0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. A.

Lotus Grill Görüşler & Öneriler ?
« : Mayıs 08, 2020, 15:55:15 »
Merhabalar,

Bir süredir takibimde bir ürün var: "Lotus Grill"

Kullanan arkadaşlar vardır mutlaka.

Alınır mı, değer mi, bir mangal gibi lezzetli yapıyor mu, bir mangal gibi eşit pişiriyor mu, gerçekten denildiği gibi güvenli mi, ve mesela koyduğunuz tabana ısı veriyor mu?

Mesela videoda sanki bazı yerlere daha fazla ısı veriyor gibi duruyor, sosisler öyle farklı farklı yerleri pişiyor gibi...

Sizlerden gelen yorumlara göre kafamda şekillendireceğim. Lotustan vazgeçersem alternatifim Magma'nın LPG'li modeli...

« Son Düzenleme: Mayıs 08, 2020, 15:56:44 Gönderen: Murat Ayduk »

*

Ş. Ç.

Ynt: Lotus Grill Görüşler & Öneriler ?
« Yanıtla #1 : Mayıs 08, 2020, 16:15:00 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhabalar,

Bir süredir takibimde bir ürün var: "Lotus Grill"

Kullanan arkadaşlar vardır mutlaka.

Alınır mı, değer mi, bir mangal gibi lezzetli yapıyor mu, bir mangal gibi eşit pişiriyor mu, gerçekten denildiği gibi güvenli mi, ve mesela koyduğunuz tabana ısı veriyor mu?

Mesela videoda sanki bazı yerlere daha fazla ısı veriyor gibi duruyor, sosisler öyle farklı farklı yerleri pişiyor gibi...

Sizlerden gelen yorumlara göre kafamda şekillendireceğim. Lotustan vazgeçersem alternatifim Magma'nın LPG'li modeli...

Murat korsanım selam,
Bende arayış içindeyim. Benzer ürün olarak COBB Gril var bende karar vermeye çalışıyorum. Fiyat olarak hemen hemen aynılar. Bir inceleyin derim.

*

M. A.

« Yanıtla #2 : Mayıs 08, 2020, 16:48:02 »
Lotus tekne için biraz daha güvenli gibi. Bir de Cobb sanıyorum illa kendi kömürünü gerektiriyor. İlk izlerken edindiğim izlenimler bunlar gibi şimdilik...

*

E. O.

« Yanıtla #3 : Mayıs 08, 2020, 17:03:44 »
Ben Lotus gril kullandım. Ateşi çok kuvvetli olmasada yeterli. Izgaranın ortasındaki saç parça daha fazla ısındığından oraya koyduklarınız çabuk oluyor hatta yapışıyor.
Kullanımı pratik, temizlemesi çok pratik değil. İç tavası ve ızgarasını yanan veya akan yağlardan dolayı ayrı ayrı temizlemek gerekiyor.
Küçük boyu 3-4 büyük boyu 6 kişiye yeterli .
Kendi kömürü daha verimli. Piyasa kömürleri, özellikle kalın parçalar geç tutuşuyor.

*

E. O.

« Yanıtla #4 : Mayıs 08, 2020, 17:07:55 »
Ekleme yapayım, dış kabuk ısınmadığı için ızgara sırasında gerektiğinde kolayca yer değiştirebiliyorsunuz, Etrafı, altını ısıtmıyor, masanın üstünde kullanılabilir. Yine de kazara yağ damlamaması için altına gazete sermekte fayda var

*

M. A.

« Yanıtla #5 : Mayıs 08, 2020, 17:44:23 »
Ekleme yapayım, dış kabuk ısınmadığı için ızgara sırasında gerektiğinde kolayca yer değiştirebiliyorsunuz, Etrafı, altını ısıtmıyor, masanın üstünde kullanılabilir. Yine de kazara yağ damlamaması için altına gazete sermekte fayda var

Peki kullanan biri olarak tavsiye ediyor musunuz? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Fiyat / fayda olara düşünüldüğünde...
*

S. Ç.

« Yanıtla #6 : Mayıs 08, 2020, 19:09:00 »
Hakkı Algın korsanın vardı bu mangaldan galiba..
*

C. Ü.

« Yanıtla #7 : Mayıs 08, 2020, 19:11:27 »
Emre korsanım, bir de pişen etin lezzeti nasıl oluyor, elektrikli ızgaralarda pişen ete göre daha iyi oluyor mu ? Yani etin lezzeti sizce klasik kömür mangalla pişene mi yakın yoksa elektrikli ızgarada pişene mi yakın oluyor ?
*

Ö. S.

« Yanıtla #8 : Mayıs 08, 2020, 20:44:21 »
Murat korsanım,

2 senedir aktif bir kullanıcısı olarak fikirlerimi aktarabilirim.

