0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. T.

Bavaria 46 On kamara donusumu
« : Nisan 09, 2020, 11:39:32 »
2016 model sonrasi 4 kabin versiyon Bavaria 46 teknelerde, 2 kamara olarak bolunmus on kamarasi kolayca tek master kamaraya donusturebiliyor mu?

Ozgur Okten korsan sanirim bu konuyu en iyi siz cevaplarsiniz. Sizin Marlin’in tanitiminda oyle bir sey yaziyordu sanki.

Tesekkurler.

*

Ö. Ö.

Ynt: Bavaria 46 On kamara donusumu
« Yanıtla #1 : Nisan 09, 2020, 11:59:16 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
2016 model sonrasi 4 kabin versiyon Bavaria 46 teknelerde, 2 kamara olarak bolunmus on kamarasi kolayca tek master kamaraya donusturebiliyor mu?
Ozgur Okten korsan sanirim bu konuyu en iyi siz cevaplarsiniz. Sizin Marlin’in tanitiminda oyle bir sey yaziyordu sanki.
Evet, biz Marlin'i (2016 Bavaria C46 Style) aldığımızda 3 kamara idi, onu flex-cabin 4'e çevirdik.

Bavaria ilk satın alırken flex-cabin sistemini 4-5bin€'ya opsiyon olarak ekliyor, ama Türkiye'deki bir tekne için bu opsiyonu sonradan satın almak pek mümkün değil, ellerinde olan bir donanım değil, yeni gelecek bir tekneye yükleyip getiriyorlar, astarı yüzünü geçiyor.

Biz birkaç marangozdan teklif aldıktan sonra düzgün yapacağına güvendiğimiz birine verdik işi. Yarı fiyata mal oldu.
Tam orijinali gibi olmasa da artık 15dk içinde söküp takabildiğimiz, tüm parçaları diğer kamaraların yatak altlarına sığdırabildiğimiz bir flex kabin sistemimiz oldu.

Süreçte en zor ve zaman kaybına sebep şey bavarianın orijinal mobilya kaplamasını bulmak ve rengini tutturmak oldu.

Sizinki flex (takıp çıkartılabilir) değil ise yine de dert değil, muhtemelen benzer parçalar sikalanarak sabitlenmiştir.
Çok zorlanmadan çıkartabilirsiniz sanırım. ama parçalar daha büyük olabilir, tekne içinde muhafazası zor olabilir.

Yatak üzerine gelen ara parçalar tavanda fiber kalıbın içindeki bir kanala giriyor, söktüğünüzde gayet temiz düzgün bir görüntü var.
Alt kısım ise orijinalinde yatak platformunun arasındaki bir kanala giriyor, yine söküldüğünde yamuk yumuk bişey kalmıyor.
Kapı ile yatak arasındaki büyük dikmeler söküldüğünde zeminde bir iki küçük delik kalıyor sadece..
Kapılar ise flex sistemde sökülmüyor, bölmeyi söktüğünüzde master kamaranın iki kapısı oluyor. Orijinaline göre bir miktar alan kaybı var tabi ama çok büyük sorun değil.

Tüm elektrik düğmeleri zaten iskele-sancak ayrı ayrı yapılmış, o konuda bişey yapmaya gerek yok.

Kolay gelsin.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #2 : Nisan 09, 2020, 12:01:57 »
Ek bilgi;
Style modelinde yatak önünde süngerli bir taç var, normal C46'larda yok, o bölüme bölme parçasını düzgün denk getirmek de zor oldu biraz.

ve bölme yapınca yatak alanları biraz daraldığı için yatağın kıç-dışa bakan köşelerindeki üçgen alanlara da ayrıca tak-çıkar minder yaptırmak durumunda kaldık.

*

M. T.

« Yanıtla #3 : Nisan 09, 2020, 12:17:41 »
Tesekkurler Ozgur Korsan. Ben 4 kabin versiyonu 3 e donusturmek istiyorum. Satilan butun charter Bavaria 46 lar 4 kabin. Onde genis bir master kabin istedigim icin o bolmeleri sokmek isterim, eger bi Bavaria 46 alirsam.

Bu bolmeleri cikardiktan sonra kenar da ek minderleri filan da sokunce, orjinal master kabin gibi oluyor mu onu merak etmistim.

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #4 : Nisan 09, 2020, 12:43:01 »
Tesekkurler Ozgur Korsan. Ben 4 kabin versiyonu 3 e donusturmek istiyorum. Satilan butun charter Bavaria 46 lar 4 kabin. Onde genis bir master kabin istedigim icin o bolmeleri sokmek isterim, eger bi Bavaria 46 alirsam.

Bu bolmeleri cikardiktan sonra kenar da ek minderleri filan da sokunce, orjinal master kabin gibi oluyor mu onu merak etmistim.

