0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. D.

11$ a zincir sayacı
« : Nisan 02, 2016, 01:07:41 »
Sevgili korsanlar.  AliExpress te dolaşırken 1 ay önce aşagıda linkini paylaştığım bu sayaca rastladım. Ve bunu biraz incelediğimde  Irgata monte ederek küçük bi hesaplamayla kaç metre zincir saldığımı veya topladıgımı hesaplayabilecegimi düşündüm. Ve çok ucuz olduğu için denemekte fayda var diyerek sipariş verdim. Malzeme bu gun geldi. Pille ve mıknatısla  çalışşan, dijital göstergeli çok basit bir sayaç düzeneği. Üstelik sürekli suda kalacak kısmı plastik bir malzemeden. Biraz su gecirmez bant kullanarak su gecirmezliği sağlanabilir düşüncesindeyim. Dijital göstergesi kablo ile cockpit e taşınabilirmi, yani veri kaybı yaşanırmı ? Bir dezavantajı varmıdır veya montajda nelere dikkat etmeliyim. ? Teknik açıdan bir bakarsanız herkes için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Malum zincir sayaçları çok pahalı. Forumlar da aradım ama bu cihazla yada benzeri bir cihazla ilgili bir paylalaşıma rastlamadım. Ayrıca bu cihazın çok daha kaliteli olanları mevcut.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. Z.

Ynt: 11$ a zincir sayacı
« Yanıtla #1 : Nisan 02, 2016, 01:25:23 »
Nusret korsan, yanılttın bizi,  $11 demişsin. Pahalı deyip tam cayacakken linke baktım. $10.44 yani dediğinden 44 cent ucuz. Yani bütçeye uygun. Böyle 44 centlik yanlış yönlendirmeler yapmayalım lütfen Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hay Allah razı olsun hemen sipariş verdim. Çok teşekkürler..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. D.

« Yanıtla #2 : Nisan 02, 2016, 01:34:14 »
Hakan korsanım özür dilerim ne diiim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
Woterproof Monta ihtiyacınız varsa birde bu linke bakın. 119 TL. 1 hafta önce geldi. Ve çok memnun kaldım. Yalnız 1 yada  2 beden buyuk sipariş verin. Çinlilere göre sanırım bedenleri. küçük gelebiliyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. Z.

« Yanıtla #3 : Nisan 02, 2016, 01:37:57 »
Fiyat komik ürün nefis valla ama bu durumda bana göre sanayi boy çıkmaz gibi bu Çincilerden  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. D.

« Yanıtla #4 : Nisan 02, 2016, 01:43:28 »
Bende çok ufak değilim. 95 kg.Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap XL istedim. Tam oldu. Pantalonlarda mevcut. Herkese tavsiye ediyorum bu siteyi. Gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.

*

n. k.

« Yanıtla #5 : Nisan 02, 2016, 08:15:50 »
Nusret kaptanım, zahmet olmaz ise montajını yaptığınızda en son halini fotoğraflayıp paylaşırsanız çok makbule geçer.
Bisikletlerdeki tekere takılan mesafe ölçerlere çok benziyor.  O mu değil mi anlayamadım. Bisikletteki sistem şöyle: bir alıcı var bir de mıknatıs. Mıknatıs alıcının önünden ne zaman geçse alıcı onu 1 diye sayıyor. O birin değeri bisiklet teker çevre uzunluğu ile çarpılınca kat edilen mesafe meydana çıkıyor. 

Sent from my iPhone using Tapatalk
*

N. D.

« Yanıtla #6 : Nisan 02, 2016, 09:59:47 »
Nuri kaptanım. Aynen öyle. Hatta buldum bir tane. Bence  bu daha güzel ve teknelere daha uygun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Aşağıda ki link te paylaştım

« Son Düzenleme: Nisan 02, 2016, 10:00:43 Gönderen: Nusret Dayı »
*

N. D.

« Yanıtla #7 : Nisan 02, 2016, 10:05:37 »
Aşagıda ki linkte waterproof olanları da var.

*

Ş. Ö.

