0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

G. G.

Jabsco sorunu
« : Temmuz 27, 2023, 19:54:40 »
Herkese iyi günler bende şöyle bir sorun oluştu çift silirdin dizel marin motorum var 3 senedir bir problem yoktu karaya bakım için çektiğimde jabsco dan su kaçağı olduğu için söktüm öndeki ve arkadaki keçe veya conta gibi şeyler eskimiş onları değitirdim impelller lastiğini değiştirdim fakat suya geri atığımızda su çekmeme problemiyle karşılaştık hortumlarını falan yeniledim komple ağzımla çektirince su geliyor ve verimli şekilde atıyor fakat stop edip 10 dakka bekleyince marş yapıyoruz çekmiyor fikirlerinizi alabilirmiyim teşekkürler ayrıca benim jabsco su seviyesinin üstünde stop edince 30 cm kada suyu geri salıyor hava boşluğu oluşuyor

*

A. Ç.

Ynt: Jabsco sorunu
« Yanıtla #1 : Temmuz 27, 2023, 20:29:48 »
Impeller'i yeni taktıysanız bile değiştirin.

*

G. G.

« Yanıtla #2 : Temmuz 27, 2023, 20:45:44 »
Bu ikinci lastik kaptanım benim motorda kondese yok drekt bloğa giriyor au egsozdan atıyor jabsconun çıkış tarafında hortumu sökünce çekiyor işin ilgin tarafı eski impellerde bi kanat kopmuş deli gibi su kaçakları vardı çekmemezlik yapmadı şimdi gram su kaçağı yok lastik yeni su çekmiyor

*

A. Ç.

« Yanıtla #3 : Temmuz 27, 2023, 21:21:50 »
Lastiği yeniden değiştirin

*

A. K.

« Yanıtla #4 : Temmuz 28, 2023, 10:18:54 »
Impeller la ilgili bir sorunum oldu. sistemi söktüm keçeleri , rulmanı değiştirdim . Tabi sökünce contası bozulduğundan yeni conta taktım .

Sorun: Motor rölantideyken su atıyor/atmıyor gibi ama gaz verince sorun yok  suyu şakır şakır atıyor.   
Bizim elemanlar impellerın sürtünmesini kaucuk sürtüyor diye  düşünmüşler, zorlanıyor , az sürtsün diye contayı  biraz kalın tutmuşlar.

Tahminimce contanın yaptıgı kalınlıktan ve aradaki  boşluktan dolayı suyu tutmuyor, gaz verince düzeliyor diye düşünüyorum . Bu hafta gidip yeni conta yapıp değiştireceğim .

Conta yapmak için ne malzeme önerirsiniz.
« Son Düzenleme: Temmuz 28, 2023, 10:20:47 Gönderen: Atilla Kaplan »

*

A. K.

« Yanıtla #5 : Temmuz 28, 2023, 10:26:46 »
Elimde orjinal conta olmadığından soruyorum , orjinalinde conta kalınlığı kaç mm dir.
*

U. C. O.

« Yanıtla #6 : Temmuz 29, 2023, 14:42:21 »
Klingrit bence iyi olur.
Plaka olarak bulmak mümkün.
Asbestsiz olanından alın. Zaten astbestlileri yasak herhalde yoktur piyasada
*

A. Ç.

« Yanıtla #7 : Temmuz 29, 2023, 16:31:02 »
Conta çok incedir, bir a4 kağıttan kesip kullanabilirsiniz.
*

A. K.

« Yanıtla #8 : Temmuz 29, 2023, 18:13:06 »
Kirmizi motor için Sıvi conta aldim. Onu kullanmayi duşunuyorum
*

U. C. O.

« Yanıtla #9 : Temmuz 29, 2023, 18:34:51 »
Sorun olacağını sanmam. Uygularken içeriye pörtlerse impellere surtebilir. Az sürerseniz olur bence. O malzeme yüksek sıcaklığa ve kimyasala dayanıklı silikon pek farkı yok.
*

O. S.

« Yanıtla #10 : Ağustos 01, 2023, 12:19:28 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kirmizi motor için Sıvi conta aldim. Onu kullanmayi duşunuyorum
Bir kaç yıldır conta bulamadığım için ben de mavi sıvı conta kullanıyorum. Oldukça akışkan olduğu için çok ince bir kat halinde sürülebiliyor böylece fazlası diye bir şey neredeyse olmuyor. Sökerken de hiç sorun çıkartmıyor, kapağın vidalarını söktükten sonra tornavida sapı ile tıklatmak yetiyor.