0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ş. Ö.

Ynt: EL TELSİZİ KONUSUNDA ÖNERİLERİNİZ
« Yanıtla #60 : Şubat 25, 2016, 10:08:23 »
RS 8000shipmate telsizime uzatma ile bir el ünitesi bağlama çalışmaları sürmekle beraber Antalyada el ünitesi girişine uygun bir 5pin erkek konnektor bulamadım.Bulduklarımdan bir tanesinin erkek uçları kalın ince olanın ise dizilimi uygun değil.istanbul da bulunabileceğini söylüyorlar.Yön gösterebilecek gezgin korsan var mı?
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Z. T. G.

« Yanıtla #61 : Şubat 25, 2016, 10:32:09 »
Baofeng

*

T. A.

« Yanıtla #62 : Şubat 25, 2016, 10:56:29 »
Baofeng
+1

Hem çinden geliyor, hemde kaybedince üzülmüyorsunuz.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sipariş verirken kablosunuda almakta fayda var..

Lazım olan korsanlara kendi düzenlediğim baofeng marin kanal listesini mail atabilirim.

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #63 : Şubat 25, 2016, 14:41:09 »
RS 8000shipmate telsizime uzatma ile bir el ünitesi bağlama çalışmaları sürmekle beraber Antalyada el ünitesi girişine uygun bir 5pin erkek konnektor bulamadım.Bulduklarımdan bir tanesinin erkek uçları kalın ince olanın ise dizilimi uygun değil.istanbul da bulunabileceğini söylüyorlar.Yön gösterebilecek gezgin korsan var mı?

Eski konnektörlerin diğer çiftini bulmak zor olabiliyor.
Bunun yerine telsiz gövdesinin uygun bir yerine yeni bir delik delip çift olarak bulunabilen başka bir konnektör monte etme yollu düşünülebilir..

istanbulda Karaköy-Selanik pasajında veya Perpa'daki firmalara ulaşıp email ile resim gönderip sormak filan da olabilir..

*

Ş. Ö.

« Yanıtla #64 : Mart 17, 2016, 09:45:15 »
Salondaki telsizden havuzluğa el ünitesi çekmek ile ilgili çalışmalarım vardı.Waterproof el ünitesi 5 pin blendajlı kablo almış idim.Bu arada Tümay korsanımın cesaretlendirmesi ile bir el telsizi siparişi vermiştim şu an elime ulaştı ,uzatmaya telsiz üzerine konnektör bağlamaya gerek kalmadı.Ürünün waterproof olduğu pilinde 2800mAh olduğu iddaa ediliyor kullandıktan sonra tekrar dönüş yapacağım.

*

F. T.

« Yanıtla #65 : Mart 17, 2016, 10:21:03 »
Merhaba, bende bu hafta bu cihazı aldım. Kullanıcı yorumları iyi olduğunu iddaa ediyor.
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hatta Yorum bu :

I just got this VHF Radio. I have a fixed mount unit in my bigger boat and my test showed with line of sight transmission it goes about 5 miles very well and then starts to drop off because the antenna on this handheld radio will limit your distance. I set it up to connect to my long VHF antenna in the big boat and tested it out to 7 miles with a friends boat that had a fixed mount VHF radio. At that point it started to get a weak signal. This is a very good radio with good battery life, all during my testing at 5 watts (about 3 hours almost full time) the battery was still showing fully charged. This is a good product for the money. I plan on using it as a back up unit to hail nearby boats in case of emergency. You can spend a lot more on better radios, but this one fit my needs well.

Aldığım cihazın Amazon linki burada:

Fiyat 50 $. Fark ettiyseniz cihaz linkte kullanılmış yazmakta. Ama satıcı mağaza, bu ara bu şekilde fiyatlar Amazonda revaçta. Umuyorum ki teşhir ürünü zira fiyat %50 daha uygun, bakalım ne çıkacak.

Selamlar.
*

O. A.

« Yanıtla #66 : Mart 17, 2016, 10:26:47 »
Ben bunu aldim su gecirmez dediler ,suda yuzer dediler her seyi dediler bende inandim aldim memnunum
« Son Düzenleme: Mart 17, 2016, 10:29:56 Gönderen: Olcay Aydın »
*

H. E.

« Yanıtla #67 : Mart 17, 2016, 10:55:58 »
Salondaki telsizden havuzluğa el ünitesi çekmek ile ilgili çalışmalarım vardı.Waterproof el ünitesi 5 pin blendajlı kablo almış idim.Bu arada Tümay korsanımın cesaretlendirmesi ile bir el telsizi siparişi vermiştim şu an elime ulaştı ,uzatmaya telsiz üzerine konnektör bağlamaya gerek kalmadı.Ürünün waterproof olduğu pilinde 2800mAh olduğu iddaa ediliyor kullandıktan sonra tekrar dönüş yapacağım.

