0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

R. K.

Ynt: Moody
« Yanıtla #75 : Mart 15, 2013, 22:11:51 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Benim gördüğüm hala satılık olan Moody Eclipse idi. Gördüğüm onlarca tekne arasında en iyi durumda olandı, herhangi bir eskime belirtisi görememiştim. Ancak fiyatı dediğim gibi yeni bir tekne fiyatı. Sahibi 70 yaşın üzerinde bir almandı, bana, Moody iyi teknedir, alacaksan böyle bir tekne al, sakın meşhur alman teknelerinden alma dedi. Bu yaştaki bir almanın ingiliz markasını övüp alman markasını kötülemesi şaşırtmıştı beni.
Sunbird ilk başta garip gelebilecek kuralları olan bir firma ama hem alıcıyı hem satıcıyı koruyorlar, ilerde teknemi satmak istersem onlarla çalışacağım ben de. Survey yaptırmak istiyorsanız teknenin %5-10 civarı bir ücretini kapora olarak veriyorsunuz, survey sonucu vazgeçerseniz geri alabiliyorsunuz. Tekneyi almaya karar verince tüm ücret Sunbird'un hesabına geçiliyor, Sunbird satıcı satış sözleşmesi ve bayrak düşüm belgesini gönderene kadar satıcıya aktarmıyor. Belki tüm broker firmaları bu şekilde çalışıyordur bilemiyorum, ben memnun kaldım.

Bizim Moody seçimimizin nedeni de aslında o Alman beyin size söylediklerine yakın düşüncelerdi gerçi biz Moody'i diğer  teknelerle kıyaslamadık bütçemize uyması bizi çok etkilemişti. Görüyorum ki doğru karar vermişiz...

*

D. E.

« Yanıtla #76 : Mart 15, 2013, 23:10:17 »
    Tüm ciddi Broker Firmaları öyle çalışıyor.
Örneğin; Gino Marmaris ofisi Broker' ları son derece prensipli ve ciddi çalışırlar, Aynen bir noter gibi güvenilirler.
     Moody iyi teknedir, bence en üstün özelliği ; serpinti körüğü olmasa bile havuzluğa serpinti almaz. Baş bodozlamadan direğe kadar gelen bordo yapısı'nın güverteye doğru yaptığı radyus sayesinde denizi aşağıya döndürür ( motor yatlar gibi ).
    Ama sayısı az olduğu için , Moody' ye takılıp kalmayın.
Marinaları gezdiğinizde; çartır firmaları'nın kullandığı, Bilinen seri imalat 3-5 marka teknenin dışında, Birçok kaliteli teknenin Avrupalı gezgin denizciler tarafından kullanıldığını göreceksiniz.
     Özellikle belli yaşa gelmiş deneyimli gezgin denizcilerden  alacağınız tekneler, hem donanım hem de bakım yönünden oldukça iyi durumdadırlar. Ne kadar değişik tekne ile alıcı olarak ilgilenirseniz, Bilgi, görgü ve ufkunuz o kadar genişler. Mukayese yapma yeteneğiniz gelişir. O nedenle, 3-5 belli marka tekneye takılıp kalmayın.
    Nacizane olarak; 13-15 yıllık tecrübemden, kısa bir sonuç ...   

*

R. K.

« Yanıtla #77 : Mart 15, 2013, 23:23:39 »
Demir korsanım teşekkürler biraz Moodye takılıp kaldık ama kurtuluyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap etkisinden diğer markalara bakmıyor değilim yalnız fiyatları çok yüksek bu zaten herkesce bilinen bi konu hiç girmek istemiyorum. öyle fiyatlar var ki bizde satarken böyle mi olacağız acaba ... Şu bilinen markaların 15-25 yaşına gelmiş olanlarına Moody gibi sıcak bakamıyorum...

*

V. P.

« Yanıtla #78 : Mart 16, 2013, 16:51:24 »

Şuna bir bakın Rıfat korsanım...

*

R. K.

« Yanıtla #79 : Mart 16, 2013, 18:04:26 »
Vural korsanım teşekkürler Van  De Stadt özel yapım mı?

*

M. G.

« Yanıtla #80 : Mart 16, 2013, 18:15:56 »
herkeze selam ben murat gökçe 1971 rize tır şöförüyüm denizi ve tekneleri çok seviyorum avcılar/istanbulda yaşıyorum bir tekne sahibi olamak istiyorum yadımcı olamanızı istiyarum.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. şuanda bir tekne var ahşap 10 mt 100 hp lik ama teknede boya işleri var sahibinden ilan numarası 78935817 inceleme fırsatıolan kişlerden tavsiye ve öneriler bekliyorum.
*

V. P.

« Yanıtla #81 : Mart 16, 2013, 18:28:49 »

Okuduğum kadar ile değil... Hollanda yapımı diyor.. Bence uygun....Güverte tik, bayrak Türk... Bir konuşun bence
« Son Düzenleme: Mart 16, 2013, 18:30:09 Gönderen: Vural Perk »
*

R. K.

« Yanıtla #82 : Mart 16, 2013, 18:31:33 »

Vural korsanım sanırım özel yapım değil yalnız gövde ahşap diyor ahşapla başacıkamam:(
*

R. K.

« Yanıtla #83 : Mart 16, 2013, 19:03:16 »
herkeze selam ben murat gökçe 1971 rize tır şöförüyüm denizi ve tekneleri çok seviyorum avcılar/istanbulda yaşıyorum bir tekne sahibi olamak istiyorum yadımcı olamanızı istiyarum.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. şuanda bir tekne var ahşap 10 mt 100 hp lik ama teknede boya işleri var sahibinden ilan numarası 78935817 inceleme fırsatıolan kişlerden tavsiye ve öneriler bekliyorum.

Murat korsan hem motor yatlar hakkında pek fazla bilgim yok hemde bir tekne hakkında yorumda bulanacak tecrübem, umarım tecrübe sahibi korsanlar size destek olur.  Gönlünüze göre bir tekneye sahip olmanız dileğiyle basarılar...
« Son Düzenleme: Mart 16, 2013, 19:05:37 Gönderen: Rıfat Kurteş »
*

H. K.

« Yanıtla #84 : Mart 16, 2013, 19:45:11 »

Okuduğum kadar ile değil... Hollanda yapımı diyor.. Bence uygun....Güverte tik, bayrak Türk... Bir konuşun bence
Ben sahibi ile konuştum.Tekne maun üstü epoksi  Tuzlada yapılmış.Üst kısmı (grp) olduğu gibi dışardan gelmiş montelenmiş. Projeye sadık kalınmış  Van  De Stadt.
*

E. T.

« Yanıtla #85 : Mart 16, 2013, 19:55:43 »
merhaba
eski sahibindeyken tekneyi görmüştüm. şu an bahsedilen fiyatın çok üstünde bir rakam istiyordu. van de stadt 34 modeli. incelediğim zaman fazla donanımı yoktu, ancak tekne iyi yapılmış, tasarım olarak da beğendiğim bir teknedir. tekne almamış olsam survey yaptırır bir problem yoksa mutlaka alırdım, çok şaşırdım fiyata.
*

H. K.

« Yanıtla #86 : Mart 16, 2013, 20:07:39 »
merhaba
eski sahibindeyken tekneyi görmüştüm. şu an bahsedilen fiyatın çok üstünde bir rakam istiyordu. van de stadt 34 modeli. incelediğim zaman fazla donanımı yoktu, ancak tekne iyi yapılmış, tasarım olarak da beğendiğim bir teknedir. tekne almamış olsam survey yaptırır bir problem yoksa mutlaka alırdım, çok şaşırdım fiyata.
Benim telefonla konuştuğum kişi teknenin sahibi  Kemal Bey yanlış hatırlamıyörsam soyadına Baran dedi. İlan veren  farklı bir isim.
*

E. T.

« Yanıtla #87 : Mart 16, 2013, 22:01:05 »
evet benim görüştüğüm kişi de oydu, demek satılmamış o zaman. donanım yenileme / ekleme gerekebilir ama bence oldukça uygun fiyat, survey şart tabi.
tekne ahşap demek doğru olmaz, ahşap üzeri elyaf & epoksi, bana göre günümüzde en uygun yöntem, usta korsanlar daha iyi yorum yapacaktır.
*

H. K.

« Yanıtla #88 : Mart 16, 2013, 22:30:22 »
evet benim görüştüğüm kişi de oydu, demek satılmamış o zaman. donanım yenileme / ekleme gerekebilir ama bence oldukça uygun fiyat, survey şart tabi.
tekne ahşap demek doğru olmaz, ahşap üzeri elyaf & epoksi, bana göre günümüzde en uygun yöntem, usta korsanlar daha iyi yorum yapacaktır.

Rıfat Korsan,
Topiği işgal ediyorum kusuruma bakma. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hadi korsanlar,
 Yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.
Teşekkürler.
*

A. Ç.

« Yanıtla #89 : Mart 16, 2013, 22:43:46 »
Ahşap üzeri epoksi doğru yapılırsa çok iyidir. Eksik veya yanlış yapılırsa çok sorun çıkarır. Görmek gerekir, mutlaka sörvey yapılmalı.