0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. O. T.

Fırın bakım ve onarımı
« : Aralık 25, 2023, 12:17:37 »
İstanbul-Büyükçekmece'de fırın bakım ve onarımı yaptırabileceğim bir usta varmıdır

*

Z. Ö.

Ynt: Fırın bakım ve onarımı
« Yanıtla #1 : Aralık 25, 2023, 16:14:00 »
Selam ;
Dolapderede Hakan bey var . Daha evvel teknemin ocağını Hakan beye yaptırdım . Thermokupl ve muslukları tamir etti . Memnun kaldım .0532 654 7348

*

A. K.

« Yanıtla #2 : Aralık 25, 2023, 16:39:37 »
Zakir kaptan ustanın bilgilerini bizim fihriste , usta listesine yazsana . arşivde kalsın

*

Z. Ö.

« Yanıtla #3 : Aralık 25, 2023, 18:27:21 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Zakir kaptan ustanın bilgilerini bizim fihriste , usta listesine yazsana . arşivde kalsın
Atilla kaptanım fihriste kayıt bölümünü bulamadım .
Size zahmet siz kaydedin .

*

E. Ç.

« Yanıtla #4 : Aralık 25, 2023, 18:42:40 »

Geko Rehber'e moderatörler ekleme yapabiliyor.

*

A. Ç.

« Yanıtla #5 : Aralık 25, 2023, 18:49:01 »
Teknede LPG ocakları artık çok sıkı kurallara bağlıdır. Kullanılacak tüp dolabı, detantör, hortum bağlantıları ve hortumlar kontrol edilmelidir. Hortumlar kelepçe ile bağlanamaz, üstü baskılı LPG hortumu olmalıdır ve sanırım iki yılda bir değiştirilmelidir. Sadece ocak değil tüm sistem teknede sistemlere aşina bir uzman tarafından kontrol edilmelidir.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #6 : Aralık 25, 2023, 20:52:47 »

Geko Rehber'e moderatörler ekleme yapabiliyor.
Rehberimiz de uzundur bakımsız kaldı, güncelliğini kaybetti.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bir ara onun da daha kolay kullanılan, erişilen güncel bir versiyonunu yapacağız.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

U. C. O.

« Yanıtla #7 : Aralık 30, 2023, 18:49:40 »
Musluk değişimi gibi işler bence farbika ortaminda yapılması gereken bir iş. Üretimde vakum ortamında test ediliyor musluk bağlantıları. Musluklarin anagaz borularına bağlantı vidalarının torkları bile contanin nekadar ezilecegini belirler. hesaplanarak yapılan işlerdir. Hatta bazı bağlantılar özellikle aluminyum parçalarda 1 kere yapılır ve söküldüğünde parça çöpe atılır çünkü bazı borular sıkıldığında yuvanın şeklini alarak sazdirmazlik sağlar. Ben olsam ustaya gazlı ocak yada fırın tamir ettirmem.