0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. A.

Yeni Foça yat limanı ihalesi yapıldı
« : Mayıs 04, 2021, 20:39:20 »
AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, Yeni Foça Yat Limanı üst yapım ihale sürecinin tamamlandığını belirterek bu yeni yatırımın ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi.📌
Turist sayısı itibariyle dünyada ilk 10'un içinde yer alan, Türkiye'nin en çok gelir kazandıran turizm türlerinden biri olan yat turizminde gerçek potansiyelinin yüzde 10'unu bile değerlendiremediğine dikkat çeken AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, yat limanı yatırımlarıyla turizm konusundaki çeşitliliğin de artacağını dile getirdi.

Yeni Foça Yat Limanı hakkında bilgi veren Necip Nasır, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son Başbakanımız Binali Yıldırım’ın 35 projesi içinde başlatılmış olan ve altyapım çalışmaları tamamlanan Yeni Foça Yat Limanı’nın üst yapım ihalesi de gerçekleştirildi. TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından ilk ihale 18 Ocak tarihinde yapılırken 01 Nisan 2021 tarihinde ikinci oturum gerçekleştirildi; kazanan firma da 27 Nisan tarihinde Sayın Bakanımız tarafından onaylandı.”

Nasır, “Yeni Foça Yat Limanı, 230 yat kapasitesine sahip olacak. Limanda 490 metre ana, 150 metre de tali dalgakıran bulunacak. Yatırım süresi ise en fazla 18 ay olarak belirlendi. Yat limanının devreye girmesiyle birlikte ilçemiz önemli bir gelir kapısına daha kavuşmuş olacak. Bu önemli yatırımın, tüm vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını dilerim” dedi.

*

S. K.

Ynt: Yeni Foça yat limanı ihalesi yapıldı
« Yanıtla #1 : Mayıs 05, 2021, 15:57:47 »
5N 1K'sı eksik haberler..

Bunları yazanlar makbul gazeteci (bu örnekte Demirören-HA)... Bu bir kamu ihalesi mi? Yİ mi? YİD mi? Ne?? Kimler teklif vermiş; kim çekilmiş kim kazanmış? kaça yapılacakmış? kaç yıl işletilecekmiş?   Bu haber sadece sizin aldığınız yerde değil her yerde böyle eksik... Biz de aramızda para toplayıp sadece 1 bilgisayar işletmeni çalıştırarak muteber bir gazete açabiliriz aslında; böyle resmi - yarı resmi  ajansların parti bültenlerini uç-uca ekleyince yaptığınız işin adı basın-yayın oluyor artık...

*

E. Y.

« Yanıtla #2 : Mayıs 05, 2021, 17:01:40 »
Derin bir nefes alıp, haberi amatör denizciye barınma olanağı sağlayacak yeni bir yer müjdesi olarak değerlendirsek?
Olurunu olmazını, balı tutan hangi parmakların yalanacağını, hangi küplerin dolacağını başka mecraya bıraksak?
Eminim ki, Hakkı korsan milletvekilinin açıklamasını yayınlamadan sadece Yenifoça yat limanı ihalesi tamamlanmış diye başlık atsaydı bu kadar sert tepki almayacaktı.
Yine de belirtmek isterim ki, bir üyeye ya da forumun tamamına iktidar borazanı demek, insanları aldatmakla, kandırmakla suçlamak hiç hoş değil. Doğru da değil.
« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2021, 17:11:21 Gönderen: Erol Yapıcı »

*

H. A.

« Yanıtla #3 : Mayıs 05, 2021, 21:14:05 »
13 senedir bir yelkenli sahibiyim. Teknemi Kışın Marmaris’te bırakıp İzmire dönüyorum. Yeni Foçada bir yazlığım var. Senelerdir Yeni Foça da yapılacak yat limanının ihalelerini takip ediyorum. Hayalim teknemi Yeni Foça yat limanına bağlamak ve yaz kış birlikte olmak. Bu duygularla bu yazıyı görünce çok sevindim ve bu forum dahil denizcilik platformlarında paylaştım. İhalenin şekli, rantın paylaşımı vs konularda bir bilgim yok ama tahminlerim farklı değil.
Mehmet korsan en hafif tabiriyle ayıp etmiş . Ben değil iktidarın borazanı olmayı, tanıyanlar bilir en şiddetli muhalifiyim . Kişileri tanımadan , niyetini anlamadan yaftalamak söylem sahibinin kişiliğini yansıtır. Koca Ragıp paşa güzel söylemiş “ Şecaat arz ederken merdikıpti sirkatini söyler”

*

E. S.

« Yanıtla #4 : Mayıs 05, 2021, 21:41:29 »
Hakkı Algın korsan, yıllardır yazılarınızı okurum, bu mesajım size, geçen sene sezon sonuna doğru Yeni Foça'da iki tekne kundaklandı, ikisi de arkadaşımdı, hele biri benim için öyle özeldi ki kendi teknem yansa belki o kadar üzülmezdim. Sonuçta yazılacak çok şey var ama ben uzun uzadıya yazabilen bir insan değilim, duygularımı yazıya istediğim gibi dökemiyorum, ama bildiğim bir şey var, orada bir marina olsaydı bu tekneler şu anda hayatta olacaktı, o yüzden sizin kadar olmasa da Y.Foçanın bir yat limanına kavuşması beni de heyecanlandırıyor. Geçen sene bu olaylardan sonra arkadaşlarımızı 2 tekne olarak ziyarete gittik ve bu yeni limanın mendireklerine bağlandık, bulabilsem fotoları paylaşmak bile isterdim. Hayırlı olsun tüm denizcilere...