Eğer alacağınız 4 kabin flex-cabin-system denilen portatif bölme ile bölündüyse çok kolay, 15dk'da bölmeleri sökülebilir, hiçbir rahatsız edici iz kalmaz.. köşedeki üçgen minderleri de kaldırınca orijinal master kamaraya kavuşursunuz.. (sabit 2 kapı hariç, onlar flex sistemde de bölmeleri taşıyıcı oldukları için sabit monte ediliyor..)

eğer fabrikasyon sabit 4 kamara ise, yine aynı yere monte edilmiş bölmeler var, ama sök-tak özelliğinde değil, sabit vidalanmış ve sikalanmış olacak.. sökmesi biraz daha uğraştırır, söktükten sonra da belki biraz sika temizleyip delik rötüşlarsınız, hepsi bu..
yoksa teknenin iç kalıbı hepsinde aynı.. (C46 ve C46style'lar birbirinden azcık farklı..)

köşe minderleri de sabit olabilir, belki kaldırdığınızda altı çirkin çıkabilir, ama kolayca çözülecek kozmetik işler..

charter teknelerinin çoğu flex cabindir diye düşünüyorum..

*

A. Ç.

« Yanıtla #5 : Nisan 09, 2020, 14:35:22 »
Ara bölme sökülünce sanırım, ortadan parçalı iki yatak kalıyor, benim gibi yatağın ortasında yatmaya meraklı iseniz rahatsızlık verebilir, ama bölmeleri söktükten sonra tek parça bir yatak yaptırmak zor olmasa gerek.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #6 : Nisan 09, 2020, 15:40:49 »
Ara bölme sökülünce sanırım, ortadan parçalı iki yatak kalıyor, benim gibi yatağın ortasında yatmaya meraklı iseniz rahatsızlık verebilir, ama bölmeleri söktükten sonra tek parça bir yatak yaptırmak zor olmasa gerek.
Hayır, paneller çıktığında iki parça yatak kalmıyor.

Sadece iki yatak arasında bir plaka kontraplak girecek kadar (2x2cm gibi) bir kanal kalıyor.
Üstüne yatak konulduğunda asla hissedilecek birşey değil, ki zaten yatak altındaki kontraplaklarda 25x30cm'lik kapak delikleri var hem de yatak iki parça, ortaya minderlerin birleşim yeri geliyor zaten.

paneller yerindeyken yatak altlarının görüntüsü bu;
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ç.

« Yanıtla #7 : Nisan 09, 2020, 17:18:22 »
Resimde yatakların altında kapaklar görünce aklıma geldi..

Dünyanın en keyifli işi yeni aldığın teknede bu tip kapakların altında ne var,açınca ne çıkacak heyecanı..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap hele ikinci el ise..

Olmadık yerden,lambalar,sahibi tarafından unutulmuş yedek parçalar,dürbün vs...

Teknemi aldıktan tam bir sene sonra,heryeri kurcaladığım halde,kendime bile inanmıyorum çünkü dikkatimi çekmemişti,ön kabin yatağının altında,onlarca ve düzenli paslanmaz vidalar ile sabitlenmiş taban parçası gördüm..sanki teknenin elektrik sistemini saklayan açılmaması gereken bir etki bırakıyordu..

Hanımın, ”her yeri söküp durma tekneyi batırıcan bir gün”  lafını duymamış gibi yapıp parçayı söktüm..

Gazete kağıtlarına sarılmış tavla büyüklüğünde bir şey çıktı..Amma kıymetli tavlası varmış derken ve çıkarırken çok ağır olduğunu farkettim..yerinden zor çıkarttım yanındada siyah naylona sarılmış metrelerce kablo,antene benzer bişey,bağlantı jakları ıvır zıvır..

Gazeteyi özenle söktüm..siyah büyükçe bir ekran görünce lcd tv zannettim..Markasınıda daha önce duymamıştım..42 CE SIMRAD..

Daha toy ve yeni denizciliğe ayak bastığımız için bu tür cihaz bilgilerim yoktu..

Domestoslu bezlerle silindikten sonra hanımdan cihazı teslim aldım..

Sonsuz elektronik bilgimle..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap el yordamı ve mantık çerçevesinde aleti kurdum ve düğmeye bastım...Bingooo..Görüntüleri üçe beşe bölen,çözünürlüğü acaip Manyak güzel bir chartplotter..allahh..sevincimi anlatamam..bir senedir bu işleri dandik bir ipad le götürüyorduk..

Dedimya tekneyi alalı bir sene olmuş..ne gerekse,heyecanla tekne işini artık bırakmış,inzivaya çekilmiş,teknenin eski sahibini aradım..teknenizin chartplotteri bile varmış diye..aaa o benim dedi geri istedi..soğuk sular başımdan aktı...

Şimdi size soruyorum..

Siz olsaydınız bu aleti,geri verirmiydiniz,vermezmiydiniz..

« Son Düzenleme: Nisan 09, 2020, 17:19:36 Gönderen: Serdar Çırak »
*

i. t.

« Yanıtla #8 : Nisan 09, 2020, 17:35:35 »
Resimde yatakların altında kapaklar görünce aklıma geldi..