Bu üstüne yazılım yüklenen aletlerden mi?
*

Ş. Ö.

« Yanıtla #68 : Mart 17, 2016, 11:24:49 »

Bu üstüne yazılım yüklenen aletlerden mi?
Öyle olduğunu umuyorum.Program kablosunu daha sonradan sipariş verdiğim için henüz elime geçmedi elle de frekans girilebildiğini gösteren youtube da videolar var.Çalışıp yapacağım umuyorum tekrar dönüş yaparım.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #69 : Mart 17, 2016, 12:29:07 »
Bu programlanan cihazlar yerine az daha fark verip gerçek marine vhf almayı tavsiye ederim.
*

S. T.

« Yanıtla #70 : Mart 17, 2016, 12:47:48 »
Programlama kablosu,el mikrofonu,baofeng telsiz 3'ü bir arada 41 dolara mal oldu..yaklaşık bir ay oldu hala gelmedi:)) Hepsi aynı anda gelsin diye aynı satıcıdan almıştım,hollanda posta şirketi vasıtası ile hollanda üstünden geliyormuş..alırken satıcının kargo detaylarına dikkat edin..
*

Ş. Ö.

« Yanıtla #71 : Mart 17, 2016, 12:58:31 »
Programlama kablosu,el mikrofonu,baofeng telsiz 3'ü bir arada 41 dolara mal oldu..yaklaşık bir ay oldu hala gelmedi:)) Hepsi aynı anda gelsin diye aynı satıcıdan almıştım,hollanda posta şirketi vasıtası ile hollanda üstünden geliyormuş..alırken satıcının kargo detaylarına dikkat edin..
Servet Korsanım;
12,02,2016 da yollanmıştı.17.03.2016 da elime geçti.

logistics company:  PostNL

« Son Düzenleme: Mart 17, 2016, 12:59:20 Gönderen: Şevket Öztürk »
*

H. A.

« Yanıtla #72 : Mart 17, 2016, 13:14:20 »
 Şevket  korsanım  telsiz  gümrük sorunu olmadan elinize geçmiş olmalı .Bu cihazı amatör telsizci arkadaşlar kullanıyor.Bende getirmeyi düşünmüştüm. gümrük sorun olur diye çekindim.
*

S. T.

« Yanıtla #73 : Mart 17, 2016, 17:46:25 »
Servet Korsanım;
12,02,2016 da yollanmıştı.17.03.2016 da elime geçti.

logistics company:  PostNL

Barkod numarası takibi sonucu, ptt işyerine gelmiş,dagıtıma verilmeyi bekliyor..

« Son Düzenleme: Mart 17, 2016, 17:49:49 Gönderen: Servet Tunç »
*

S. T.

« Yanıtla #74 : Mart 17, 2016, 17:57:20 »
Merhaba, bende bu hafta bu cihazı aldım. Kullanıcı yorumları iyi olduğunu iddaa ediyor.

Hatta Yorum bu :

I just got this VHF Radio. I have a fixed mount unit in my bigger boat and my test showed with line of sight transmission it goes about 5 miles very well and then starts to drop off because the antenna on this handheld radio will limit your distance. I set it up to connect to my long VHF antenna in the big boat and tested it out to 7 miles with a friends boat that had a fixed mount VHF radio. At that point it started to get a weak signal. This is a very good radio with good battery life, all during my testing at 5 watts (about 3 hours almost full time) the battery was still showing fully charged. This is a good product for the money. I plan on using it as a back up unit to hail nearby boats in case of emergency. You can spend a lot more on better radios, but this one fit my needs well.

Aldığım cihazın Amazon linki burada:

Fiyat 50 $. Fark ettiyseniz cihaz linkte kullanılmış yazmakta. Ama satıcı mağaza, bu ara bu şekilde fiyatlar Amazonda revaçta. Umuyorum ki teşhir ürünü zira fiyat %50 daha uygun, bakalım ne çıkacak.

Selamlar.

Uniden'in sabit telsiz cihazları da çok güzel,amazon'da yüz dolar civarı bulunabiliyor..ama serbest ithal telsiz  cihazları listesinde adı geçmiyor..gümrüğe takılma ihtimali olabilir..BTK 2 listesi var listedeki cihazlar gümrükten geçerken sorun oluşturmuyor,baofeng de bu listede bulunanlardan..diğerleri biraz gümrük memurunun o günkü ruh haline kalmış..
« Son Düzenleme: Mart 17, 2016, 17:58:05 Gönderen: Servet Tunç »