0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

m.

Milyonlarca dönüm "Masmavi bir yer" ne tarafa düşer Usta ?
« Yanıtla #75 : Ocak 16, 2011, 18:30:54 »
Yine Naviga Ocak 2011 sayısndan...

Haldun Sevel Ustam gerçek bir deniz dervişi...
Hangi özlü yazısını öne çıkarayım...
Bilemedim...
Fakat iki alıntı yapmak elzem gibi geldi bana...
Bir daha düşünelim, unuttuysak hatırlayalım...

Ustam "Özgürlük korkusu" nu anlatıyor...

..... bastırılmış itaakar insanların, yalnızlıktan korkma, yalnız kalamama gereksinmleri onları ele geçirmiştir.
......................

Kültürel ve sanatsal değerlere değil de bir yere, bir güce ve toplumsal kalıplara ait olamadan yaşayamazlar.
Çünkü bu ait olma ihtiyacı o insanlara güvenlik duygusu vermektedir...
Paketlenmiş koliler haline getirerek...
Fakat insan, kadın ve özellikle erkek kendisini yetkin çevresine ve bastırılmış çoskularına bağlayan göbek bağlarından ne ölçüde kurtarmışsa, o ölçüde hür ve özgürdür.

Bir diğer alıntı ise, günümüz toplu yaşamına damga vuran tezatlığı yasıtacak nitelikte olan.
En önemlisi de bu....

Kültürün bilginin karalandığı ve kültürsüzlüğün bir doğallık güvencesi olarak yutturulduğu bu uğursuz dönemden çıkmak zorundayız... Gerekirse bir başımıza mı, evet bir başımıza...
O dönemden kurtulmuş olanların yaşadığı milyonlarca dönüm masmavi bir yer var, bul orayı.......

Herkesin, gözünün önündeki o masmavi yeri bulması umuduyla.....

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2011, 18:32:46 Gönderen: Mehmet Sütçü »

*

m.

Marmaris Yelkencileri ve Resimde ki gözyaşları.....
« Yanıtla #76 : Ocak 16, 2011, 20:02:21 »
Resmi görünce ılık ıllık bir şeyler eridi yüreğimde...
Koptum...
Ben Marmaris' aşığıyım...
Ne yapacağım bilmiyorum...

Hasan Onuker.
Yarışı yazmıyor, yaşatıyor ...

Zaman 20 kasım 2010... Burhanettin Tekdağ adına düzenlenmiş bir anı kupası yarışı...  
Bilenler bilir, Marmaris yelkencilerinin "mabedi" kutsal yer Marmaris Uluslararası Yat Külübü kısaca MIYC in bahçesi, Azmak Deresinin serinliği ve palmiyelerin gölgesinde, yemyeşil çimlerle kaplı tam bir yelkenci tapınağı...
Yarışlardan önce marinanın hemen yanı olduğundan toplantıları orda yaparlar.
Hani öyle topantı dediğime bakmayın, ciddi bir şey değil... Sazlı sözlü cümbür cemaat açılış partileri olur...
Ben uzaktan bakarım zevkle, tanımazlar, bilmezler beni...

Yine böyle bir partiyi Hasan Onuker anlatıyor... Alttaki resmin altında...

"...... alışkındım böyle anlarda böyle fotoğraflara, sonrasında aşka gelip çalan müziğin arasına korsan girişler yaptık adaşım Hasan Kaptanla birlikte.
Cem karaca dinledik, mesela "Resimde ki gözyaşları' nı." Kimse farkına varmadan bir kaç kere çaldık ayrıca. Mutlu ayrıldık o akşam, o bahçeden...

Bu gün Ertan Okyay Kardeşim Korsanım yine yarıştaydı Y/Y Doğa ile bu yelkenci mabedinde ve koyunda.
Yağmur altında...
Mavi Aşk bu işte...

&index=18

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2011, 20:05:30 Gönderen: Mehmet Sütçü »

*

E. O.

Ynt: Denizcilik yayınlarından ilginç sözler....
« Yanıtla #77 : Ocak 17, 2011, 09:09:01 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Resmi görünce ılık ıllık bir şeyler eridi yüreğimde...
Koptum...
Ben Marmaris' aşığıyım...
Ne yapacağım bilmiyorum...

