0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. D.

Deniz suyu pompası
« : Eylül 18, 2023, 13:36:58 »
Merhaba,

Johnson marka deniz suyu pompası bozuldu tamirini defalarca denedim ama sonuçsuz kaldım, bunun yerine seaflow güverte yıkama pompası kullanmam ne kadar doğru olur? Elektrikle çalışması bir sorun oluşturur mu? uzun çalışma durumunda ısınma sorunu olur mu?

*

E. S.

Ynt: Deniz suyu pompası
« Yanıtla #1 : Eylül 18, 2023, 13:50:14 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhaba,

Johnson marka deniz suyu pompası bozuldu tamirini defalarca denedim ama sonuçsuz kaldım, bunun yerine seaflow güverte yıkama pompası kullanmam ne kadar doğru olur? Elektrikle çalışması bir sorun oluşturur mu? uzun çalışma durumunda ısınma sorunu olur mu?
Çok riskli olur. Elektirkli sintine pompaları o kadar uzun süreli çalışma için tasarlanan ürünler değil. Bahsettiğiniz pompa aşağıdaki gibi bir pompa mı?

*

A. D.

« Yanıtla #2 : Eylül 18, 2023, 13:53:39 »
Evet bu pompanın aynısı. Teşekkür ederim.

*

E. S.

« Yanıtla #3 : Eylül 18, 2023, 14:05:33 »
Evet bu pompanın aynısı. Teşekkür ederim.

Bunlar çok basit pompalar, pompa gövdesinde sorun yoksa kolaylıkla tamir edilebilir. Bir mil ve üzerindeki 2 keçe, 2 rulman ve impellerden ibaret. Acil bir durumda tamir edemediğim için yenisini alıp takmıştım, eskisini de tamir edip yedek olarak tekneme koydum. Profilinizden Denizli'de olduğunuzu görüyorum, ben de Denizli'de yaşıyorum tamiri konusunda yardımcı olabilirim.

*

A. D.

« Yanıtla #4 : Eylül 18, 2023, 14:21:00 »
Teşekkür ederim, datçadayım problemi geçici olarak sintine pompasıyla çözdüm durumun aciliyetinden dolayı sanırım benimde yeni birtane almam gerekli.

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #5 : Eylül 18, 2023, 15:30:04 »
Bahsettiğiniz elektrikli pompa aşağıdaki gibi birşey ise uzun süre çalıştığında içinden deniz suyu geçtiği için kendisi değil ama kablo, ek yeri, bağlantı vb gibi yerlerde ısınma ve buna bağlı sorunlar çıkartabilir.
Gözünüz üstünde şekilde geçici olarak kullanılabilir ama uzun süre için iyi fikir değil.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap