0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Ç.

Demirler
« : Haziran 19, 2010, 19:09:03 »
Teknelerimizde çok çeşitli demirler kullanırız. Bu demirlerin her birinin değişik iyi ve kötü yönleri vardır. Önemli olan marka demir kullanmaktır. Örneğin CQR bir markadır, ama bir çok yerli ve yabancı firma tarafından taklit edilmektedir....

Böyle başlayıp son zamanlarda piyasaya çıkan yeni modeller hakkında okuduğum bir makaleden bahsedecektim. Sonra vazgeçtim. Neden mi? Rocna bu demirler içinde gerçekten ün kazanmış biriydi, ancak öğrendim ki artık Rocna imalatını Çin'e kaydırmış. Bilginiz olsun.

*

U. U.

Ynt: Demirler
« Yanıtla #1 : Haziran 19, 2010, 19:11:04 »
Ahmet korsanım imalatını çine kaydırmayan bir marka kaldımı ki  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .

*

K. K.

« Yanıtla #2 : Haziran 19, 2010, 20:34:37 »
Bugüne kadar bir sürü çapa kullandım. (Danfort,şemsiye,admiralti)

Fakat yüzümü kara çıkarmayan tek çapa şimdi kullandığım çapa oldu. En sert havalarda bile milim kaçırmadı. Tekneyi aldığımda zaten üzerindeydi. Sonradan modelini öğrendim Bügel çapaymış.

*

A. Ç.

« Yanıtla #3 : Haziran 19, 2010, 21:01:41 »
Özellikle imalatı Çin'de yapılan deniz malzemelerinin ne kadar çok sorun çıkardığını tecrübelerimle ve okuduklarımla biliyorum. Bir çapa üreticisinin reklamında kullandığı bir sloganı hatırlatayım:
Eğer denizde taklit fırtınalar beklemiyorsanız taklit demir kullanmayın.

*

M. E.

« Yanıtla #4 : Haziran 19, 2010, 22:36:33 »
Ben tam olarak anlayamadım galiba konuyu...
Neyi konuşuyoruz?
İmalat politikasını bir takım sebeplere bağlı olarak değiştirmiş ve artık Yeni Zellanda'da değil ama Çin'de üretim yapan bir yapımcının ürünlerini kullanmayın mesajı mı veriliyor?
Taklit ile kast edilen ile bu politika değişkliğinin aynı olduğunu mu iddia ediyoruz?
Ya da, bu demirleme konusunda hemen çoğu zaman olduğu gibi, "benim demirim en iyidir" tartışmasına mı gireceğiz? )))

*

A. Ç.

« Yanıtla #5 : Haziran 20, 2010, 10:30:10 »
Fikir tamaen benim şahsi fikrimdir. Üretimin Çin'e kaydırılması büyük olasılılkla kısa dönemde kalitede herhangi bir soruna neden olmayacaktır, çünkü firma üretimin her safhasını titizlikle denetleyecektir. Kalite oturduktan sonra ise denetim zayıflayacak ve kalite düşecektir. Bu filmi ben bir çok değişik üründe izledim.

İlk yazıyı ise daha çok bilgilendirme amacı ile yazdım. Şimidi tekrar okudum biraz kendi fikirlerimi de katmışım.
*

D. A.

« Yanıtla #6 : Haziran 23, 2010, 00:51:25 »
Pazar günkü kayıplarımdan biri de demirim oldu. Tekne Algomar 31 modeli. Fiyat performans dengesi iyi olan hangi demiri kullanmamı önerirsiniz?
*

Ö. E.

« Yanıtla #7 : Haziran 23, 2010, 07:51:52 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Pazar günkü kayıplarımdan biri de demirim oldu. Tekne Algomar 31 modeli. Fiyat performans dengesi iyi olan hangi demiri kullanmamı önerirsiniz?

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap