0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Y.

Tekne imalat yeri
« : Nisan 29, 2023, 23:37:03 »
Selamlar , kendi teknesini yapan arkadaşlarımdan tecrübelerini dinlemek istiyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap geçen sene teknemi karavanmi derken kendi karavanimi yaptim ama pişman oldum her sürdüğüm gün aslında denizci olduğumu daha iyi anladım, bu sebepten yillardir hayalini kurduğum şey için start verdim. istanbulda yer arayışındayım , ama hic biryer bulamadim , dükkan bile bakıyorum desem yeridir. Gidip hazır ve ' benim olmayan' birşeyler katmadığim tekneyede el súrmek istemiyorum , yapmaya başlicam fakat yer sıkıntım var yardimci olabilecek birileri varmı

*

Ö. Ö.

Ynt: Tekne imalat yeri
« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2023, 11:06:43 »
Bir kamyonun gelip gidebileceği her yerde tekne imalatı yapabilirsiniz.
Mesela şu an ÖZKAN GÜLKAYNAK Seferihisar'ın dağlarında denizden 20km uzakta 12m'lik Kayıtsız IV'ü imal ediyor.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sanırım kritik şartlar;
- hava şartlarından korunaklı
- gürültülü patırtılı işlerde rahatsız olmayacak komşular
- lojistik açıdan sizi üzmeyecek (iş ortası biten zımpara için 20km yol gidilmeyen!) bir lokasyonda
- iş bitiminde tüm eseri taşıyabilecek kamyon, vinç vb. ekipmanın gelebileceği

« Son Düzenleme: Nisan 30, 2023, 11:09:40 Gönderen: Özgür Ökten »

*

A. Y.

« Yanıtla #2 : Nisan 30, 2023, 23:36:30 »
Özgür abi yerde bulamadim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. S.

« Yanıtla #3 : Mayıs 01, 2023, 10:17:27 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Gidip hazır ve ' benim olmayan' birşeyler katmadığim tekneyede el súrmek istemiyorum

2. el,  hele hele 15-20 yaşlarında bir tekne satın alırsanız, her geçen gün bir şeyler katmanız ve el sürmeniz gerekecektir. Kabuğunu siz dökmemiş olsanızda her cm2 sine emek ve teriniz bulaşacaktır emin olabilirisiniz.
Bu konu da daha önceleri de çok yazıldı çizildi. Kabaca 2 yıl sürecek bir tekne üretim aşaması için İstanbul gibi bir yerde vereceğiniz üretim alanı/dükkan kirası karşılığında 2. el bir tekne alıp hemen güverteye adım atabilirsiniz.

*

M. A.

« Yanıtla #4 : Mayıs 03, 2023, 13:08:49 »
sanırım tuzla bu konuda en doğru nokta bir de ne ararsanız yakın bir noktadan bulup çözmeniz mümkün avrupa yakasında pek yer kalmadı sanırım olsa olsa silivri olabilir o da tek tük yerler var

*

S. T.

« Yanıtla #5 : Mayıs 03, 2023, 14:56:31 »
Ev kiralarının fahiş oldugu kentte,dükkan,iş yeri kiralarını düşünemiyorum bile.,..tanıdık ,güvendiginiz birinin yerini kiralamadıktan sonra istanbul da bu iş yapılmaz..Boş zamanınızı ayıracagınız bir iş bu,hiç bir şey kafanızda ki takvime uymaz..teknenin posta,omurgasını dizdikten sonra,mülk sahibi ek zam için tacizlere başlar..bir kira verirsin,birde stopaj..
*

A. K.

« Yanıtla #6 : Mayıs 03, 2023, 17:05:50 »
Tutacağınız dukkan en uzak yerdeki sanayi sitesinde olacak . Ayrıca teknenin taşımasını da düşünmeniz gerekir. Açık hava alanında da yaplabilir ama her seferinde malzemeleri toplamak lazım yoksa malzemelerin soyulması  ihtimali 100% . Benim  daha trilye limanı düzenlenmeden önce trilyede teknem komple soyuldu .

Yani bu zamanda hersey maalesef bedava olmuyor 3-5 vereceksiniz . ucuz olsun diye uzaga giderseniz   aradaki farkı denize tasımak ve denize  atmak için verirsiniz. eğer barınakta yaparsanız artık kanka olacağınızdan deniz işi kolay ve ucuz olur. bağlama yeri de garanti olur. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. K.

« Yanıtla #7 : Kasım 20, 2023, 23:48:08 »
Kapalı alan şart, dükkan olmuyorsa üzerini geçici kapatabileceğiniz düz bir alan. Yelkenli yapılacaksa salma ve arma montajını yerinde mi yoksa deniz kıyısında mı yapacaksınız bunun planlanması gerek. Bu iki nokta da yer konusu önemli sonrasında sıkıntı büyük olur. Başkaca tüm noktalar elektrik ve araç girişinin uygun olacağı her yerde sorun yaratmaz. Gerisi sizin zaman, enerji ve sabrınız ile doğru orantılı.
Kolaylıklar dilerim
*

A. K.

« Yanıtla #8 : Kasım 20, 2023, 23:51:40 »
Eğer mümkünse salmayi denize atilacak yerde takin . Aksi taktirde  nakliye ciddi problem olur.
Tabi  direk de 😊
*

H. Ç.

« Yanıtla #9 : Nisan 23, 2024, 13:24:49 »
Tekne (motoryat) imalatı işinde, ticari olarak imal etme ve satış yapmak için olması gereken izin yada belge gibi şeyler var mı kaptanlarım?
*

E. Ç.

« Yanıtla #10 : Nisan 23, 2024, 14:21:09 »
TERSANE, TEKNE İMAL VE ÇEKEK YERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. A.

« Yanıtla #11 : Nisan 30, 2024, 15:52:22 »
sapanca kirkpinar uzak degil derseniz buyurun gelin acik havada yapin . ben hali hazirda yapiyorum . bahce buyuk bir tarafta da siz yaparsiniz.( 10-12 metreye kadar ) tezgah testere planya dekobaj vb bir cok malzeme mevcut. otobana yakin nalbura yakin Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap