0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

T. K.

Tekerlekleri çıkardım, ama ya delikler ne olacak?
« : Aralık 18, 2023, 18:00:40 »
Merhabalar. Römork aldıktan sonra şişme botun tekerleklerine ihtiyacım kalmadı, ben de çıkardım. Ama montaj plaketlerini çıkarmaya korktum - oradan arka aynanın içine su gidip onu çürütmesin istiyorum.
Acaba neyle doldurmamı tavsiye edersiniz delikleri? Cok tesekkurler!

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. Y.

Ynt: Tekerlekleri çıkardım, ama ya delikler ne olacak?
« Yanıtla #1 : Aralık 18, 2023, 18:04:28 »
Bence onu hiç çıkarmayın. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #2 : Aralık 19, 2023, 13:52:51 »
Uğraşmak istemiyorsanız sika gibi bir izolasyon mastiği pratik olur.
Uğraşayım, tertemiz dümdüz olsun derseniz epoksi+talaş (veya fiber tozu) ile dolgu yapıp görünen kısımlara jelkot tamir kiti uygulayabilirsiniz.

*

H. Ç.

« Yanıtla #3 : Aralık 19, 2023, 16:31:09 »
fazlalıkları metal kesici ile kestirseniz, montajlı kısım yerinde kalsa nasıl olur  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

« Yanıtla #4 : Aralık 19, 2023, 16:53:47 »
Ayna ahşapsa (kontraplak da olabilir) civataların çıktığı yere yuvarlayacağınız bir ahşabbı sıkı eçecek şekilde çakın, İçten ve dıştan üstünü epoksi ile boyayın, üstüne macun çektikten sonra rengine uygun bir boya ile boyayın. Daha kolay yolu ise plaketleri söktükten sonra, civataları aynı deliğe epoksi ile sıvadıktgan sonra takmaktır. İyice sıkın. Sadece vida başları görünecektir. 

*

T. K.

« Yanıtla #5 : Aralık 20, 2023, 14:58:12 »
Tüm cevaplara çok teşekkür ederim.

Bir de elimde bayrak+radar reflektörü+ışık direği var. Bunu da monte etmek istiyorum. Sanırım 1 deliği bunun için kullanıp bir deliğinden de içeri kablo geçireceğim.. diğerlerine vidalarını geri takacağım - ve yeni delikler istemesem de deleceğim.  Epoksi ile doldurmayı düşünüyorum.  (ürün şu:  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu projede en çok korkutan kısım direkteki kabloların içerideki bir aküye bağlanması - o en ufak alarm akülerinden kullanacağım - kapasitesi yeter bence. Işığın kablosunu içeri geçirmem gerekiyor. Sanırım o malum deliklerden faydalanabilir ve içini bahsettiğiniz ürünlerden biriyle doldurup su almamasını dua edebilirim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

saygılar sunarım, -turgut

« Son Düzenleme: Aralık 20, 2023, 15:03:59 Gönderen: Turgut Kalfaoglu »