0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. Ö.

Ynt: Lotus Grill Görüşler & Öneriler ?
« Yanıtla #15 : Mayıs 09, 2020, 14:50:24 »
Ben yeterince  kömür aroması almadığım için teknede tutmuyorum artik. Bunun yerine elektrikli yada gazlı alternatifler daha kolay ve temiz seçenekler olur bence.  Tabi ki mangal yapıyoruz psikolojisinin verebileceği keyfi  göz ardı edemeyiz. Gerçek mangal amacı ile öneremem.

*

B. E.

« Yanıtla #16 : Mayıs 09, 2020, 15:21:48 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben yeterince  kömür aroması almadığım için teknede tutmuyorum artik. Bunun yerine elektrikli yada gazlı alternatifler daha kolay ve temiz seçenekler olur bence.  Tabi ki mangal yapıyoruz psikolojisinin verebileceği keyfi  göz ardı edemeyiz. Gerçek mangal amacı ile öneremem.

Senin teknedeki elektrikli ızgara ile ben öküz bile pişiririm.

*

H. A.

« Yanıtla #17 : Mayıs 09, 2020, 16:50:19 »
Bu Lotus gril ızgara dahil 4-5 çeşit mangal seçeceğini 12 yılda denedim. 3 Yıldır elektrikli ızgaradayım, inanılmaz memnunum. 2.0 Honda jeneratör ve Türk malı Era ızgara. Jeneratör kurdan dolayı biraz pahalı ama ızgara çok ucuz. Bir kors an arkadaşımız  aynı jeneratörü ikinci elden aldı.

*

M. A.

« Yanıtla #18 : Mayıs 09, 2020, 18:07:04 »
Şu anda tek kullanımlıklarla idare ediyorum ama onu da güvenlik nedeniyle teknede hiç kullanmadım. Ancak karada...

Magma hakkında güzel dönüşler alamadım çevremden.. Kullananlar pek kullanamadıklarından bahsettiler. Sanırım Lotusa karar vereceğim ben de...

Merhaba bende magma kullanıyorum ancak magmanın kendi kartuşu pahalı ve bulması sıkıntılı olduğu için bir parça kaynatarak kendi kartuşu yerine teknenin yedek tüpüne takıyorum. Mangal dışında ızgarayı ve ateş kıranı kaldırıp tavada balık kızartma ve sucuklu yumurta falan işlerini de yapıyorum. Teknenin içi kokmadığı ve yağ olmadığı için herkes mutlu. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Mangalı kullanacağımda bağlantı yapıp işimi bitirince sökerek hortum ve yaptığım apareyi tüpün bulunduğu kısma alıp kapağı kapatıyorum. Herhangi bir sorun yok ama kömür kokusu yok tabii..Videoda yükledim.

*

M. A.

« Yanıtla #19 : Mayıs 09, 2020, 23:03:01 »
Şu magma tüplü mangala lav taşı koyup deneyen oldu mu merak ediyorum..

*

M. E.

« Yanıtla #20 : Mayıs 10, 2020, 00:27:53 »
Neden lav taşı koymak istiyorsun. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. K.

« Yanıtla #21 : Mayıs 10, 2020, 00:37:42 »

Murat korsan,

Evet ben lav taşı ekledim ve kullanıyorum.

Normal olarak sadece tüplü mangal olmasına rağmen,lav taşı ekleyince farklı oldu.

Aradaki fark ne? Etler de gaz kokusu olmuyor.özellikle beyaz renkli olan taşları çok fazla olmayacak şekilde dizdim..sonuç güzel oldu.
*

M. A.

« Yanıtla #22 : Mayıs 10, 2020, 00:52:52 »
Mustafa Abi,
Cengiz kaptan cevaplamış. Ben de birinden koyacağını duymuştum ama sonucunu öğrenememiştim.. Teşekkürler Cengiz kaptan, ayrıca lav taşları geç soğuduğudan biraz daha mangal gibi sıcaklığın eşit dağılmasına sebep olur diye düşünüyordum, oluyor mu?

