0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. E.

Ynt: webasto bakımı / ekzost gazı zehirlenme tehlikesi
« Yanıtla #15 : Nisan 23, 2020, 21:47:15 »
Webasto bakımları yapıldıktan sonra geri geldi ve yerine tekrar montajlandı.

Elde kıtır kıtır kırılan egzost borusu yenisi ile değiştirildi ( eski borunun iyi bir çelik olmadığı da gözlendi...)
Bu arada bir kaç yerdeki dağıtım boruları da yenilendi.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Egzost borusuna ısı kalkanı görevi yapan izalasyon tünelinin kalitesi çok önemli, dikkat edilmeli, eğer beyaz tünel üzerinde bir yerlerde kahverengi yanık izi beliriyorsa boru oradan kırılmış olabilir, dikkatlice göz kontrolu yapmanızı öneririm. İhmal sonuçları dramatik olabilir.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bakım ve yeni boru değişimlerinden sonra bir kaç saat koku yapması normal, sonradan kayboluyor.

Sonuç : Seste belirgin bir azalma, ve yakıt sarfiyatının aşağı inmesi... ( hoş ne yakıyor ki ?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )

Baş kamaraya ısının yetişmemesi ile ilgili bir tavsiye ; Eğer cihazınızın ısı termostat sensörü var ise bunu uzatarak baş kamaraya konumlandırın.
« Son Düzenleme: Nisan 23, 2020, 21:50:21 Gönderen: Ergun Erakman »

*

H. Ç.

« Yanıtla #16 : Aralık 29, 2023, 10:56:21 »
Sıfır teknemizin sıfır Webastosu çalışmasada  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ilerleyen günlerde nasıl olsa yapacağız ve çalışacak diyerek forumda bahsi geçen CO alarmını aldık. Pille çalıştığı için tercih ettik.
Konya'da bulunan bir firmadan internet üzerinden sipariş verdim. Bilinen alışveriş sitelerinde hem stok yoktu hem de daha fiyata geldi.
Ürün: HONEYWELL XC70 CO ALARM CİHAZI

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #17 : Aralık 29, 2023, 13:20:30 »
Sıfır teknemizin sıfır Webastosu çalışmasada  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ilerleyen günlerde nasıl olsa yapacağız ve çalışacak diyerek forumda bahsi geçen CO alarmını aldık. Pille çalıştığı için tercih ettik.
Konya'da bulunan bir firmadan internet üzerinden sipariş verdim. Bilinen alışveriş sitelerinde hem stok yoktu hem de daha fiyata geldi.
Ürün: HONEYWELL XC70 CO ALARM CİHAZI
Çok değerli ve önemli bir alet almışsınız, tebrik ederim.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Çoğu yeni tekne sahibi teknesine bardak, minder, perde, krom oyuncaklar vb. alırken bu en önemli güvenlik ekipmanını unutuyor.

Pilli olması güzel ama bazen şöyle bir dezavantajı oluyor, ona dikkatinizi çekmek isterim;
Kablo derdi vb olmadığı için alet dolap içi kuytu bir köşeye konuluyor, namussuz pil ömrü de çok uzun olduğu için bir süre sonra varlığı unutuluyor, pili azaldığında nazik bir sesle uyarı (hatta bazılarında sesli değil sadece ışıklı pil uyarısı var) yapıyor ama dip köşeye monte edildiği için duyulmuyor, böylece alet kapanıyor haberiniz olmuyor.

Normal alarm sesini duymama ihtimaliniz yok, ondan bahsetmiyorum, pil uyarısı için sadece..

Bu açıdan cihazı tercihen görebileceğiniz veya kolay ulaşabileceğiniz bir yere koymak, periyodik olarak test tuşuna basarak çalıştığından emin olmayı alışkanlık haline getirmek daha sağlıklı olabilir.

Bir de CO havadan biraz daha hafif olduğundan kapalı alanın tavanında birikir, bu açıdan dolap içi gibi küçük bir yerde ise tavana yakın, salon vb. gibi daha büyük bir alan ise insan kafası hizası gibi monte edilmesi en verimlisi olacaktır. Gerçi teknelerde tavan yüksekliği ile insan boyu arasında ciddi bir fark olmuyor ya! Söyleyeyim dedim işte..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Testler dışında o korkunç alarm sesini duymamanız dileklerimle..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. Ç.

« Yanıtla #18 : Aralık 29, 2023, 20:32:44 »
Özgür kaptan değerli yorumunuz için teşekkürler. Dediklerinizi uyguluyor olacağız mutlaka.

*

A. Ç.

« Yanıtla #19 : Aralık 29, 2023, 21:20:05 »
Pil ömrünün uzun olacağını umuyorum. Bir kaç aydan bir kaç seneye kadar olabilir. Bitmesini beklemeden aynen tutya gibi çok önceden değiştirmek daha kolay görünüyor.

*

M. A.

« Yanıtla #20 : Aralık 30, 2023, 22:05:34 »
Çok mantıklı geldi , ben de bundan sipariş verdim...
Çok güzel fikirler ve paylaşımlar oluyor , emeği geçen herkese teşekkürler...