0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. D.

tekneden gelen çıtırtı sesleri
« : Temmuz 09, 2019, 22:19:34 »
Alargada ya da bazen limanda kalırken teknenin karinasından devamlı gelen çıtır çıtır bir ses oluyor, eskiden ağızda patlayan şekerler vardı aynı ona benzer bir ses... ama neden ve nereden geldiğini bir türlü çözemedim. bilgisi olan ve neden kaynaklanabileceğini bilen var mıdır acaba. bzen rahatsız edici seviyeye ulaşabiliyor gece uyurken bu çıtırtılar.

*

A. Ç.

Ynt: tekneden gelen çıtırtı sesleri
« Yanıtla #1 : Temmuz 09, 2019, 22:23:51 »
Denizde veya tekne altındaki kabuklu canlıların sesidir. Alışmaya çalışın.

*

C. D.

« Yanıtla #2 : Temmuz 09, 2019, 22:25:46 »
zehirliyi yapıp bir ay önce tekrar indirdim denize, ondan önce bu kadar net değildi (  gerçi altı kabuk tutmuştu neredeyse) . sintine su yapıyor zaman zaman, onunla alakalı olabilir mi diye düşündüm ama net değildim tabii ki

*

H. V.

« Yanıtla #3 : Temmuz 09, 2019, 22:29:41 »
Mobilyalarda veya ambarlarda duran malzemelerde tahta kurdu gibi bir varlık olabilir mi ? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. D.

« Yanıtla #4 : Temmuz 09, 2019, 22:32:56 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Mobilyalarda veya ambarlarda duran malzemelerde tahta kurdu gibi bir varlık olabilir mi ? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
zannetmiyorum, ses baya patlaşan şeker gibi... deniz canlılarıın dıştan etkisi ise sıkıntı yok ama içerde bir sıkıntı mı var acaba diye düşünmüyor değilim zaman zaman

*

Ö. T.

« Yanıtla #5 : Temmuz 09, 2019, 22:56:36 »
Karada bir müddet kalıp tekrar denize inen her polyester teknede bu sesler olur ve bir ay kadar sürer.
Seyir yaparsanız süre kısalır.
Merak etmeyin , tekneniz dayaklarla vs esneyip oynayan orjinal formunu tekrar alıyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
.
« Son Düzenleme: Temmuz 09, 2019, 22:58:05 Gönderen: Öcal Turan »
*

C. D.

« Yanıtla #6 : Temmuz 09, 2019, 22:58:17 »
Karada bir müddet kalıp tekrar denize inen her polyester teknede bu sesler olur ve bir ay kadar sürer.
Merak etmeyin , tekneniz tekrar orjinal formunu alıyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
.
Öcal Korsanım, sıkıntı bir durum yok o halde teşekürler, peki sebebi nedir biliyormusunuz?
*

S. Ç.

« Yanıtla #7 : Temmuz 09, 2019, 23:02:34 »
Ahmet korsan biliyor..
Marmaris Netsel marinada çok olur..balıkların ve aniden oluşan çok küçük kabukluların sesi..
Ben bunu bilmeden önce teknede fare var sanmıştım..
Zaten kulağınızı zemin yada alta yakın bordaya dayayın sesleri iyice duyun..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #8 : Temmuz 09, 2019, 23:03:55 »
Bunları gece kırda öten cırcır böcekleri gibi algılayın. Deniz altı yaşamının doğal sesleri. Tekne gövdesi bir diyafram gibi iş görüyor.
*

C. D.

« Yanıtla #9 : Temmuz 09, 2019, 23:18:53 »
Bunları gece kırda öten cırcır böcekleri gibi algılayın. Deniz altı yaşamının doğal sesleri. Tekne gövdesi bir diyafram gibi iş görüyor.
Hakan Korsanım valla 10 gündür o  dediğiniz cırcır böceği gibi düşünerek uyudum teknede, ama yine de bir sorayım dedim.. içimizde kalmasın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap açıklamalar için çok teşekkürler...
*

Ö. T.

« Yanıtla #10 : Temmuz 09, 2019, 23:40:04 »
Merak etmeyin , tekneniz tekrar orjinal formunu alıyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
.
Öcal Korsanım, sıkıntı bir durum yok o halde teşekürler, peki sebebi nedir biliyormusunuz?

Yukarıda dediğim gibi karada duran tekne fiber bile olsa nispeten kurur ve üzerinde durduğu desteklerden filan kısmen esneyip formunu kaybeder , özellikle bölme destekleri haricine dayaklar yerleştirildiğinde bazı kapıların açılıp kapanma zorluğuna şahit olmusunuzdur.

Ancak teknenin formu suya konulduğu ve baskıdan kurtulduğu an kalıptan çıktığı haline dönüşür , bu sırada o çıtırtılar da olur. Karadan inildiginde bunu dikkat eden her arkadaşım duyar ve sizin gibi merak eder çoğu.

Teknenizin altı kirli iken duyarsanız bu sesleri , sebebi diğer arkadaşların da dediği gibi ,alttaki su filtre ederken açılıp kapanan midyelerdir .

