0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Z.

Co dedektörü aslında dizel ısıtıcı (Webasto, Eberspacher) kullanan teknelerde çok önemli Zafer korsanım ve tabii ki LPG sensörü. Be tecrübe ettiğim kadarıyla cihazlar bir çok uygulama ile uyumlu. "Smart fe Google Home, Alexa" gibi. Aynı maili kullanıp, Smart Life'ye tanıtınca bir cihazı otomatikman Google Home uygulamasına da ekliyor. Ben arayüz olarak Smart Life'ye alıştım. Şimdi sizin dediklerinizi inceleyeceğim.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hakan Zorlu,
Teknenin her türlü teknolojik işlerini geliştirmekten, denize çıkmaya fırsat bulamıyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Niye ki? Sudaki tekneye binince mantıken deniz üstüne de çıkmış oluyorum.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Z. T.

Aynen doğru CO detektörünü ben kıç ambarda jeneratör ve egzos çıkışına yakın bir yere monte edeceğim.O linkleri bir inceleyin sonra Hulki abiye gideriz onun teknesine de likit kalibrasyon sensörü takarız. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

Zafer sende Hakan gibi kılsın bu konularda Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben işlerden denize vakit ayıramazken siz teknede denize çıkmıyorsunuz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Öpüyorum ikinizide...

*

H. E.

İyisarıkanat yapıyor, adalar bostancı arası çıkın biraz balık yakalayın bari Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ha, benide çağırın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Z. T.

Tabiki abim ne zaman isterseniz.

*

H. E.

Teşekkürler Zafer kaptan, 25 yıllık istanbul denizciliiğimde motoryat, yelkenli veya sandal!  Ehven  şartlarda daima lüfere çıktım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

25 yıl sadece Setur geçmişim var, balık daha eski
*

Ö. Ş.

hakan korsanım selamlar.
Bu yaptığınız otomasyon sistemi akıllı priz 220 ile çalışıyor anladığım kadarı ile. Bunu 12 v ile de çalıştırabilir miyiz acaba. Ben devamlı 220 ye bağlı kalmak istemiyorum o yüzden soruyorum. Sadece buz dolabını kontrol etmek amacım. Konu üstünden baya zaman geçmiş ama inşallah görürsünüz.
*

T. T.

Herkese merhaba,

Muhtemelen herkes aşinadır lakin katkida bulunayım istedim:)). Victronun sitesinde internet ile uzaktan denetim ve izleme modülleri ile ilgili epey açıklama var.  Kendim icin bir Cerbo GX düşünüyorum.  Internet baglantisi ile akü , tank vesaire herseyi izleyebiliyorsunuz.  Bilgilerinize..
*

E. M.

Eline sağlık Hakan. Çok faydalı bilgiler.
*

S. D.

Su geçirmez IP kameralar var fakat bataryalı olana hiç rastlamadım. Kameralar aslında 5V 0.2A. Batarya uygulanabilir mi acaba¿
olmaz mı olur tabi..
su geçirmez bir kutu içine bir akü ve şarj devresi (regülatör), tepesine küçük bir güneş paneli. bitti gitti..
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

alibabadan filan aşağıdaki gibi solar paneli kendi üstünde bir kamera da bulunabilir;
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Özgür hocam merhaba,
Bu kameranın marka model bilgisi var mı? Aliexpress'ten ya da bizim burada arayayım.

Meramım şu:
Öncelikle; demir atıp alırken, çapamı ve zincirimin durumunu, pedestalın oradayken tablet/cep telefonumun ekranından izlemek istiyorum ki, tek başımayken manevramı buna göre yapabileyim.

Suya/neme/toza dayanıklı olsun, gece görüş imkanı olsun, kendi solar panelinden enerjisini alsın, kablo vs olmasın.
Hatta mümkünse, bu özelliklere sahip birden fazla kamerayı farklı noktalara koyup, görüntülerini yine tabletimden aynı anda veya arka arkaya seçerek izleyebileyim (alargada mesela).

Görüntüyü göndereceği alıcı (cep/tablet) en fazla 9-10 m. mesafede olacağı için sanırım sim kart veya wifi modem vs lazım olmayacaktır?
Hani derseniz, bu özelliklere sahip olup da, salona vs bir yere bağlayacağım wınn, superbox gibi wifi modem ile bağlantı kurup nerede olursam olayım izleyebileceğim kamera var, onu da tercih edebilirim.
Tavsiyelerinizi 4 gözle bekliyorum. Selamlar
*

S. D.

Mesela ben de şöyle bir şey buldum ama fiyatı 3500 lira gibi. Belki özelliklerinden dolayı bu kadar yüksek fiyatı ama bana bütçe dostu bir çözüm lazım. 

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. O.

1 yıldır teknemde ESCAM QF 260 kullanıyorum. Solar ve IP66. Tavsiye ederim. Solar kameraların tek dezavantajı devamlı kayıt özelliği yok. Hareket sensörünü aktif ettiğiniz taktirde hareket algıladığında 60 saniye kayıt yapıyor. Wifi bağlayıp uzaktan izleyebilirsiniz veya kameraya yakın iseniz direk bağlanıp izleme yapabilirsiniz.
*

S. D.

1 yıldır teknemde ESCAM QF 260 kullanıyorum. Solar ve IP66. Tavsiye ederim. Solar kameraların tek dezavantajı devamlı kayıt özelliği yok. Hareket sensörünü aktif ettiğiniz taktirde hareket algıladığında 60 saniye kayıt yapıyor. Wifi bağlayıp uzaktan izleyebilirsiniz veya kameraya yakın iseniz direk bağlanıp izleme yapabilirsiniz.

Mert Kaptanım, aradığım özellikler tam olarak bunlardı. Tavsiye için çok teşekkür ederim.
*

H. Z.

Smart Life uygulaması harika bir güncelleme yaptı. Hala almadıysanız deneyin derim. .Çok daha esnek uygulama artık.