0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. P.

Rota fisher 660 dümen altı dolabında su birikmesi
« : Temmuz 03, 2023, 15:32:50 »
Merhaba değerli kaptanlarım 2012 model rota fisher teknem var dümen dolabının altında resimde görülen yerde su birikmesi oluyor hafif sarımtrak ve tuzlu su çok aşırı değil ama seyir esnasında artış oluyor tüm vanaları (tuvalete gelen, motor vanası, maceratör çıkış vanası) kontrol ettim hiç birinde kaçak görmedim tuvaletten pis su tankına giden hortumada baktım o da kuruydu. Sizce nerden gelebilir kaptanlarım  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. S.

Ynt: Rota fisher 660 dümen altı dolabında su birikmesi
« Yanıtla #1 : Temmuz 03, 2023, 17:03:37 »
Fotoğraflardan yorum yapmak ne kadar doğru bilmiyorum ama 2 fotoğrafta görünen kelepçe paslanmış, sarımtrak rengin sebebi bu pas olabilir. Kelepçenin bu derecede paslanmasının sebebi ise hortumun kelepçenin dibinden veya altından çatlaması veya yarılması olabilir.

*

A. Ç.

« Yanıtla #2 : Temmuz 03, 2023, 18:44:03 »
En son resimde sağ tarafta üstten aşağı inen bir sararma var. O bölgeden su geliyor olabilir.

*

Ö. P.

« Yanıtla #3 : Temmuz 03, 2023, 23:10:29 »
Efe kaptanım oradaki hortum kupkuru ama bende ilk oraya bakmıştın

*

Ö. P.

« Yanıtla #4 : Temmuz 03, 2023, 23:12:43 »
Ahmet abi sanırım buldum sancak kıçtaki maceratör firarından geliyor ince ama o su dümen altına ulaşabilir mi bilmiyorum yani ordan yol buldum pis su tankını altından dümenin oraya geçişi var mı bilmiyorum açıkçası