*

C. İ.

« Yanıtla #5 : Mayıs 06, 2021, 00:02:41 »
  Bence de Hakkı kaptanın amacı şunu bunu övmek değil. Kendisini ilgilendiren bir konuda bilgi
paylaşımı. O kadar.
*

S. K.

« Yanıtla #6 : Mayıs 06, 2021, 01:10:03 »
Ben birşey mi kaçırıyorum?

Silinmiş bir mesaj; hani sahibi silmek ister de tamamen silemeyeceği için "." koyar değiştirir, öyle birşey de yok akışta...

Bir an "ben mi farkında olmadan cümlemi başka türlü okunabilir şekilde yazıp Hakkı korsana (eğer yaptıysam hem de çok) ayıp ettim?" diye tekrar okudum ama tamamen yazmak istediğim gibi, ben sadece haberi yapan ajansa giydirmişim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Edit: Şimdi diğer başlıkta gördüm sebebini  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mayıs 06, 2021, 01:13:57 Gönderen: Sedat Kasrat »
*

N. Y. .

« Yanıtla #7 : Mayıs 06, 2021, 10:03:08 »
Tüm Korsanlara selamlar,

Aranıza çok yeni katıldım. Daha acemisi olduğum yelken konularına girmeden marina konusu kısmet oldu.

Bildiğim kadarıyla, katılanlardan birinin Binali Yıldırım'ın oğlunun şirketi olmasına rağmen, ihale, siyasetle pek alakası olmayan, Antalyalı iki genç girişimci tarafından kazanıldı.

Her durumda Foça'ya hayırlı olsun!
*

S. B.

« Yanıtla #8 : Mayıs 06, 2021, 13:10:56 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yap-İşlet-Devret modeli. İşletme süresi 28,5 yıl.
*

K. M.

« Yanıtla #9 : Ağustos 17, 2021, 12:23:49 »
İstanbulda yaşayan bir İzmirli olarak hayırlı olsun diyorum... Haziran ayı gibi geldiğimde dikkatimi çeken ,şey bir şeyler çevrelenmiş ama hiç marina kıvamında değildi. sanki çalışmalar durmuş gibiydi. İnşallah bir an önce biter... Eh bizde gaz kesiyoruz oraya... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. A.

« Yanıtla #10 : Ağustos 17, 2021, 17:30:37 »
Marina müdürü olarak atanan Umut beyle iletişim halindeyiz. Yer tesliminin yapılması için gerekli bürokratik evrakları tamamlamaya uğraşıyor. Ankara İzmir Arası koşturuyor. İşlemler bitince başlıyorlar. Bu arada kendisinde Yeni Foça’ya taşındı.
*

T. S.

« Yanıtla #11 : Şubat 21, 2022, 15:03:12 »
Hakkı korsan, ben de bir İzmir'li olarak konu ile ilgileniyorum. Bildiğiniz bir gelişme var mıdır acaba? Ne zaman kullanıma açılacak? Ücretler ne olacak? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

G. Y.

« Yanıtla #12 : Şubat 21, 2022, 21:44:34 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Marina müdürü olarak atanan Umut beyle iletişim halindeyiz. Yer tesliminin yapılması için gerekli bürokratik evrakları tamamlamaya uğraşıyor. Ankara İzmir Arası koşturuyor. İşlemler bitince başlıyorlar. Bu arada kendisinde Yeni Foça’ya taşındı.

Hakkı korsanım, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Bizde marinalardaki mendirekleri, dolguları ve tarama işlerini yapıyoruz.
Umut Bey'in bu tip işleri varsa en uygun fiyata mal etmek için kendisi ile tanışmak isteriz.
Sizin vasıtanızla kendisine ulaşabilirsek, sevinirim.
Teşekkürler.
*

A. G.

« Yanıtla #13 : Şubat 24, 2022, 13:57:57 »
Parti reklamı olmuş bence, özünde liman yapılacak ancak, korsanlara nasıl yansıyacak soru işareti, umarım hayırlı olur. işin içinde aliler varsa aklıma soru işaretleri geliyor, ne diyelim sonu hayırlı olsun.
*

T. T.

« Yanıtla #14 : Ağustos 15, 2022, 00:08:36 »
herkese selamlar..

bu konuda bir gelişme var mi acaba?