Avantajları ;
- taşıması kolay çantası ile
- temizlemesi kolay (parçalar tek tek bulaşık makinasına giriyor).
- mangalı yakması çok kolay max. 5 dk. içinde etleri üzerine koyabiliyorsunuz
- aşırı duman yapmıyor o sebeple çevreye fazla rahatsızlık vermiyor

Dezavantajları ;
- Kendine has bir kömürü var daha küçük parçacıklı n11 den distribitöründen alıyorum (hatta geçen hafta aldım 1 kg. su 60 tl)  ,  normal minik boy kömür kullananlar da olmuş ama ben hiç denemedim.
- kömür haznesi tam dolu iken  max. 1,5 kg kadar et vs. pişirebiliyorsunuz , yani aslında kalabalık iseniz çok yeterli olmuyor
- çalışma mantığı kömürün yanmasına dayanıyor ama aslında kömür ateşi ete birebir temas etmiyor ( bu iyi de değerlendirilebilir kötü de) kanserojenlik açısından faydalı ama mangal gurmesi iseniz ve kömür dumanının ete tam sinmesini istiyorsanız o açıdan tam performansı alamayabilirsiniz (kısmen sağlıyor)

daha önce forumda bi konusu geçmiş ve orada paylaşmıştım aslında bu resmi ;

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

bu da göcekte arı saldırısından kaçarak içerde yapılabileceğinin bir kanıtı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

B. K.

« Yanıtla #9 : Mayıs 08, 2020, 21:43:15 »
Yıllardır hem teknede hem de evde kullanıyorum. Her yerden bulabileceğiniz kömürler ile de kullanılıyor. Teknede kullanmak için ideal bir ürün. Kömür haznesinin üstü kapalı olduğu için akan yağlar ateşe damlamıyor ve fazla duman çıkarmıyor. Yakmak sadece 2 dakika sürüyor ve ardından pişirmeye hazır. Küçük boyu en fazla 4 kişilik. Daha kalabalık  olacaksanız tavsiyem büyük olanı almanız. Yorum yapan diğer kullanıcının aksine benim için temizlemesi çok kolay bir ürün. Dışı hiç ısınmıyor. takla atıp devrilse bile zarar vermez. Yerden alıp yerine koyarsınız. Dışı ısınmıyor ve söylendiği gibi masanın ortasına koyup ocakbaşı havasını yakalayabilirsiniz. Kömür bitince kolaylıkla kömür tazelenebiliyor ve hazır olması yine 2 dk sürüyor. Benim için teknenin olmazsa olmazı. Yerli bazı markalar taklidini yaptı ama sonuç fiyasko. Görünüşlerine aldanmayın ve uzak durun. Şimdiden afiyet olsun!
*

C. Ü.

« Yanıtla #10 : Mayıs 08, 2020, 21:52:47 »
Yıllardır hem teknede hem de evde kullanıyorum. Her yerden bulabileceğiniz kömürler ile de kullanılıyor. Teknede kullanmak için ideal bir ürün. Kömür haznesinin üstü kapalı olduğu için akan yağlar ateşe damlamıyor ve fazla duman çıkarmıyor. Yakmak sadece 2 dakika sürüyor ve ardından pişirmeye hazır. Küçük boyu en fazla 4 kişilik. Daha kalabalık  olacaksanız tavsiyem büyük olanı almanız. Yorum yapan diğer kullanıcının aksine benim için temizlemesi çok kolay bir ürün. Dışı hiç ısınmıyor. takla atıp devrilse bile zarar vermez. Yerden alıp yerine koyarsınız. Dışı ısınmıyor ve söylendiği gibi masanın ortasına koyup ocakbaşı havasını yakalayabilirsiniz. Kömür bitince kolaylıkla kömür tazelenebiliyor ve hazır olması yine 2 dk sürüyor. Benim için teknenin olmazsa olmazı. Yerli bazı markalar taklidini yaptı ama sonuç fiyasko. Görünüşlerine aldanmayın ve uzak durun. Şimdiden afiyet olsun!

Teşekkürler biraz da olsa gerçek kömür mangalı lezzeti veriyor mu ?
*

M. T.

« Yanıtla #11 : Mayıs 09, 2020, 03:03:56 »
Turkiye’de nerde satiliyor bu Lotus Grill ? Fiyati ne civarlarda bilen var mi?
*

E. Ç.

« Yanıtla #12 : Mayıs 09, 2020, 08:01:45 »
Turkiye’de nerde satiliyor bu Lotus Grill ? Fiyati ne civarlarda bilen var mi?

İnternet üzerinde gitti gidiyorda var. Normalı 1.300, xl olanı 1.700 TL civarında.
*

B. K.

« Yanıtla #13 : Mayıs 09, 2020, 11:30:59 »

Teşekkürler biraz da olsa gerçek kömür mangalı lezzeti veriyor mu ?

Gerçek kömür ateşinde pişiyor zaten Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   Bence evet!
*

M. A.

« Yanıtla #14 : Mayıs 09, 2020, 14:34:34 »
Şu anda tek kullanımlıklarla idare ediyorum ama onu da güvenlik nedeniyle teknede hiç kullanmadım. Ancak karada...

Magma hakkında güzel dönüşler alamadım çevremden.. Kullananlar pek kullanamadıklarından bahsettiler. Sanırım Lotusa karar vereceğim ben de...