0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. E.

Ynt: Göcek koyları ve restoranlarından hangisi?
« Yanıtla #90 : Temmuz 12, 2019, 22:40:47 »
Biz Denizci millet olur isek , Bu İstanbuldaki kebabçılar,Lahmacuncular,Çiğköftecilerde Denizci millet olacak mı ?

Urfalı midyeciler kesin olur, nede olsa balıklı göl falan onlar aşina ,,,,
Erzurumlu  çağ kebabçılardan şüpheliyim
Kafamda böyle sorular var
Açıkçası ?

*

Ö. S.

« Yanıtla #91 : Temmuz 13, 2019, 02:27:55 »
Fethiye tarafini dusunurseniz mutlaka Turunç Pinari Balikçi Osman derim, son iki gundur ordaydim.

Tesis harika karadan ulasim yok , Deniz tertemiz ve temizlik hizmet ust seviye , buna karsin fiyatlar tabiki pahali..

Biraz da solugan var diyebilir.

Ama yine de cok memnun kaldik, burdan takip edeni var ise, lahmacun pide ve pizza yapan firini tekrar hizmete sokarlarsa harika olacak..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*

A. Ş.

« Yanıtla #92 : Temmuz 19, 2019, 00:16:35 »
Arkadaşlar, forumu açtım ama sonra denizdeyken bilgisayarı açıp bakamadım. Bedri Rahmi ve Küçük Sarsala'ya gittim. Su almadığım için değerlendirme yapamam ama restoranlar çok pahalıydı.

Köfte üzerinden referans vereyim. Bedri Rahmi koyu Lykia restoranda köfte 80 TL, Sarsala'da 120 TL idi. Köfte diyorum bakın...

Bunlar net bir şekilde, Gökova ve Hisarönü koylarının üzerinde fiyatlar. Baya fark var.

*

A. U.

« Yanıtla #93 : Temmuz 19, 2019, 09:46:47 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Arkadaşlar, forumu açtım ama sonra denizdeyken bilgisayarı açıp bakamadım.

Oldu mu şimdi Atilla Bey. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Mevzu nerelerden nerelere gitti bu süreçte Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. E.

« Yanıtla #94 : Temmuz 19, 2019, 09:59:19 »
Arkadaşlar, forumu açtım ama sonra denizdeyken bilgisayarı açıp bakamadım. Bedri Rahmi ve Küçük Sarsala'ya gittim. Su almadığım için değerlendirme yapamam ama restoranlar çok pahalıydı.

Köfte üzerinden referans vereyim. Bedri Rahmi koyu Lykia restoranda köfte 80 TL, Sarsala'da 120 TL idi. Köfte diyorum bakın...

Bunlar net bir şekilde, Gökova ve Hisarönü koylarının üzerinde fiyatlar. Baya fark var.

Bu da iyiymiş Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Soruyu sorarım cevabını dinlemem demişsiniz.....
İş Yunanistan - Türkiye arasında savaşa kadar gidiyordu .....
Durdurdunuz İyi oldu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Selamlar

*

A. C.

« Yanıtla #95 : Temmuz 19, 2019, 10:17:02 »

Köfte 120 lira?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Et, balık vs. fiyatını durmak bile istemem bu durumda...
*

O. E.

« Yanıtla #96 : Temmuz 19, 2019, 13:08:16 »
Aslında Köfte 120 TL değil....Et
Yenen Ana yemek fix 120 TL yanında 5-6 çeşit meze .....su ekmek vs....
Pahalı mı evet.....
Tekne iskele bağladın , Elektrik aldın.....

Hala pahalı .....
Herkesin her vakit gideceği bir yer değil tatil beldesinde restoran..
- 40 TL yapsan Herkes gelse ....
Ben sordum şimdi ......
Yok o istenmiyor....
Adam burası esnaf lokantası değil diyor...
Gelemsin herkes diyor
Burası
Kim için haftalık tatile çıkmış adam  için...
Kalabalık olsa ne o kadar tabak çanak var nede o kadar kişiye servis verecek adam ...
Ya tatildeyim algısı içindeki adam için problem yok...
Çok yabancı geliyor...
13 Pound .....
Londrada kahve yanına kurabiye yiyemez...o na bedava geliyor..
Ama Türkiyede emekli isen hep oralarda isen altından kalkılacak gibi değil...

Bunlar Müşteri açısından doğru...

Dön kendini Sarsalanın işletmecisinin yerine koy ......

O bile yetersiz....

İstanbuldaki esnaf lokantası ile Göcekteki koy restoranını aynı parametre ile mukayese edemezsin ...

« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2019, 13:21:31 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

A. Ş.

« Yanıtla #97 : Temmuz 19, 2019, 14:13:14 »
Sarsala'da sadece köfteye 120 TL veriyoruz. Elektrik - su da yok...

Bu durumda - sizin parametrelerinize göre -  kaç liraya kadar normal karşılamamız gerekiyor Oktay kaptanım? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)

150, 200, 220, 300?..

Köfte diyorum köfte  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ç.

« Yanıtla #98 : Temmuz 19, 2019, 14:33:05 »
Ben işletmecinin gözünden bakacağım:

Deniz kenarında bir yer kiralayıp, üstüne lokanta yapmışsın, karadan ulaşım yok sadece denizden gidilip geliniyor. Tüm ihtiyaçlarını deniz yolu ile karşılıyorsun, maliyet artıyor. Personel çalıştırıyorsun, getirip götüremeyeceğine göre onlara da yatacak yer sağlıyorsun. Elektrik yok, jeneratör çalıştırıyorsun veya güneş panellerin var. Su yok, taşıyorsun. Bulunduğun yere yıllık kira veriyorsun. İskele yapmışsın, büyük olasılıkla iskele için izinleri tamamlayamadığından ecrimsil yani ceza ödüyorsun. Toplam çalışma süren otelcilikten örnek alırsak 100 gün. Üç ay çalışacaksın, bir yıllık masraf yapacaksın, kendin bir yıl geçineceksin, büyük olasılıkla personelini de tutabilmek için tüm yıl belki kış aylarında biraz düşük de olsa maaş vereceksin. Gelen müşterin bir belki iki öğün yemek yiyecek, iki tam güne yakın tesisinden faydalanacak. Sahil güvenlikten, orman idaresinden gelip şu veya bu nedenle ceza kesecekler.

Bodrum yarımadasında bulunan tüm tesislerde bu sorun var, sezonda dolu görüp yeni bir yatırımcı alıcı olyor da işletmecisi kurtuluyor. Göcek koylarında böyle bir imkan da çok kısıtlı. Hesaplayınca 120 TL'ye köfte çok ucuz bile görünebilir.
*

B. E.

« Yanıtla #99 : Temmuz 19, 2019, 15:28:21 »
Ben işletmecinin gözünden bakacağım:

Deniz kenarında bir yer kiralayıp, üstüne lokanta yapmışsın, karadan ulaşım yok sadece denizden gidilip geliniyor. Tüm ihtiyaçlarını deniz yolu ile karşılıyorsun, maliyet artıyor. Personel çalıştırıyorsun, getirip götüremeyeceğine göre onlara da yatacak yer sağlıyorsun. Elektrik yok, jeneratör çalıştırıyorsun veya güneş panellerin var. Su yok, taşıyorsun. Bulunduğun yere yıllık kira veriyorsun. İskele yapmışsın, büyük olasılıkla iskele için izinleri tamamlayamadığından ecrimsil yani ceza ödüyorsun. Toplam çalışma süren otelcilikten örnek alırsak 100 gün. Üç ay çalışacaksın, bir yıllık masraf yapacaksın, kendin bir yıl geçineceksin, büyük olasılıkla personelini de tutabilmek için tüm yıl belki kış aylarında biraz düşük de olsa maaş vereceksin. Gelen müşterin bir belki iki öğün yemek yiyecek, iki tam güne yakın tesisinden faydalanacak. Sahil güvenlikten, orman idaresinden gelip şu veya bu nedenle ceza kesecekler.

Bodrum yarımadasında bulunan tüm tesislerde bu sorun var, sezonda dolu görüp yeni bir yatırımcı alıcı olyor da işletmecisi kurtuluyor. Göcek koylarında böyle bir imkan da çok kısıtlı. Hesaplayınca 120 TL'ye köfte çok ucuz bile görünebilir.

Bu işletmeciler, Göcek koylarında restoran açmaya zorlandılar mı?

