0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. Y.

Garmin ve Navionics
« : Temmuz 12, 2023, 12:18:05 »
Herkese selamlar.
Yeni garmin echomap uhd2 chartplotter satın aldım. Harita satın almadım daha.

Telefonda Navionics yuklu ve satın aldıgım haritalar mevcut. Garmin chartplotter a, zaten satın aldıgım navionics haritaları ekleyebilir miyim? (navionics zaten garminin)
Ufak bir bilgi: chartplotter microsd ve wifi özelliği var.

Arastırdıgımda, garmin in kullandıgı activecaptain programına navionics te çizdiginiz rotaları aktarmayı anlatıyor, ama garminde zaten var olan haritaların üzerine işliyor. Benim problemimi cevaplamıyor.

Teşekkürler.

*

S. T.

Ynt: Garmin ve Navionics
« Yanıtla #1 : Temmuz 12, 2023, 14:17:59 »
Bilgi sahibi degilim ama 'fikir' sahibiyim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap....Kapitalizmin ruhuna aykırı,kullandırtacagını sanmam...

*

C. Y.

« Yanıtla #2 : Temmuz 12, 2023, 14:46:57 »
chartplotter i bile kapaksiz satan bir duzen. ben de ayni fikirdeyim ama en basit bolge haritalari 150 euro civari. o yuzden tam emin olmak gerekli.

*

M. E.

« Yanıtla #3 : Temmuz 12, 2023, 15:17:10 »
Ekleyemezsiniz. Ikisinde de gecerli uyelik varsa update oluyor chart plotter haritalari. Harita aktarim yada cepteki haritayi chart plotterdan kullanma imkani yok.

*

C. Y.

« Yanıtla #4 : Temmuz 12, 2023, 16:44:59 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ekleyemezsiniz. Ikisinde de gecerli uyelik varsa update oluyor chart plotter haritalari.
Burasını tam anlamadım. Kısaca navionics e para verip aldıgım haritayı, garmin chartplotter a ekleyemiyorum?

*

M. V.

« Yanıtla #5 : Temmuz 12, 2023, 17:36:16 »
Haritaya para vermek istemiyorsanız kendi haritalarınızı yapın.
Google maps ,yandex vs bir sürü kaynaktan üretebilirsiniz.
Gereken bir windows yüklü bilgisayar,
Bir sd kart , Sas planet isimli program
Ve  insight map planner (ismi yanlış olabilir )diye bir program dı
B&G chartplotterda  denemiştim gayet güzel gösteriyordu
*

C. Y.

« Yanıtla #6 : Temmuz 12, 2023, 17:56:53 »
Fikir için teşekkürler. Okuyan varsa yararlanır umarım. Ama beni aşar, daha iki aleti birbirine baglamayı beceremiyorum. Ayrıca söz konusu deniz haritası olunca, tehlikeli geldi biraz.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #7 : Temmuz 12, 2023, 18:50:28 »
Hadi size bir püf noktası benden gelsin;

Garmin activecaptain programında adresinizi uydurma bir abd adresi verin (internetten girin ny'da bir mağazanın, lokantanın adresini alın mesela), Avrupa ve/veya Türkiye fiyatının yarısına online haritanızı yükleyin!   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Korsanlıksa alasını yaparız!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. Y.

« Yanıtla #8 : Temmuz 12, 2023, 22:59:48 »

Garmin activecaptain programında adresinizi uydurma bir abd adresi verin (internetten girin ny'da bir mağazanın, lokantanın adresini alın mesela), Avrupa ve/veya Türkiye fiyatının yarısına online haritanızı yükleyin!   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Korsanlıksa alasını yaparız!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu müthiş bir buluş ama ben navionics kullanıyorum 7 senedir, activecaptain a o şifre ve mail ile girdim ( navionics te garminin olunca) öyle adres sorma olayı hiç olmadı.
Bu arada sorumun cevabını ögrendim. Öyle bir şey olmuyor. Paşa paşa gidip harita alın diyor.
*

U. C. O.

« Yanıtla #9 : Temmuz 14, 2023, 01:22:28 »
Adresi değiştirin.

Taşınmışsınızdır belki Miami de bir dönerciye

Bu müthiş bir buluş ama ben navionics kullanıyorum 7 senedir, activecaptain a o şifre ve mail ile girdim ( navionics te garminin olunca) öyle adres sorma olayı hiç olmadı.
Bu arada sorumun cevabını ögrendim. Öyle bir şey olmuyor. Paşa paşa gidip harita alın diyor.
*

G. H.

« Yanıtla #10 : Kasım 09, 2023, 20:13:16 »
 İkinci elde 5000 tl ye satılıyor. Ege, akdeniz Karadeniz haritaları yüklü diyor. Alınırmı.Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. S.

« Yanıtla #11 : Kasım 09, 2023, 22:23:06 »
Gökhan kaptanım, amacınız chartplotter olarak kullanmak ise ekranı biraz küçük ve dokunmatik değil. Pek çok tablet veya telefonu daha efektif kullanabilirsiniz. Ancak balık da tutacağım bir balık bulucum da olsun derseniz yanında aynası da varsa fiyati gayet uygun.
*

T. K.

« Yanıtla #12 : Şubat 11, 2024, 13:47:10 »
Valla bu Humminbird helix 5 ı tavsiye ederim. Hem balık bulucu olarak çok iyi hem de baya chartplotter lıgı var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  ama harita konusunda sıkıntılı, navionics istiyor..
*

T. K.

« Yanıtla #13 : Şubat 13, 2024, 22:11:43 »

Çok teşekkürler bilgiler için!  Ben bu bilgiler ışığında  .at5 dosyaları oluşturdum ama benim Humminbird Helix 5 GPS G3 bunları okumadı.
Benim alet Navionics+  SD lerini kullanabiliyormuş.  Navionics formatında nasıl SD yaratabilirim bir fikriniz var mı?

Çok teşekkürler!
-t
*

M. V.

« Yanıtla #14 : Şubat 14, 2024, 01:12:49 »

Çok teşekkürler bilgiler için!  Ben bu bilgiler ışığında  .at5 dosyaları oluşturdum ama benim Humminbird Helix 5 GPS G3 bunları okumadı.
Benim alet Navionics+  SD lerini kullanabiliyormuş.  Navionics formatında nasıl SD yaratabilirim bir fikriniz var mı?

Çok teşekkürler!
-t
Turgut bey eğer çalışsaydı bir kaç ipucu verebilirdim daha güzel harita yapmanız için
sadece bir yanlışlık yapmış olabilirmisiniz acaba (ben ilk haritayı görebilmem dördüncü seferde olmuştu) tanıdığınız b&g yada lowrance chartplotter olan tanıdığınız  varsa yaptığınız harita yüklü sd kartı onda deneyebilir misiniz