0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

U. S.

İstanbul avlak yerleri
« : Kasım 01, 2022, 22:03:15 »
Merhaba sevgili korsanlar,

İstanbulda şu sıralar avlanabilecek balıklar ve yerleri hakkında bilgi verebilir misiniz? tuzla veya pendikten çıkacağız.

teşekkürler

*

A. K.

Ynt: İstanbul avlak yerleri
« Yanıtla #1 : Kasım 02, 2022, 13:52:05 »
Kınalı ile moda burnu arasında  degauss şamandrası denilen yer var. Kadıkoydeki filtrelenen kanalizasyonlar borularla bahsi geçen yere kadar götürülüp orada denize kavuşuyor.  Balıklar da o bölgede dolanırlar.
Malum degauss da boşaltma demek . Tekne atıkları ne oluyor diye soruyordunuz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

« Yanıtla #2 : Kasım 02, 2022, 15:15:31 »
Degauss şamandırası, eskiden askeri gemilerin, mayından korunması için yapılan antimanyetikleme işlemidir. O bölgede balık olmasının sebebi boğaz akıntısı nedeni ile oluşan kum sığlıktır. Balık eskiden buradan geçer bir kısmı da Fenerbahçe Dalyan'a gider ve yakalanırmış. Balığın bulunduğu bir diğer yer ise Kınalıada - Moda - Bostancı, Büyükada ile sınırlanmış alandır. Maltepe sığlığı iyi av verir. Kınalıada - Fenerahçe Burnu - Bostancı üçgeninin içinde eskiden böcek ve istakoz bile vardı.

*

U. S.

« Yanıtla #3 : Kasım 02, 2022, 23:17:53 »
bu meralarda hangi balıklar var şu sıra?  palamut lüfer indi mi?

teşekkürler

*

A. Ç.

« Yanıtla #4 : Kasım 03, 2022, 07:17:48 »
Ben çıkmadım. Büyük olasılıkla palamut vardır.

*

U. S.

« Yanıtla #5 : Kasım 03, 2022, 13:32:13 »
teşekkürler kaptanım
*

H. Ç.

« Yanıtla #6 : Ocak 25, 2024, 10:28:09 »
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul boğazında ve İstanbul sınırları içerisinde bulunan göletlerde balık tutma platformları oluşturarak sportif balıkçılığı hobi edinmiş vatandaşların güvenli ve çevreye daha az zarar veren bir avcılık yapabilmelerini sağlarken avcılığın verimli ve kurallara uygun olmasına yardımcı olması için bir kitap hazırladı. ( Yazıyı kopyaladım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  )

Linki bırakıyorum. Pdf yükleme yeri şu anda görünmüyor. Nerde hangi balık olur, hangi ağırlık kullanılmalı güzelce tablo yapmışlar. Çok güzel bir çalışma olmuş, bizim gibi amatörler için derlenmiş iyi bir kaynak.

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN OLTA BALIKÇILIĞI
Link: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ocak 25, 2024, 10:30:00 Gönderen: Hazel Çelik »
*

A. T.

« Yanıtla #7 : Ocak 30, 2024, 13:03:25 »
Güzel paylaşım. Teşekkürler. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap