0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. G.

Üzerinde fiş olan boru
« : Ekim 17, 2023, 19:23:28 »
Merhaba dostlar,
Teknemi yeni aldım sayılır. Bilmediğim bir şeyle karşılaştım. Bir boru üzerinde fiş var
Borunun bir ucu kapalı diğer ucu mutfak tarafında bir yere gidiyor. Henüz heryeri sökmeden size danışmak istedim. Yolladığım fotograftaki açık gri renkli üzerinde fiş olan boru ne olabilir? Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Ö.

Ynt: Üzerinde fiş olan boru
« Yanıtla #1 : Ekim 17, 2023, 20:22:31 »
Kablo kanalına benziyor.

Üzerindeki de fiş değil de kablo rakoru (kablonun su geçirmez şekilde kapalı bir bölmeye giriş çıkışını sağlayan aparat) gibi.

*

O. G.

« Yanıtla #2 : Ekim 17, 2023, 20:38:30 »
Üzerinde fiş var eminim ama prize takılı değil ve borunun da bir ucu tamamen kapalı .Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. Ç.

« Yanıtla #3 : Ekim 17, 2023, 20:45:29 »
Havalandırmaya benziyor.

*

A. Ç.

« Yanıtla #4 : Ekim 18, 2023, 06:40:05 »
Bir anten olabilir. Dipol antenler radyo için genellikle böyle yerlere monte ediliyor.

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #5 : Ekim 18, 2023, 10:29:54 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Üzerinde fiş var eminim ama prize takılı değil ve borunun da bir ucu tamamen kapalı .
Uzanabiliyorsanız fişi çekip uçlarının, prizinin resmini çekin, belki oradan bir anlam bulabiliriz.

Anten olabileceğini hiç sanmam. Hem kablosu anten kablosuna benzemiyor, hem fişli olmaz hem de yer olarak garip bir yer.
Blower (havalandırma) gibi bişey olabilir belki.
*

A. K.

« Yanıtla #6 : Ekim 18, 2023, 10:42:31 »
 Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Gördüğünuz parça bu ise  Özgür kaptanin  bahsettiği izoleli geçiştir. Biz bunlari  kutu veya panolardan kablo çıkartırken   kullanıriz
« Son Düzenleme: Ekim 18, 2023, 10:44:02 Gönderen: Atilla Kaplan »