« Yanıtla #8 : Nisan 02, 2016, 10:12:19 »
Sevgili korsanlar.  AliExpress te dolaşırken 1 ay önce aşagıda linkini paylaştığım bu sayaca rastladım. Ve bunu biraz incelediğimde  Irgata monte ederek küçük bi hesaplamayla kaç metre zincir saldığımı veya topladıgımı hesaplayabilecegimi düşündüm. Ve çok ucuz olduğu için denemekte fayda var diyerek sipariş verdim. Malzeme bu gun geldi. Pille ve mıknatısla  çalışşan, dijital göstergeli çok basit bir sayaç düzeneği. Üstelik sürekli suda kalacak kısmı plastik bir malzemeden. Biraz su gecirmez bant kullanarak su gecirmezliği sağlanabilir düşüncesindeyim. Dijital göstergesi kablo ile cockpit e taşınabilirmi, yani veri kaybı yaşanırmı ? Bir dezavantajı varmıdır veya montajda nelere dikkat etmeliyim. ? Teknik açıdan bir bakarsanız herkes için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Malum zincir sayaçları çok pahalı. Forumlar da aradım ama bu cihazla yada benzeri bir cihazla ilgili bir paylalaşıma rastlamadım. Ayrıca bu cihazın çok daha kaliteli olanları mevcut.

Nusret Korsanım;
Paylaşım için teşekkürler. Sayaç ırgatın tamburu geri döndüğünde geriye de sayıyor mu? Zinciri salmaya başladık saymaya başladı çekmeye başladığımızda geri mi sayıyor (ters dönüş başladında) üstüne mi sayıyor ?Dönüş yönü tersine olduğunda sayaç eksiliyor mu?
*

N. D.

« Yanıtla #9 : Nisan 02, 2016, 11:22:41 »
Şevket korsanım. Şimdi denedim. Evet geri dönüşte de üstüne sayıyor. Ama reset düğmesi var. Sıfırladığınız da sorun kalmıyor.
*

Ş. Ö.

« Yanıtla #10 : Nisan 02, 2016, 11:30:35 »
Şevket korsanım. Şimdi denedim. Evet geri dönüşte de üstüne sayıyor. Ama reset düğmesi var. Sıfırladığınız da sorun kalmıyor.
Nusret Korsanım;
Sağ olun.Bağlayıp kullanım sonrası görülerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.Mıknatısı ve ölçüm probunu zincirden koruyarak takma işini yaptınızda lütfen paylaşın. Zincir boyamadan kurtulalım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. D.

« Yanıtla #11 : Nisan 02, 2016, 12:07:18 »
Bir fırsatını bulunca önümüzde ki hafta montajını yapacağım. Bende çok merak ediyorum performansını. Tabi bu cihazın daha hassas ve kalitelileri vardır. Onlardan almakta fayda var. Önce bir olsun da. Gerisi kolay. 
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #12 : Nisan 02, 2016, 13:12:06 »
Benim kullandığım bisiklet km sayacı (computer de diyorlar) teker çapına göre programlanıyor, ama belirli ölçüden küçük değer kabul etmiyor, kavaleta çapı az gelir.
Böyle bir sınırlama olup olmadığına dikkat etmek gerekir.

Bir de yine kablosuz bisiklet kompüterlerinin iletişim mesafesi 1m civarında, havuzluktan çalışmayabilir.
*

N. D.

« Yanıtla #13 : Nisan 02, 2016, 14:49:29 »
Özgür korsanım. Biraz araştırma yaptım. Bir elektronikçi arkadaşa sordum. Bu tür sistemlerin içinde çok basit bit cam röle sistemi olduğunu ve blandajlı bir kablo ile istediğin kadar mesafeye taşıyabileceğimi her hangi bir kayıbın olmayacağını söyledi. Ayrıca Bu rolenin çap ile alakası olduğunu sanmıyorum. Çünkü mıknatısı seri bir şekilde okuyucunun önünden geçirdiğimde hiç takılmadan veya atlamadan sayıyor.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #14 : Nisan 02, 2016, 17:46:07 »
Eğer sayacağınız şey "adet" ise sorun yok zaten, çok daha basit çözülür, (sanayide aynı mantık çeşitli elektro mekanik sayaç bulunur)

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Gibi...

adet sayısını kavaleta çevresi ile çarpar kaç metre zincir geçtiğini hesap edersiniz. Kafadan hesap yapmak gerekir.

Bunu bisiklet bilgisayarı kendi yapıyor, kafaya gerek yok! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

ama bu bilgisayarın kavaleta çapında tekerlek ölçüsünü kabul ediyor olması lazım.

Üstelik bisiklet bilgisayarı esas olarak hızı ölçtüğünden ırgatın zorlanıp zorlanmadığını da görmüş/anlamış olursunuz.
« Son Düzenleme: Nisan 02, 2016, 17:48:04 Gönderen: Özgür Ökten »