0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. T. K.

Tekne içi tadilat Hk.
« : Mayıs 26, 2023, 14:15:07 »
Selamlar, Beneteau Cyclades 393 sahibi olup da bir nedenle ( Biz soğutucu koymak için düşündük ) navigasyon koltuğunu söken kaptanım varmı? Vidaları aldım ama sanki zamanla belki yapmış bırakmıyor görünüyor. 🙏😁 Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Ö.

Ynt: Tekne içi tadilat Hk.
« Yanıtla #1 : Mayıs 29, 2023, 12:58:12 »
Alabanda kısımlarında fibere baktığı yüzeylerde sanmam ama zeminde farşların altında bir bağlantı-kavale vb olabilir, veya yan bölme (wc sanırım) lavabo dolabı içinden o tarafa bir vida bağlantısı yapılmış olabilir.

Bunlardan emin olduktan sonra yüzeylere zarar vermeyecek "tatlı darbeler" ile kımıldatmayı denemek dışında pek çare yok.

Kötü ihtimal daha önce burayı söküp takmış veya sağlamlığından emin olmayan birileri yapıştırıcı sürüp sabitlemişler ise sökerken mutlaka yapıştığı yerden parça kopartacaktır.

*

B. G.

« Yanıtla #2 : Mayıs 29, 2023, 15:41:47 »
Nevzat kaptan,
Aynı kapaklı dolap 393 Clipper da da var.
Bildiğiniz gibi alt taraftan elektrik paneline giden kablolar tatlı su ,ısıtma dağıtım hortumları vs geçiyor.
Ben aynı hacmi kuru gıda depolamak için kullanıyorum. Ahşap plakalardan üstten bakınca
“H” şeklinde görünen bölmeler hazırladım..Panelleri, kenarlara karşılıklı monte ettiğim Al “U” profillerden geçirdim. Bol bölmeli dolap haline geldi.

parelel Al profil sayısını arttırarak ihtiyaca göre iç hacim ile oynayabilirsiz..
İçeride, gece görmek için hareket sensörlü minik
İkea lamba var.
(Resim daha sonra iletirim ilgilenirseniz)
Kuru gıda,Bisküvi, Konserve, Makarna vs yi depolamak için kullanıyorum.
Ola ki bu şekilde değerlendirmek isterseniz,
Kolay gelsin

*

R. E.

« Yanıtla #3 : Mayıs 31, 2023, 20:54:53 »
Başlık geniş ama içerik çok dar.
Ben de tekne içi tadilat konusunu merak ediyorum.
32 ft teknenin 2 kişilik tüp yatağını kamaraya döndürmek, havuzlukta yeni saklama alanları yaratmak, mutfağı salondaki iki tek yatağı bozmadan L mutfak yapmak gibi hayallere sahibim. Ama köfte ekmek oranı denk (ne kaa köfte o kaa ekmek) olmadığı gibi güvenle bu işleri yaptıracak yer de bilmiyorum..

Yaptırırsam çok güzel olacak..