Mehmet Korsanım, haftasonu ben de Marmaris' teydim.
Netsel Marina' nın Pontonlarında dolaştım. Hakuna Matata' yı gördüm. Sakin sakin, tertemiz duruyordu.
İskelenizdeki Pascal ve onun yanındaki Serendity (umarım doğru hatırlıyorumdur) ve önünde yatan miskin bir kedi...
Cumartesi güneşli sıcak, sanki yazdan kalan bir gün gibiydi. Dün ise böyle yağmur görmedim desem yeridir. Gök yarılmıştı sanki...
Sevgiler...

*

m.

« Yanıtla #78 : Ocak 17, 2011, 16:22:58 »
Mehmet Korsanım, haftasonu ben de Marmaris' teydim.
Netsel Marina' nın Pontonlarında dolaştım. Hakuna Matata' yı gördüm. Sakin sakin, tertemiz duruyordu.
İskelenizdeki Pascal ve onun yanındaki Serendity (umarım doğru hatırlıyorumdur) ve önünde yatan miskin bir kedi...
Cumartesi güneşli sıcak, sanki yazdan kalan bir gün gibiydi. Dün ise böyle yağmur görmedim desem yeridir. Gök yarılmıştı sanki...
Sevgiler...

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Serenity
Nöbetçi komşulardan...
Yaz kış teknesinde yaşayan İngiliz çift ve miskin tayfaları... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Hem sevdiğim (uzaktan), hemde biraz kızdığım miskin tayfa beni görünce yolu değiştirir. 
Rascal, uzun zamandır İngiltere de. Sanırım iyilerdir...Haberleşemedik.
Karşı tekne Rasty Beaver. Onlarda İngiliz ve Türkiye hastası...Bu kışı hava yolu ile gittikleri Mısır da geçirecekler.
Bizim punton çok renklidir...
Türk dostlar da var tabii.   
Teşekkürler... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

U. K.

« Yanıtla #79 : Şubat 13, 2011, 19:40:44 »
konu başlığına tam uymasa da...

vay beee, neler varmış???
buna da habercilik diyorlar

sonra da marinalara neden zam yapılıyor, bu vergiler neden gazlanıyor diyoruz?

*

m.

« Yanıtla #80 : Şubat 13, 2011, 20:34:59 »
konu başlığına tam uymasa da...

vay beee, neler varmış???
buna da habercilik diyorlar

sonra da marinalara neden zam yapılıyor, bu vergiler neden gazlanıyor diyoruz?

Sevgili Umut,
Meraktan Pendik civarına sordum, Hakuna Matata ki (28.5 m. kare) aşşağı yukarı Poyraz la aynı metrekare sanırım...

Gelen cevap hayal gibi...

Sayın Mehmet Sütçü,

Teknenizin ebatlarına göre yıllık bağlama bedeliniz ‘6.132,00 TL’dir.

Ancak 12,00 metre ve altı tekneler için bağlama yerlerimizin dolu olması sebebiyle sizin teknenize uygun bağlama noktası mevcut değildir.

İyi günler dileriz,

Anılan tekne, 12 metro için ödenecek senelik bağlama en az 12 bin TL .Bir de yıllık bakımları var... Hakuna Matata dan sadece 2.5 meter daha uzun bir tekne için iki misli fazla fiyat. Bu Türkiye için büyük rakkam...
Hatta, 160 bin övro bedelli videodaki tekne için bile fazla... Eğer,bu foruma giren bizim gibi insanlar bu tekneleri marina fiyatları yüzünden alamazsa bu tekneyi kime satacaklar.
İstanbulda ki amatör denizciler için kolaylıklar diliyorum...
Bu şartlar önümüzdeki yıllar için kötümser, karamsar bir tablo çizmiş durumda...

Sonumuz uğurlu olur inşallah.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

m.

« Yanıtla #81 : Şubat 13, 2011, 20:40:08 »
Bu konuda ayrıca bir yazım vardı dün...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. D.

« Yanıtla #82 : Ocak 23, 2013, 10:21:39 »
Okuyup önce gülümseten sonra düşündüren yazılar