0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. V.

Jeneratör tavsiye
« : Eylül 13, 2021, 14:58:14 »
Merhabalar oceanis 41.1 yelkenli tekneme jeneratör taktıracağım
WhisperPower PICCOLO 4 MARİN ile Fisher panda 5000 i neo arasında kaldım kullanan kişilerin tavsiyelerini bilmek isterim

*

Z. T.

Ynt: Jeneratör tavsiye
« Yanıtla #1 : Eylül 13, 2021, 16:49:28 »
Beneteau opsiyon listesinde genelde Cummins onan sunuyordu eskiden şimdiki durumu bilmiyorum.Ben Cummins onan 6 KW kullanıyorum yaklaşık 5 yıldır.Türkiye de AKSA jeneratör satıyor fiyatları biraz pahalı ancak inanın aradaki farkı Cummins size çıkartacaktır yıllar içerisinde.

*

H. E.

« Yanıtla #2 : Eylül 13, 2021, 17:32:30 »
Zafer kaptana cummins konusunda tamamen katılıyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

F. Ö.

« Yanıtla #3 : Eylül 13, 2021, 18:52:18 »
Onan jeneratörün servis olarak yaygın olduğunu duydum.

*

M. V.

« Yanıtla #4 : Eylül 13, 2021, 19:51:16 »
yanıtlar için teşekkürler ama onan jeneratör takılması için motorun sökülmesi gerekiyor diye biliyorum fisher panda ve whisper power küçük
ve arka dolap kapağından aşağı indirilerek montaj kolaylığı ve fiyat avantajından dolayı sormuştum

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #5 : Eylül 13, 2021, 21:50:10 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhabalar oceanis 41.1 yelkenli tekneme jeneratör taktıracağım
WhisperPower PICCOLO 4 MARİN ile Fisher panda 5000 i neo arasında kaldım kullanan kişilerin tavsiyelerini bilmek isterim

Merhaba,  ikinci küçük bir jeneratör düşüncem vardı ama uygun bir yer ayarlaması lazım teknede.  Sizin mesajınız üzerine bu Whisperpower'dan haberim oldu ve çanta tipi kadar boyutları var neredeyse ve bir yerlere sigdorabiliriz gibi. 

En önemlisi de hava soğutmalı diyor doğru mudur?  Fiyat öğrenebildiniz mi?   

Bizim mevcut jeneratör  Fisher panda,  benim jeneratörlerim hep tekne üstünde gelen Fisherler oldu ama yeni jeneratör takacak olsam kesinlikle Fisher tercih etmem. ... .
« Son Düzenleme: Eylül 13, 2021, 21:51:44 Gönderen: Ömer Öge »
*

M. V.

« Yanıtla #6 : Eylül 14, 2021, 01:56:05 »
Whisper power lar benim okuduğum kadarıyla indirekt su soğutmalı ömer korsan hatta youtube da videosu var

üstelik 68 kilo ben arka depoya koymak için alacağım ama hala kararsızım
kime sorsam aman fisher panda almayın diyor. Bu yeni invertörlü fisher panda kullanan birisini bulsam da nesi iyi nesi kötü tam anlasam çabuk mu arızalanıyor devamlı servis mi gerektiyor ha keza whisper power kullanan kimseyi de bulamadım fiyat olarak whisper power kdv dahil 5400 euro civarlarında montaj hariç fisher panda biraz daha pahalı invertörlü olan
üst segment teki onan ise 2 ye katlıyor hem fiyat hem ağırlık olarak
*

K. G.

« Yanıtla #7 : Eylül 14, 2021, 07:31:22 »
Bazı markalar, boyut ve ağırlık avantajı nedeniyle, özellikle Fischer Panda’nın değişken devir ve harici invertörlü modelini (i tipi) kullanıyor. Yurt dışında kullanıcı forumlarında çok ciddi bir şikayet konusu bu modeller. Firmalarda bu anlamsız ısrarlarından vaz geçmiyorlar.
Bir de İtalyan Volpi  Tecno firmasının Paguro marka jeneratörlerine bakmanızı ömeririm. Türkiye’deki bayi ve servis teşkilatının yetkinliğini sorgulayamam ama iyi bir marka olduğunu biliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #8 : Eylül 14, 2021, 08:21:19 »
indirek su soğutmalı ne demek?  Deniz suyu gerekiyor mu gerekmiyor mu? 
*

K. G.

« Yanıtla #9 : Eylül 14, 2021, 09:24:13 »
Whisper power lar benim okuduğum kadarıyla indirekt su soğutmalı ömer korsan hatta youtube da videosu var

üstelik 68 kilo ben arka depoya koymak için alacağım ama hala kararsızım
kime sorsam aman fisher panda almayın diyor. Bu yeni invertörlü fisher panda kullanan birisini bulsam da nesi iyi nesi kötü tam anlasam çabuk mu arızalanıyor devamlı servis mi gerektiyor ha keza whisper power kullanan kimseyi de bulamadım fiyat olarak whisper power kdv dahil 5400 euro civarlarında montaj hariç fisher panda biraz daha pahalı invertörlü olan
üst segment teki onan ise 2 ye katlıyor hem fiyat hem ağırlık olarak
Whisper Power elektrik alanında dünyanın en iyi markalarından Mastervolt firmasına ait, eğer yanlış hatırlamıyorsam Hallberg Rassy opsiyon listesinde

*

K. G.

« Yanıtla #10 : Eylül 14, 2021, 09:24:45 »
indirek su soğutmalı ne demek?  Deniz suyu gerekiyor mu gerekmiyor mu?
Böyle bir sistem olduğunu sanmıyorum

*

M. V.

« Yanıtla #11 : Eylül 14, 2021, 10:08:13 »
Kendi sitesinde indirect water cooling yazıyor
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapÜrünler/generators-ac-variable-speed/piccolo-5-marine.html
Büyük ihtimalle deniz suyu motorun içine değil yağ veya tatlı su soğutma sistemine entegre demek bilen varsa  makbule geçer sistemin artılarını eksilerini
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #12 : Eylül 14, 2021, 10:25:26 »
Kendi sitesinde indirect water cooling yazıyor
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapÜrünler/generators-ac-variable-speed/piccolo-5-marine.html
Büyük ihtimalle deniz suyu motorun içine değil yağ veya tatlı su soğutma sistemine entegre demek bilen varsa  makbule geçer sistemin artılarını eksilerini
Zaten bizim kullandığımız gerçek marin jeneratörlerde de exchanger var. Yani deniz suyu zaten içerideki tatlı suyu soğutuyor...
*

N. A.

« Yanıtla #13 : Eylül 14, 2021, 18:11:30 »
2 yıldır ficher panda 5000i neo kullanıyorum. Değişken devirli, inverterli. Beni hiç üzmedi. Servisi yaygın. Arkadaşta fabrika montaj onan var. 2 kez arızalandı 1 yılda. Yani her ürün arıza yapabiliyor. Ama bu cihazlar uzun süre kullanım için dizay edilmiş. Ben tahmini günde 6-8 saat çalıştırıyorum sıcak günlerde. Bakımını zamanında yaparsanız, kullanım tavsiyelereniye uyarsanız arıza olasılıkları düşüktür. Panda derim servisinin yaygın olması nedeniyle.
*

H. E.

« Yanıtla #14 : Eylül 14, 2021, 18:25:27 »
2 yıldır ficher panda 5000i neo kullanıyorum. Değişken devirli, inverterli. Beni hiç üzmedi. Servisi yaygın. Arkadaşta fabrika montaj onan var. 2 kez arızalandı 1 yılda. Yani her ürün arıza yapabiliyor. Ama bu cihazlar uzun süre kullanım için dizay edilmiş. Ben tahmini günde 6-8 saat çalıştırıyorum sıcak günlerde. Bakımını zamanında yaparsanız, kullanım tavsiyelereniye uyarsanız arıza olasılıkları düşüktür. Panda derim servisinin yaygın olması nedeniyle.
Niyazi korsan, ortalama tüketim hesapladınız mı? Bende de aynı jeneratör var. Henüz çok yeni. Tüketim miktarını tahmin etmek istiyorum.