0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Ş.

2002 - 2003 Bavaria performansı...
« : Haziran 04, 2018, 11:41:37 »
Sevgili korsanlar,

Bir adet 2002 - 2003 Bavaria 44 peşindeyiz. 90'ların ikinci yarısındaki Bavaria'ların tank gibi sağlam olduğu ancak kamyon gibi ağır oldukları, yelken seyrinde çok ağır kaldıkları ile ilgili duyumlar aldım. Merak ettiğim; bu durum 2002 - 2003 modellere kadar devam ediyor mu?

Kullanmış ya da fikri olanlara danışmak isterim. Şimdiden teşekkür ederim Rüzgarınız bol olsun.

*

T. Ö.

Ynt: 2002 - 2003 Bavaria performansı...
« Yanıtla #1 : Haziran 04, 2018, 12:07:51 »
Bende 2003, 41feet vardı.
Efsane videoları vardır hız konusunda  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Rakip de hep Mehmet olmuştur nedense ?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

TANER

*

A. Ş.

« Yanıtla #2 : Haziran 04, 2018, 12:29:21 »
Oh oh iyi haberler gelmeye başladı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

T. Ö.

« Yanıtla #3 : Haziran 04, 2018, 12:42:21 »
Oh oh iyi haberler gelmeye başladı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Gerçekten o serinin performansı oldukça iyidir.
Mahir Günşiray'da da aynı yılın 38 feeti vardı.
Onun da performanstan memnun olduğunu hatırlıyorum.

TANER

*

E. O.

« Yanıtla #4 : Haziran 04, 2018, 13:07:54 »
2003 Bavaria 44 sahibiyim. Kısa salma lı modeli benimki. Yelken performansından memnunum, kısa salma bile olsa orsa performansı bence iyi.. sağlam bir tekne olduğunu da düşünüyorum gerçi bu ilk teknem diğer modeller hakkında deneyimim yok. İç dizayn ve ferahlığı belki fransız denklerine göre 1 tık düşük olabilir.

*

A. Ş.

« Yanıtla #5 : Haziran 04, 2018, 13:13:20 »
2003 Bavaria 44 sahibiyim. Kısa salma lı modeli benimki. Yelken performansından memnunum, kısa salma bile olsa orsa performansı bence iyi.. sağlam bir tekne olduğunu da düşünüyorum gerçi bu ilk teknem diğer modeller hakkında deneyimim yok. İç dizayn ve ferahlığı belki fransız denklerine göre 1 tık düşük olabilir.

Anayelkeniniz nasıl peki?
*

E. O.

« Yanıtla #6 : Haziran 04, 2018, 13:15:47 »

Anayelkeniniz nasıl peki?

Sarma anayelken..
*

N. D.

« Yanıtla #7 : Haziran 04, 2018, 14:35:49 »
Bende 2003, 41feet vardı.
Efsane videoları vardır hız konusunda  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Rakip de hep Mehmet olmuştur nedense ?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

TANER

Taner korsanim Videolar cok güzelmis  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Rosinante yi Eyüp korsanim kullanmiyordu galiba degilmi ?

- Benim 2011 Model yeni kasa 40 ilen bir tecrübem var 1 hafta kullandim kullandigimda 3 aylik tekne idi tek gelime her bakimdan cok kötüydü
- 2008 Model 50 2 hafta kullandim eski kasa Hizi yiyidi bence, dizayda ise cok eksik vardi.
-  35-38 2003 Model Bavaria- Azuree 40:  bir seferinde 35-38 2003 Model Bavaria bir tekneylen yaris ettim 25 nat rüzgarda zar zor gectik cilgin gibi gidiyordu iki ihtiyar dümende idi Bende Azuree 40 vardi o zaman.

-2007 Janu 49 Performance - 2015 46 Bavaria Yeni kasa  gecen senede Himelay ilen Sögüt Bozukkale arasi yaristik Onlarin icten sarma yelkenleri vardi benim klasik, Sögüt Ahtopottan ayrilmadan evvel Alman sahipleri bu tekne cok hizli seni geceriz falan dediler, di tabiki gecemediler Himelay i ama tahminimden hizli cikti 46  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Netice itibari ilen hiz konusunda yeni kasa 40 haric iyiydiler.

Cok degisik tekneler kiralayip 1-4 hafta arasi kullandim,  ben Bavari almam (benim sahsi düsüncemdir kimseyi baglamaz).

Ama alanada hayirli olsun derim, kafaniza yattiysa begendiyseniz bütcenize uygunsa sorun yoktur.

« Son Düzenleme: Haziran 04, 2018, 14:37:00 Gönderen: Nedim Delen »
*

Ö. Ç.

« Yanıtla #8 : Haziran 04, 2018, 15:18:50 »
Sevgili korsanlar,

Bir adet 2002 - 2003 Bavaria 44 peşindeyiz. 90'ların ikinci yarısındaki Bavaria'ların tank gibi sağlam olduğu ancak kamyon gibi ağır oldukları, yelken seyrinde çok ağır kaldıkları ile ilgili duyumlar aldım. Merak ettiğim; bu durum 2002 - 2003 modellere kadar devam ediyor mu?

Kullanmış ya da fikri olanlara danışmak isterim. Şimdiden teşekkür ederim Rüzgarınız bol olsun.
Hadi hayırlısı olsun. İnşallah istediğiniz gibi bir tekne bulursunuz Atilla korsanım.
*

H. E.

« Yanıtla #9 : Haziran 04, 2018, 15:24:16 »
Bir Bavyera atasözü şöyle der: "Bavaria, ne var ya?"  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. Ö.

« Yanıtla #10 : Haziran 04, 2018, 15:41:42 »
...
Taner korsanim Videolar cok güzelmis  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Rosinante yi Eyüp korsanim kullanmiyordu galiba degilmi ?
...

Yok, Merem vardı dümende.
Eyüp abinin üzgün bakışları yansımış görüntülere. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

TANER
*

H. E.

« Yanıtla #11 : Haziran 04, 2018, 15:54:13 »
...
Yok, Merem vardı dümende.
Eyüp abinin üzgün bakışları yansımış görüntülere. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

TANER

Motor çalışırken nasıl yarışılıyor?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. Ö.

« Yanıtla #12 : Haziran 04, 2018, 16:02:17 »
...
Motor çalışırken nasıl yarışılıyor?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bizde böyle, işine gelirse. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

TANER
*

H. E.

« Yanıtla #13 : Haziran 04, 2018, 16:15:10 »
...

Bizde böyle, işine gelirse. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

TANER

Zaten yarış kurallarında leblebi atmak da yok.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. E.

« Yanıtla #14 : Haziran 04, 2018, 16:27:01 »

Gerçekten o serinin performansı oldukça iyidir.
Mahir Günşiray'da da aynı yılın 38 feeti vardı.
Onun da performanstan memnun olduğunu hatırlıyorum.

TANER

Bahsi geçen 2003 38 feet tekneyi 6 yıldır ben kullanıyorum.
Yelken performansından memnunum. 15-16 knot rüzgarda, apaz seyirde ful arma 6,5-7,0 knot hıza ulaşıyor. Altı kirli olmasına rağmen.