Faydalı olduysam ne mutlu Can korsan

Selametle ,
*

E. D.

« Yanıtla #11 : Temmuz 09, 2019, 23:52:39 »
    Kaş marinada bol kefal balıkları vardı. Avlanmak yasak olduğu için hem çoğalmış hemde büyümüşlerdi. Her biri beyzbol sopası gibiydi. Kurutup kavgada hasmın kafasına vursan adam ölür, o kadar yani Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Neyse, bu kefaller teknenin altındaki, daha çokta su yüzeyine yakın yerlerdeki yosunları yerdi. Yerkende cuk cuk cuk diye sesler çıkardı, yosunları emerek koparıp yedikleri için. Geceleri fazla erotik olurdu ama konuyu dağıtmamak için burada keseyim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
*

C. D.

« Yanıtla #12 : Temmuz 09, 2019, 23:59:41 »
    Kaş marinada bol kefal balıkları vardı. Avlanmak yasak olduğu için hem çoğalmış hemde büyümüşlerdi. Her biri beyzbol sopası gibiydi. Kurutup kavgada hasmın kafasına vursan adam ölür, o kadar yani Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Neyse, bu kefaller teknenin altındaki, daha çokta su yüzeyine yakın yerlerdeki yosunları yerdi. Yerkende cuk cuk cuk diye sesler çıkardı, yosunları emerek koparıp yedikleri için. Geceleri fazla erotik olurdu ama konuyu dağıtmamak için burada keseyim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) sevdim o kefalleri Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
*

S. K.

« Yanıtla #13 : Temmuz 10, 2019, 00:22:20 »
    Kaş marinada bol kefal balıkları vardı. Avlanmak yasak olduğu için hem çoğalmış hemde büyümüşlerdi. Her biri beyzbol sopası gibiydi. Kurutup kavgada hasmın kafasına vursan adam ölür, o kadar yani Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap . Neyse, bu kefaller teknenin altındaki, daha çokta su yüzeyine yakın yerlerdeki yosunları yerdi. Yerkende cuk cuk cuk diye sesler çıkardı, yosunları emerek koparıp yedikleri için. Geceleri fazla erotik olurdu ama konuyu dağıtmamak için burada keseyim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .

Teos marinanın içine dökülen bir dere var.. O derede abordaydı benim tekne satın aldığımda.. Transferden bir gece önce gidip teknede yattım ve sabaha karşı daha alarm ötmeden sizin bu bahsettiğiniz kefallerden birinin (rahat 80 cm vardı) bizim kayığın su altındaki faunayı kendine fastfood restoran bellediğini öğrenmek zorunda kaldım.. Ne yapsam olmuyor, kakıçla falan geçici olarak uzaklaştırıyorum ama en geç 10dk sonra çöküyor yine sofrasına; uyumak mümkün değil... Neden sonra akşam havuzlukta bıraktığım nemlenmiş doritosları kullanmak aklıma geldi... Belirli aralıklarla ilgisini çekecek şapırtıyla suya bıraktım ve köprüye kadar takip etti.. Sonra kasenin kalanını normal pontondaki ilk teknenin dibine boşalttım ve kefal de ikametini oraya aldırmış oldu; "now u're someone else's problem" dedim ve dönüp yattım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. D.

« Yanıtla #14 : Temmuz 10, 2019, 00:30:07 »
    Kaş marinada bol kefal balıkları vardı. Avlanmak yasak olduğu için hem çoğalmış hemde büyümüşlerdi. Her biri beyzbol sopası gibiydi. Kurutup kavgada hasmın kafasına vursan adam ölür, o kadar yani Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap . Neyse, bu kefaller teknenin altındaki, daha çokta su yüzeyine yakın yerlerdeki yosunları yerdi. Yerkende cuk cuk cuk diye sesler çıkardı, yosunları emerek koparıp yedikleri için. Geceleri fazla erotik olurdu ama konuyu dağıtmamak için burada keseyim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .

Teos marinanın içine dökülen bir dere var.. O derede abordaydı benim tekne satın aldığımda.. Transferden bir gece önce gidip teknede yattım ve sabaha karşı daha alarm ötmeden sizin bu bahsettiğiniz kefallerden birinin (rahat 80 cm vardı) bizim kayığın su altındaki faunayı kendine fastfood restoran bellediğini öğrenmek zorunda kaldım.. Ne yapsam olmuyor, kakıçla falan geçici olarak uzaklaştırıyorum ama en geç 10dk sonra çöküyor yine sofrasına; uyumak mümkün değil... Neden sonra akşam havuzlukta bıraktığım nemlenmiş doritosları kullanmak aklıma geldi... Belirli aralıklarla ilgisini çekecek şapırtıyla suya bıraktım ve köprüye kadar takip etti.. Sonra kasenin kalanını normal pontondaki ilk teknenin dibine boşalttım ve kefal de ikametini oraya aldırmış oldu; "now u're someone else's problem" dedim ve dönüp yattım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aha, demek o kefalleri benim teknenin yanına getiren sendin Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Şimdi beyzbol, pardon, kefal sopasını hakettin Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.