0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. G.

Mrb DENIZ ve TEKNE Dostları,
GEZGIN korsan da takrıben 22 yıllık uyeyım.Bu ortamda cok kalıtelı arkadaslar tanıdım.Keyifli Seyirler Yaptım.
Seyirlerım genelıkle EGE -KUZEY EGE  rotalı oldu.
YAZ donemı, daha once gitmedigim ,ZONGULDAK-SINOP rotalı,KARADENIZ e Gitmeyi Dusunen ARKADASLARA ,Paylasımlı, KATILMAK isterim. TEk ve CIFT olarak.
EGE de thassos ve IYONYA,ADRIYATIK de Dusundugum Rotalardan.
AKDENIZ ,FEthıye,Sılıfke, Iskenderun,Kıbrıs ta olabılır.
ADB ye basvuru yapmadım ama Tekne ve Yelken Konularında Amator Bılgı sahıbıyım.5 yasından berı DENIZCIYIM.ZIPK Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap INCI ve BALIKCIYIM
Meslegım MAKINA veMALZEME mUhendislıgı.Parttıme calısıyorum. Kucuk bir Yalıtım, Yapıstırıcı Malzemeler Firmam var. SEyır ve Tatıl konusunda oldukca Esnegım.
Yukardakı Rotaları Birlikte Yapmak isteyen,TEK ve CIFT arkadasların TEklıflerıne Acıgım.

*

Y. T.

Ynt: KARADENIZ ve EGE,AKDENIZ Seyirlerinde TEK ve YA CIFT katılım
« Yanıtla #1 : Temmuz 20, 2022, 16:18:19 »
bir tane cevap olmaması çok ilginç.

*

E. S.

« Yanıtla #2 : Temmuz 20, 2022, 16:47:33 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
bir tane cevap olmaması çok ilginç.
Tekneler çok yakın arkadaşların bile bir kaç gün sonra tartışmalar, gerginlikler yaşayabileceği çok küçük ve izole yaşam alanlarıdır. Böyle bir alanı hiç tanımadığın insanlar ile hem de Erdal Korsanın bahsettiği gibi uzun rotalarda ve uzun zaman boyunca paylaşmak kolay bir karar değildir. Geri dönüş olmaması çok normal değil mi?

*

A. K.

« Yanıtla #3 : Temmuz 20, 2022, 17:45:04 »
Ben misafirin misafirlik yapmasından dolayı neredeyse 10 senedir tekneye kimseyi almıyorum . Hele kötü havadaki panikler ... Daha önce böyle bir durumda burnumdan geldi .

Efe korsana tamamen katılıyorum. Teknede özel hayat olmaz , o yüzden yabancılarla o kadar uzun zaman geçirmek herkesin harcı değil .

*

S. Ç.

« Yanıtla #4 : Temmuz 20, 2022, 19:34:27 »
Gezgin korsana 22 yıllık üyeyim derken senesel bir yanlışlık oldu galiba..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. S.

« Yanıtla #5 : Temmuz 21, 2022, 11:16:18 »
Gezgin korsana 22 yıllık üyeyim derken senesel bir yanlışlık oldu galiba..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Serdar Korsanım sizi buralarda görmek ne kadar güzel, özledik kaleminizi, kelamınızı... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. B.

« Yanıtla #6 : Temmuz 21, 2022, 12:58:09 »

Serdar Korsanım sizi buralarda görmek ne kadar güzel, özledik kaleminizi, kelamınızı... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kendisinden daha eski bir üye bulunmasını kaldıramadı her halde! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ç.

« Yanıtla #7 : Temmuz 21, 2022, 20:02:43 »

Kendisinden daha eski bir üye bulunmasını kaldıramadı her halde! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hahaaa..kaldıramam tabii..vaki sen bizden daha da eskisin..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ç.

« Yanıtla #8 : Temmuz 21, 2022, 20:04:45 »

Teşekkürler Efe korsanım,devamlı buralardayım zaten bir yere gittiğim yok ama bulaşacağım konu da pek yok şimdilik..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. A.

« Yanıtla #9 : Temmuz 23, 2022, 02:11:42 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Selametle...
*

E. G.

« Yanıtla #10 : Ağustos 15, 2023, 22:47:29 »
Gezgin Korsanlara Selamlar,
bu duyuruyu yapalı bir yıl olmus.Gecen surede,yorumlar da gelmedi nedense.O yuzden ,bugun baska bir konuya bakarken okudum yorumları.
Evet, GEzgin korsanlık surem 12 yıl civarı takriben. TEkne Alma konusunu arastırırken, Hurriyet te Pazarları cıkan, tekne ve denızcılık konulu bir haftalık bolumde okudum gezgin korsan diye Deniz ve Tekneseverlerin GRubu OLdugunu.
Hemen Uye oldum. Forumu Aktif olarak izlemeye basladım.
o sıralarda ,Tartısma Konularından biri ZAHTER in ne oldugu,Kekikle benzerligi vb idi.İskenderunda Büyümüş Biri olarak ZAHTER hk  dogru bilgilendirmeyi yaptım.Aynı dönemde, bayramoglu ADA sitesinde,Bir GEZGIN  KORSAN tanısma ve kahvaltı etkınlıgı Düzenlendi. BEn de Katılarak,ZAHTER ve MEYAN koku Goturdum. ZAhter SAlatası ve MeyanKöku Surubu Yaptım.
BU vesile ile Samimi ,Keyifli,DEnizci Arkadaslarla Tanıstım. O toplantıdan sonra adım ZAHTER KORSAN olarak anıldı.
Toplantıda Tanıstıgım, ATİLLA MERİH AYTAC  abi ile,ileri yasta TEKNE adaptasyonunu KOnustuk.
Atilla Abi Yılın 6 ayını ,TEKNE de geciren GERCEK bir GEZGIN KORSAN dı.55-60 yaslarında yaptırdıgı TEKNE ile kısa surede TECRÜBELİ bir KAPTAN olmustu.
Sonraki 5 Yılda, ARa ara , ATILLA abinin davetiyle, EGE ve YUNAN adaları Gezileri Yaptık.Yeme İcme Farklılıklarımıza Ragmen,Onemli bir Sorun yasamadık.Daha Sonra ZAFER DEDEOGLU Kaptan la  AVSA-MARMARA ve DIDIM ve KUZEY EGE Seferleri Yaptık.
Benim TEKNE ALMA amacımın temelinde, ARABA ile gidemedigim Bakir ZIPKIN MERALARINA gitme Amacı vardı. Yaptıgım bu seferlerde,TEKNE nin Baglanması ,TEKNE deki Kisıtlı HAYAT, TEmizlik vb konular dolayısı ile YALNIZ  SEfere Cıkmanın Pek Kolay ve ZIPKINCILIGA uygun olmadıgını Gördüm.
Bu donemde CRUISE gemılerle Yurtdısı Turlara da cıkmaya basladım.Yenı Yerler Gorme ve KOnforu Dolayısıyla GEMI seyahatlerini sevdim . 10 Yılda on civarı Cruise TUru yaptım. TUM AKDENIZ, KARAIPLER, ARAP DENIZI,MALEZYA,TAILAND,ABD ,BREZILYA,ARJANTINvb Rotalarda.
Halen 90 gunluk bir PASIFIK ve GUNEY AFRIKA-GUNEY AMERIKA Rotalı  EKOnomık GEMI turları na Bakıyorum.Pandemı de Duran Turlar, Yeniden basladı ama. Nerdeyse IKI KATI fiatlarla.EURO nun Anormal Yukselişi ve Son darbe, Yurtdısı Turlarda Taksıtlerın Kaldırılması GEMI TURLARINI epey Zorlastırdı.Gecen yıl İNDİRİMLİ GEMİLER ve Ulasımlı GEZILER whatsapp Grubunu KUrdum. Buraya Uye olan arkadaslarla, PROMOSYON turları Takıp edip, KABIN  ARKADASI da bulmaya calisiyoruz ki,SONDAKIKA turlarına HEMEN katılım Yapabılelım.
TEKNE ile ve GEMI ile DENIZDE olmak Farklı ORTAM  SARTLARI ama YOL ARKADASLIGI konusundakı UYUM herıkısınde de AYNI.Daha onceden KISA beraberlıklerle UYUMU test eTmek gerekiyor.
TEKNElerinde PAYLASIMLI sefer Yaptıgım GEZGIN kORSANLarla onemli bir Sorun Yasamadım. Sadece ,Onceden Tanısmadan ,ısrarıyla Alelacele BODRUM a indigimiz Bir ARkadas Haric.Bodrum dan Aynı Ucak la,ayrı koltuklarda donmek zorunda kaldık.DENIZCI olamamıs Bu arkadas hk da Daha sonra işittigim Seyler,İyi Tanısmadan ,Yola CıkmanınYanlıslıgı Tecrubesini Pekiştirdi.Bir daha da hic gorüsmedim. ZAten Ortak oldugu Teknesini satıp,Kart Zamparalıgına  DEvam ETmiş.
Sözün Özü,
TEKNE de DENİZ KOKLANIR, MEŞAKKATLİDİR,SABIR ve GAYRET GEREKTİRİR. KONFOR ARANMAZ.SEVGİ ve SAYGI ESASTIR.
TEKNE ve GÜVENLIK KURALLARI  GÖZARDI EDILEMEZ.

12 Yıl Boyunca Yapılan GEZGIN KORSAN etkınlıklerıne AKTIF KATILDIM. Cok Degerli, Yetenekli, Keyifli DENİZCİLER Tanıdım.
PANDEMI herseyi oldugu gibi TEKNE ile DEnizlere Acılmayı da Engelledi.
Yeni donem de Yukarda Belirttigim KARADENIZ ve AKDENIZ rotalarına Seyredecek GEZGIN KORSAN larla ONCEDEN TANISARAK, Paylasımlı TEKNE Seferlerinde Olmak İsterim.

0532-4934914