0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

Bu Sivriada niye sivri kardeşim? Düzleyin!
« : Ekim 03, 2018, 15:52:24 »
Sivriada tam işe yarar hale getirilecekken bazı işbilirler işleri durdurtmuşlar. Nasıl gelişecek buralar?

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

G. B.

Ynt: Bu Sivriada niye sivri kardeşim? Düzleyin!
« Yanıtla #1 : Ekim 07, 2018, 23:14:06 »
Birileri de şu sürekli sivrilmekte olan kentlerimizi törpülese. Özellikle büyük kentler, sadece yukarı doğru değil, aşağı doğru da sivriliyor: toprağa gömülü, 7-8 katı bulan bodrumlar.

*

S. T.

« Yanıtla #2 : Ekim 08, 2018, 17:43:58 »
Haydarpasa mendireginin taşlarının sivriden alındıgını okumuştum geçmiş zaman bir yerden..Belki sivriliği bu kaya parcalamaları olayından geliyordur..

*

A. Ç.

« Yanıtla #3 : Ekim 08, 2018, 17:53:03 »
Sivriada zaten sivri idi, sadece şu anki mendireğin bulunduğu yerde, su içinde kayaların ardında küçük bir sahili vardı. Haydarpaşa mendireği için o mendirek yapıldı, İstanbul'dan görünmeyen yüzü kaya almak için dümdüz edildi. Sadece güneydoğudaki yıkıntının olduğu yere tarihi eser olduğu için dokunmadılar. Adanın zirvesi şu anda da duran fenerin bulunduğu tepe idi. Benim hatırladığım adanın adının Hayırsızada olduğu idi. Eskiden sokak köpekleri bu adaya bırakılırmış. Ben rastlamadım.

*

A. Ç.

« Yanıtla #4 : Ekim 08, 2018, 17:55:35 »
Düzlerler de bu ara kriz var mı yok mu o tartışılıyor. Kriz yoksa para harcanabilir ama, herhalde yenilenen Yassıada'nın açılıp harika sonuçların alınması beklenmesi daha  doğru olur.  Eğer Yassıada yeterse o zaman tepesine Mevlevi dervişi heykeli dikilecek, New York Hürriyet Abidesinden büyük olacakmış. Tepenin üzerinde gece de aydınlatılırsa, daha şık durur.
« Son Düzenleme: Ekim 08, 2018, 17:58:26 Gönderen: Ahmet Çelenoğlu »

*

D. E.

« Yanıtla #5 : Ekim 09, 2018, 15:09:00 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Düzlerler de bu ara kriz var mı yok mu o tartışılıyor. Kriz yoksa para harcanabilir ama, herhalde yenilenen Yassıada'nın açılıp harika sonuçların alınması beklenmesi daha  doğru olur.  Eğer Yassıada yeterse o zaman tepesine Mevlevi dervişi heykeli dikilecek, New York Hürriyet Abidesinden büyük olacakmış. Tepenin üzerinde gece de aydınlatılırsa, daha şık durur.
Yahu ben seni seviyorum ağabey  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap sağlıkla uzun zaman denizlerde ol emi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap