0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

B. B.

Bir hayalim var
« : Mart 09, 2022, 14:27:08 »
Merhaba Dostlar
Günlerdir hızlı bir teknede ekip üyesi olarak atlantic geçişi konusunu araştırıyorum . Find a crew gibi bedava bir arayış değil. Ücreti mukabilinde biraz da olsa konforlu organize bir seyahat hayal ediyorum. Hızlı bir tekneden kastım da yarış teknesi değil ama büyük çok direkli bir monohull yada 50+ feet trimaran gibi (Gece gündüz rapid60 video'ları izliyorum) bir teknede rüyamızda bile göremeyeceğimiz süratleri yapabilmek.
Bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Link firma paylasimi yapabilirseniz çok memnun olurum.

*

A. D.

Ynt: Bir hayalim var
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2022, 17:53:55 »
Merhaba hayal etmek başarmanın yarısıdır diyeceğim ama sizin ki biraz ütopik. Trimaran. Rapido 60 klasmanında bir tekne Türkiyede var mı ben henüz görmedim. Neel bir ara girdi satış yaptılar mı bilemiyorum.

*

M. İ.

« Yanıtla #2 : Mart 09, 2022, 18:31:20 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhaba Dostlar
Günlerdir hızlı bir teknede ekip üyesi olarak atlantic geçişi konusunu araştırıyorum . Find a crew gibi bedava bir arayış değil. Ücreti mukabilinde biraz da olsa konforlu organize bir seyahat hayal ediyorum. Hızlı bir tekneden kastım da yarış teknesi değil ama büyük çok direkli bir monohull yada 50+ feet trimaran gibi (Gece gündüz rapid60 video'ları izliyorum) bir teknede rüyamızda bile göremeyeceğimiz süratleri yapabilmek.
Bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Link firma paylasimi yapabilirseniz çok memnun olurum.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

edit. bilgi-tecrube kısmını atlamışım. msg silinebilir.
« Son Düzenleme: Mart 09, 2022, 18:42:15 Gönderen: Mutluay İzbudak »

*

A. Ç.

« Yanıtla #3 : Mart 09, 2022, 18:42:31 »
oceancrewlink.com

*

B. B.

« Yanıtla #4 : Mart 09, 2022, 20:45:06 »
Mutluay korsan linkini verdiğiniz benzer turlar ben de buldum ve ücretleri de benzer. Ama ben daha hızlı giden modern bir tekne hayal ediyorum ..
Alper korsan türkiyede tekne kiralamak değil de atlantic okyanusu batıdan doğuya yada olabiliyorsa tersine hızlı bir teknede ekip üyesi olarak geçmek istiyorum. Ücreti ile elbette. 3-5 sene evvel arkadaşlarımızdan birisi böyle bir tura katılmış ve burada yazmıştı detaylı olarak. Ben o turu hızlı bir trimaranla yapmak istiyorum. Böyle bir tur arıyorum.
Ahmet abi crew olarak da olabilir elbette işten erinmem ama ücretsiz bir tura gidersem herşeyimle tekne sahibine tabi olmam gerekir. Benim o kadar vaktim yok. Hizmet veren değil de alan olmak istiyorum
Hepinize teşekkür ederim selamlar

*

M. İ.

« Yanıtla #5 : Mart 09, 2022, 22:04:34 »
Varsa Marsaudon marka katamaran turlarını da inceleyebilirsiniz. Rapidler kadar olmasa bile AtlandiK'i  Volvo 65 yarış takımından daha kısa sürede geçen bir aile mevcut.

*

B. B.

« Yanıtla #6 : Mart 10, 2022, 10:11:15 »
Tam olarak istediğim şey bu