Dünyanın en keyifli işi yeni aldığın teknede bu tip kapakların altında ne var,açınca ne çıkacak heyecanı..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap hele ikinci el ise..

Olmadık yerden,lambalar,sahibi tarafından unutulmuş yedek parçalar,dürbün vs...

Teknemi aldıktan tam bir sene sonra,heryeri kurcaladığım halde,kendime bile inanmıyorum çünkü dikkatimi çekmemişti,ön kabin yatağının altında,onlarca ve düzenli paslanmaz vidalar ile sabitlenmiş taban parçası gördüm..sanki teknenin elektrik sistemini saklayan açılmaması gereken bir etki bırakıyordu..

Hanımın, ”her yeri söküp durma tekneyi batırıcan bir gün”  lafını duymamış gibi yapıp parçayı söktüm..

Gazete kağıtlarına sarılmış tavla büyüklüğünde bir şey çıktı..Amma kıymetli tavlası varmış derken ve çıkarırken çok ağır olduğunu farkettim..yerinden zor çıkarttım yanındada siyah naylona sarılmış metrelerce kablo,antene benzer bişey,bağlantı jakları ıvır zıvır..

Gazeteyi özenle söktüm..siyah büyükçe bir ekran görünce lcd tv zannettim..Markasınıda daha önce duymamıştım..42 CE SIMRAD..

Daha toy ve yeni denizciliğe ayak bastığımız için bu tür cihaz bilgilerim yoktu..

Domestoslu bezlerle silindikten sonra hanımdan cihazı teslim aldım..

Sonsuz elektronik bilgimle..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap el yordamı ve mantık çerçevesinde aleti kurdum ve düğmeye bastım...Bingooo..Görüntüleri üçe beşe bölen,çözünürlüğü acaip Manyak güzel bir chartplotter..allahh..sevincimi anlatamam..bir senedir bu işleri dandik bir ipad le götürüyorduk..

Dedimya tekneyi alalı bir sene olmuş..ne gerekse,heyecanla tekne işini artık bırakmış,inzivaya çekilmiş,teknenin eski sahibini aradım..teknenizin chartplotteri bile varmış diye..aaa o benim dedi geri istedi..soğuk sular başımdan aktı...

Şimdi size soruyorum..

Siz olsaydınız bu aleti,geri verirmiydiniz,vermezmiydiniz..

tekne satilali bir sene olmus ve sizin hatirlatmanizla kisinin aklina gelmis.

satici uyaniklikyapiyor bence istemekle.

ben sizin yerinizde olsam vermem sonucta teknede her hangi bir olumsuzluk olsaydi satici bunu ustlenirmiydi sizce?

buyuk ihtimalle gordunuz incelediniz ve aldiniz satistan sonra olusan seyler beni ilgilendirmez diyicektir.

bu durumda ayni satin aldiniz  sekilde var olaniyla size aitir....

ben vermezdim ....
*

A. Ç.

« Yanıtla #9 : Nisan 09, 2020, 17:41:32 »
Tekne satılırken, aslında sadece içinde bırakılacak mallar bırakılır ve şahsi eşyalar alınır yani şapkanızı alır ve çıkarsınız. Tekne içinde hele bir tekne parçası kesinlikle satış öncesi çıkarılmadı ise veya satıcı, şunları şunları alacağım diye önceden deklare etmediyse, iyi niyetle unutmuş olsa bile teknenin malıdır. Kesinlikle iade etmeyin.
*

A. A.

« Yanıtla #10 : Nisan 09, 2020, 20:51:36 »
Kesinlikle verilmez. Ben teknemi satarken alıcı gelmeden alacağımı aldım.gözünün deydiği yada içerde kalan ne varsa alanındır dedim.
Hele hele 1 sene geçmiş oooo hayırlı olsun. güle güle gönül rahatlığı ile kullanın.ganimettir.helaldir
*

H. E.

« Yanıtla #11 : Nisan 09, 2020, 23:52:40 »
...42 CE SIMRAD..

...

Ne aramıştım öyle bir chartplotter'ı bendeki Simrad bozulunca.
*

S. K.

« Yanıtla #12 : Nisan 10, 2020, 01:26:24 »
Kimse sormamış, ben sorayım?

Sonuç ne oldu Serdar korsan? verdiniz mi yoksa "finders keepers losers weepers" tekerlemesini mi okudunuz telefonda?
*

S. Ç.

« Yanıtla #13 : Nisan 10, 2020, 02:26:13 »
Tabiki vermedim..çatır çatır kullandım çartplotırı yıllarca..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Simrad süper bir aletti..

Yeni arkadaşlar bilmez,bu olay 2010 yılında benim SANSED teknesinde geçti..

Kıssadan hisse,teknenizde kurcalanmadık yer bırakmayın..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimler aşşada..

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #14 : Nisan 10, 2020, 14:26:43 »
Ne aramıştım öyle bir chartplotter'ı bendeki Simrad bozulunca.
Farşların altında mı?