Evet , istediği fiyatı yazabilirler.Ama denetlenmek de zorundalar.
Denetleniyorlar mı?
Mesela vergi levhaları görünür yerde asılı mı?
Mutfakları en son ne zaman denetlenmiş?
Bulundukları koyda tekel pozisyonunda olanlar, istedikleri fiyatı belirleme konusunda bu kadar özgürler mi?

Bu restoranları isterseniz tüketici hakem heyetine şikayet edebilirsiniz.Kanıtlarınız ile beraber tabi...
*

E. S.

« Yanıtla #100 : Temmuz 19, 2019, 17:30:48 »
İngilize bedava gelen fiyat bize fahiş geliyorsa irdelenmesi gereken zor şartlarda hizmet verdiği için fiyatı kendisi belirleyen tekelleşmiş işletmeci değil bizim ekonomimizdir. Bu platformda ekonomi ve siyaset konuşmak yasak, 7 sayfada görüldüğü üzere malesef pek azımız da empati yapıp işletmeci açısından bakabiliyor. Sonuç itibari ile konu başlığının geldiği nokta şu; tekelleşmiş koy restoranları çok pahalı ve daha acısı biz milletçe çok fakiriz.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ç.

« Yanıtla #101 : Temmuz 19, 2019, 20:47:40 »
Esasında bu konu hakkında yazmıyacaktım ama,şu anda site biraz sakin..yaz mahmurluğu var..azcıkta olaylar watsapta cereyan ediyor..neyse..

Gelelim konuya..

Bu restoranlara fazla uğramayanlar ahkam kesiyor..eee efendim normaldir,zor dur çalışmaları..su yok..adam besliyorlar..adamların kalacağı yer..falan filan..
Yahu o adamlar..yeğenleri..torunları..İngilizlerin rusların para biriminden bana ne..bura rusyamı..

Bu restoranların zor şartlar altında çalışmasından bana ne..

Devam edecek...
*

H. E.

« Yanıtla #102 : Temmuz 19, 2019, 20:50:24 »
İngilize bedava gelen fiyat bize fahiş geliyorsa irdelenmesi gereken zor şartlarda hizmet verdiği için fiyatı kendisi belirleyen tekelleşmiş işletmeci değil bizim ekonomimizdir. Bu platformda ekonomi ve siyaset konuşmak yasak, 7 sayfada görüldüğü üzere malesef pek azımız da empati yapıp işletmeci açısından bakabiliyor. Sonuç itibari ile konu başlığının geldiği nokta şu; tekelleşmiş koy restoranları çok pahalı ve daha acısı biz milletçe çok fakiriz.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Saygı çerçevesi içinde yazıldığı müddetçe ben hiç sorun yaşamadım( ki siz de öyle yazıyorsunuz )
Bana göre tekelci zihniyet ekonomimizi bu duruma getirmiştir.
Selamlar,
*

S. Ç.

« Yanıtla #103 : Temmuz 19, 2019, 21:07:23 »
Türkiye nin en güzide koylarına el koymuş kişilerin istediği fiyatı çekmesi ve buna arka çıkmak Gezgin Korsan ruhuna aykırıdır...
Çanakkale deki bir mazotcunun beş altı litre fazla mazot parası çekmesine nasıl Geko olarak karşıysak ve bunun için bir formül bulmaya çalışıyorsak,buna da karşı çıkmak zorundayız..

Kaç para kazandığınız Geko yu ilgilendirmez..

Göcek bir tane...

24 fit teknesi sahibide oraya rahatlıkla gidebilmeli..60 fit te...
Köfte 120 TL ..yerse.. böyle birşey olabilirmi..

Ne demek..herkesi istemiyormuş..parası olan gelsinmiş..bu nasıl bir mantıktır..kim o ki..herhangibir okul kantini yıllık parasıyla oralara hükmedecek..

*

S. Ç.

« Yanıtla #104 : Temmuz 19, 2019, 21:10:14 »
Bu arka çıkanlar söylesinler..ben biliyorum bir de sizden duyayım..
Göbün ve Zeytin in yıllık devlete ödediği rakam nedir?
Sonra üç aylık cumartesi pazar masa rakamlarını çıkartalım..
Cem Yılmaz ın şovuna benzedi...sanane kardeşim kaç kişi izliyor şu anda..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2019, 21:12:33 Gönderen: Serdar Çırak »