Konuyu karar vermek için açmıştım, şimdi kafam biraz daha karıştı.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sonunda karar veremeyip tek kullanımlık mangallarla devam edeceğim gibi sanki... Pahalı aletler olmazsa, insan alır olmadı koyar kenara. Ama bin beş yüz lira verince de insan değsin istiyor işte.
*

M. T.

« Yanıtla #23 : Mayıs 10, 2020, 01:39:58 »
Bu Lotus gril ızgara dahil 4-5 çeşit mangal seçeceğini 12 yılda denedim. 3 Yıldır elektrikli ızgaradayım, inanılmaz memnunum. 2.0 Honda jeneratör ve Türk malı Era ızgara. Jeneratör kurdan dolayı biraz pahalı ama ızgara çok ucuz. Bir kors an arkadaşımız  aynı jeneratörü ikinci elden aldı.

Aksa’nin portatif jeneratorleri var. Fiyatlari uygun Honda’ya kiyasla... kullanan bilen var mi?
*

T. A.

« Yanıtla #24 : Mayıs 10, 2020, 08:12:43 »
Bende de 2 tane var Lotus Grill. Biri evde. Oturduğum sitede mangal yasak ama buna uyanamıyor kimse.
Ikincisi teknede. Zaten avantaj ve dezavantajlarından herkes bahsetmiş. Tek ekleyeceğim biz teknede masaya koyup kendin pişir kendin ye formatında kullanıyoruz. Güzel oluyor
*

B. K.

« Yanıtla #25 : Mayıs 10, 2020, 10:08:22 »
Bende var 2 KWa bir Aksa.
bu tip jeneratörler bence tekne için çok uygun değil. ne kadar sessiz de dense yük bindiği zaman devir artıyor ve rahatsız ediyor. Hele akşam saatleri tüm komşulardan tepki alırsınız. acil durumlar için taşınabilir ama pek ufak tefek aletler de değil.

« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2020, 10:12:50 Gönderen: Burak Köse »
*

R. E.

« Yanıtla #26 : Mayıs 10, 2020, 10:42:00 »

Muhabbetin ucu büyük tekneye doğru gidiyor. Şöyle 60 ft bir tekne. Dört oda salon. Mutfak derin dondurucu, çamaşır bulaşık makinesi jenratör, 220 V sürekli elektrik vs vs..  Sonu yok ama yelken güme gidiyor arada. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. A.

« Yanıtla #27 : Mayıs 11, 2020, 17:26:37 »
1 kg orjinal kömürü ile kaç kere mangal yakılabiliyor
*

S. A.

« Yanıtla #28 : Mayıs 12, 2020, 00:55:05 »
Değerli kaptanlar . Yaklaşık 1 hafta Önce Aldığım Lotus Girll Mangalından bahsetmek istiyorum size.
5 gündür aralıksız çalıstırıyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
ürünü gören 4 Arkadasım hemen bu üründen satın aldı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Öncelikle artıları
Kömür patlayıp saga sola zarar vermiyor
Dış haznesini eliniz ile taşıyorsunuz etrafa sıcaklık vermiyor altına havlu ıslak bez vs koymanıza gerek yok
Pratik
Dumansız
200 gram kömür ile 40 Dakika Calısma ( tavuk harici Diğer tüm etleri layıkı ile pişirdi = 2kg )
yağ damlama haznesi pratik ve kolay temizleniyor
kömür bitince 20 saniyede ilave kömür koyarak sınırsız mangal vakti
ebat ve agırlık on numara
fan ayar düğmesi ile sıcaklık kontrolü
diler benzeri ürünler ile Cok Cok farklı tasarım
2012 tasarım odulu
vb  ...

Eksileri

Sadece fiyatı ( lakin eskiler bilir , eski tost makineleri radyolar ısıtıcı vb pek Cok cihaz yıllarca kullanılır idi Boyle Kaliteli bir demirbaşın uzun yıllar bize hizmet edeceğine kesin gözü ile bakıyorum )

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. Z.

« Yanıtla #29 : Mayıs 12, 2020, 00:58:41 »
Ben de sipariş vereyim hemen