtla #748 : Mart 27, 2018, 01:52:54 »
Barış bey,ürünün olduğu siteden direk satıcıya soru sorma yöntemini seçin derim.boşu boşuna oyalamasınlar derim.paranızı ürün yok diye iade ettilerse, neden hala ürünü satıştan kaldırmıyorlar.huylandım şimdi
*

B. B.

« Yanıtla #749 : Mart 27, 2018, 13:46:52 »
Barış bey,ürünün olduğu siteden direk satıcıya soru sorma yöntemini seçin derim.boşu boşuna oyalamasınlar derim.paranızı ürün yok diye iade ettilerse, neden hala ürünü satıştan kaldırmıyorlar.huylandım şimdi
Valla bence bunuda iade edecekler. Hala göndermediler. Dediginiz gibi burada kötü niyet var. Şipariş geliyor tedarik etmiyorsun sonra ürünü de kaldirmiyorsun. PTT ye şikayet edeyim bakim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu arada ecelak alan var mı? Fiyat en son ne oldu?